In het parlement stond een bespreking van het treinongeval in Buizingen op het programma. Ivo Belet (EVP) vroeg in dat verband of het niet opportuun is dat er een Europese regelgeving komt wat betreft de werkdruk voor machinisten, "met name omdat de concurrentie op het vlak van het personenvervoer de komende jaren ook zal toenemen".

Europees Commissaris Kallas maakte daarop de vergelijking met de luchtvaart en het vrachtvervoer over de weg, waar al wetgeving geldt over werk- en rusttijden. De Commissie moet eens bekijken wat mogelijk is, luidde het.

"Wat geldt voor de luchtvaart en de rij- en rusttijden voor het vrachtvervoer, moet ook gelden voor bestuurders van locomotieven. Dit is prioritair een kwestie van de lidstaten, maar wij moeten daar ook eens naar kijken", zo zei hij.