Over twee weken start eigenaar Rudy De Wit op het Sint-Annaplein het nieuwe restaurant 'La Provençale', op het adres waar op nieuwjaar ook Hotel den Yzer zal herrijzen.

Gentenaars die wat ouder zijn van dagen, kennen Den Yzer nog als de ouderwetse brasserie waar kaarters, schakers en biljarters in harmonie leefden met jongeren en senioren. Menig buitenechtelijk koppel kwam daar al eens stiekem de liefde bedrijven. Backpackers kwamen graag goedkoop logeren aan de toegangspoort van Gent. Den Yzer was een begrip. Maar moderne tijden zorgden voor de teloorgang van een stukje Gentse geschiedenis.

Eigenaar Rudy De Wit sluit morgen noodgedwongen de deuren van het monument. Alleen de kamers blijven nog even operationeel. Maar midden die tristesse werkt De Wit aan een nieuw hotel en een nieuw restaurant op het Sint-Annaplein, in wat vroeger het parochiecentrum was.

De Wit: 'Ik weet het, veel Gentenaars denken met weemoed terug aan Den Yzer van weleer. Maar sorry hoor, met de biljarters en de kaarters, die per uur één koffie drinken, konden wij geen rendabele brasserie in leven houden. Wij betalen aan onze huisbaas (brouwerij Roman) 3.600 euro per maand. Dit is niet meer rendabel. Onze 15 hotelkamers zijn hopeloos verouderd en de brouwerij is niet geïnteresseerd in renovatiewerken. Dus eindigt de samenwerking. Vrijdag sluiten café en restaurant, op 31 december sluit het hotel voorgoed. Dan stopt onze huurovereenkomst.'

'Dat de Gentenaars zullen treuren, besef ik, maar ik moet aan de toekomst denken. Op 15 augustus openen wij op het Sint-Annaplein het nieuwe restaurant, La Provençale, in wat vanaf 1 januari het nieuwe Hotel den Yzer zal zijn. Mijn zoon Olivier zal het restaurant leiden. Bouillabaise zal een van onze specialiteiten zijn. Mijn zoon heeft ervaring in Franse hotels en in Sri Lanka, ik heb vertrouwen in de toekomst.'

'Wij werken ondertussen keihard verder om tegen 1 januari het nieuwe Hotel den Yzer te openen: 24 kamers, een aantal tweesterrenkamers en een deel vier sterren. Er zal hier een grote binnentuin komen, met kamers die op de tuin uitkijken en aan de andere kant de Nederschelde zien. De kamers met vier sterren krijgen een eigen terras waarop men kan ontbijten.'

Voor de allerlaatste pint in Den Yzer moet u vrijdag naar de Vlaanderenstraat. Tot daar!