De uitverkoop duurt tot zolang de voorraad strekt. 'Op alle producten bieden we dertig procent korting', vertelt eigenares Paula Leys(66). Met het opdoeken van de Zeep- en verffabriek sterft een stukje Lokeren. In de stad en omgeving kende iedereen de winkel waar je goedkoop verf kon kopen. Leys had gehoopt dat een personeels- of familie de zaak zou overnemen, maar dat gebeurde niet.

Het gebouw in de Groendreef is een begeerde eigendom omwille van zijn grootte. Zo'n 1500 m² komt helemaal vrij. Fietsenwinkel Mobibikes uit de Prosper Thuysbaertlaan in Lokeren zag een verhuis wel zitten. Binnenkort zal ook de fietsenwinkel daar uitverkopen.

Tegen het einde van het jaar zou alles uitverkocht moeten zijn. 'Nu begint het allemaal realiteit te worden. Het is toch even slikken', reageert de zaakvoerster. Paula Leys werkte 34 jaar lang en zes dagen op zeven in de grootwinkel. 'Bijna nooit gingen mijn man en ik met vakantie', zegt ze.

Samen met haar echtgenoot startte ze met een kapitaal van 100.000 frank en een oppervlakte van 500 m². Ze breidden voortdurend uit. 'Omdat we de eerste grootwinkel waren in Lokeren, kende we een enorm succes. Klanten stonden soms tot buiten aan te schuiven om af te rekenen aan de kassa.' Op een gegeven moment werkten er veertien personeelsleden. De echtgenoot van Leys overleed acht jaar geleden.

Concurrentie van andere doe-het-zelfzaken hadden ze niet. 'We onderscheiden ons door de goede service. De klant was bij ons écht wel koning.' Het personeel wil per se blijven werken, hoewel Leys ze al lang aanport om naar ander werk uit te kijken. 'Ze beseffen hoe flexibel we al die jaren geweest zijn.'

Uitbater Christophe Anthuenis (39) van fietsenwinkel Mobibikes werkt al 26 jaar met fietsen en is opgetogen over de verhuis. 'Nadat we ons vijf jaar geleden installeerden in de Prosper Thuysbaertlaan, regende het al snel binnen. Maar de eigenaar doet er niks aan.' Anthuenis zocht al langer een pand in het centrum, want volgens hem is de tijd rijp voor uitbreiding.