Dat meldde de openbare omroep NRK op basis van politiebronnen. Toen hij zijn aanslagen voorbereidde, onderzocht de rechtse extremist eveneens de mogelijkheid bommen te leggen bij de zetel van NRK in Oslo, alsook de kantoren van de kranten VG en Aftenposten in de Noorse hoofdstad. Volgens de staatsomroep beschouwde Breivik media en journalisten als "een prioritair doelwit van de eerste orde".

Om zijn plannen tegen de pers goed te kunnen uitvoeren, ging Breivik op verkenning uit. Vanop zijn fiets stelde hij bijvoorbeeld vast waar journalisten van NRK een rookpauze namen.
Nog volgens NRK, dat het hoofddoelwit zou zijn geweest, wilde hij twee bommen van 50 à 60 kilo aanmaken die hij zelf zou leveren gehuld in kledij van koerierbedrijf FedEx.

Breivik vertelde de speurders van het mediaplan te hebben afgezien, omdat de moordpartij op het eiland Utoya gemakkelijker was. Daar maaide hij 69 mensen neer.

De 32-jarige stemde er inmiddels mee in dat hij voor de start van de rechtszitting over zijn detentie maandag gefotografeerd en gefilmd mag worden, zo deelde de bevoegde rechtbank zaterdag mee. Een woordvoerder van de nabestaanden van de slachtoffers zei dat die er niet over te spreken zijn dat de man zo bijkomende aandacht krijgt.

Zaterdag toonden nagenoeg alle Noorse media tot nu toe onbekende beelden van Breivik.