In maart stapten 27.227 klanten bewust over naar een andere elektriciteitsleverancier. Voor aardgas zijn dat er 15.751.

De cijfers liggen lager dan de recordwaarden van januari en februari (record van meer dan 51.000 klanten in januari voor stroom, en 27.000 voor aardgas in februari), maar blijven in vergelijking met vorige jaren erg hoog.

Over het eerste kwartaal wisselden al meer dan 100.000 klanten (115.150, zowel gezinnen als bedrijven) van elektriciteitsleverancier, en 67.681 van aardgasleverancier.

Het is vooral uitkijken naar de switchcijfers van de komende maanden, gezien de heisa rond de energietarieven de voorbije weken.

Het aantal mensen dat de V-test, een vergelijkingstest, deed op de site van de Vreg piekte in april naar 600.000 berekeningen: 20 pct meer dan in heel 2008. De verwachting is dat de switchcijfers in mei en juni dan ook spectaculair zullen zijn.