Over KSA-KSJ Petegem

KSA-KSJ Petegem krijgt van de gemeenteraad een subsidie van 175.000 € voor de renovatie van het jeugdlokaal achter sportcomplex Palaestra. Daarmee is het investeringsprogramma van de stad inzake jeugd voor deze legislatuur bijna rond.

Het is uitzonderlijk dat de stad zoveel middelen kon vrijmaken voor jeugdinfra- structuur. “Een gelukkige combinatie van een aantal factoren maakte dit mogelijk”, stelt eerste schepen Jan Vermeulen (CD&V).

“Deinze heeft van oudsher een belangrijke cultuur wat jeugdverenigingen betreft. Dit uit zich naar de buitenwereld vooral via de grote manifestaties als Trancefusion, Soirée 1954, de Muurfuif, Het Open Lucht-TD te Vinkt en Stuntnacht. Maar inhoudelijk telt vooral de werking van de jeugdverenigingen”.

Uiteraard zijn moderne en veilige lokalen hierbij belangrijk. Met architect Frank Van Den Abeele uit Astene haalt KSA iemand in huis die ervaring heeft met de werking van jeugdlokalen .

KSA-KSJ Petegem geniet het voordeel van de uitbreiding van de nieuwe woonwijken in Petegem. “Vele ouders waarderen het dat hun kinderen een namiddag actief kunnen zijn bij de jeugdbeweging. Alle kinderen zijn er letterlijk en figuurlijk gelijk door hun uniform en de kinderen ontwikkelen er sociale vaardigheden”, stelt Jan Vermeulen. “De kinderen zelf vinden het bijzonder leuk om voluit te kunnen ravotten in groepsverband en vooral spelelementen te beleven die thuis of op school niet mogelijk zijn”, weet de schepen.

Over het politiecommissariaat

Het is ook de bedoeling dat het Oud-Politiecommissariaat in Petegem tijdens de verbouwingen door KSJ-KSA Petegem wordt gebruikt. Op die manier komt hun werking niet in het gedrang. De gebouwen zijn ook centraal gelegen. Tegen dat de renovatie klaar is zal ook de stedebouwkundige studie die besteld is voor de site van het oud-politiecommissariaat te Petegem klaar zijn. Daarnaast blijven de toiletten toegankelijk tijdens de wekelijkse zaterdagmarkt te Petegem.

Over de investeringen in Jeugdbeleid.

De stad investeerde € 175.000 in de werking van Scouts voor de bouw van nieuwe lokalen, € 425.000 in KSA-Deinze voor de bouw van nieuwe lokalen en een nieuw jeugdheem rechtover de jachthaven en nu ook € 175.000 in de renovatie van KSA-Petegem. Ook Nievrans, JOJO en de vakantiewerking kregen een nieuw lokaal waarbij de stad zelf bouwheer was. KSA Vinkt krijgt een uitbreiding van het Zolderke. In de volgende legislatuur moet ook Djemba aan de beurt komen. Zij hebben intussen ook een en ander bewezen in de Leernes. Intussen duiken ook nieuwe noden op bij de jeugd. Vooral voor de 12-16 jarigen in Astene is er nood aan een jeugdhuis/jeugdatelier. Vele ouders koesteren nog mooie herinneringen aan AGORA of Piekerniet en willen ook dat hun kinderen dit zouden kunnen beleven.