Logan Bailly (26) vertrok gisteren verrassend met RC Genk op stage naar Turkije. Officieel traint de doelman, die zijn contract verbrak bij Neuchâtel Xamax, enkel bij zijn ex-club om zijn conditie te onderhouden. Maar een transfer is niet uitgesloten als Bailly een goede indruk nalaat.
Verrassing alom gisteren bij het vertrek van RC Genk op oefenstage naar het Turkse Antalya. Op de luchthaven van het Duitse Weeze bij Düsseldorf meldde zich plots doelman Logan Bailly in een officiële outfit van zijn ex-club.
Bailly is momenteel op zoek naar een nieuwe club. Hij is eigendom van het Duitse Borussia Mönchengladbach maar daar heeft de Luikenaar geen toekomst meer. De voorbije maanden werd Bailly uitgeleend aan Neuchâtel Xamax. Bij de woelige Zwitserse club kwam hij niet aan spelen en omdat hij ook niet betaald werd, liet Bailly er zijn contract ontbinden.
'Op dit moment traint Logan gewoon mee om zijn conditie bij ons te onderhouden', zegt Dirk Degraen, algemeen directeur van RC Genk. Zelfde verhaal ook bij Mogi Bayat, de makelaar van Bailly. De doelman zelf wilde gisteren niet praten.
'We regelen momenteel de zaak met Neuchatel', aldus Bayat. 'Logan onderhoudt intussen zijn conditie bij Genk, een bevriende club. We zoeken een nieuw team voor Logan, dat is duidelijk. Mönchengladbach betaalde een fortuin voor hem, dus hij mag er zeker niet gratis weg.'
Tegenvallende Sandomierski
Een terugkeer naar Genk is zeker niet uitgesloten. Grzegorz Sandomierski werd deze zomer voor veel geld gehaald voor de naar Chelsea vertrokken Courtois. Maar de Pool viel vooralsnog door de mand waardoor Laszlo Köteles nummer één bleef.
Derde doelman Gilles Lentz mocht niet mee op stage. RC Genk en de ex-doelman van Standard raken het niet eens over een nieuw contract voor na dit seizoen. Lentz reageerde niet op een voorgesteld contract en kreeg daarom te horen dat hij in Genk moest blijven. De 17-jarige Stijn Wertelaers is er wel bij in Turkije.
Bailly speelde voor Genk tot januari 2009. Toen betaalde Mönchengladbach 3 miljoen euro voor de doelman. Na een prima start bij Mönchengladbach ging het sportief bergaf voor Bailly.
Ook extrasportief beleefde hij moeilijke tijden met onder andere een veroordeling tot een celstraf van vijf maanden met uitstel voor slagen en verwondingen na het titelfeest van Standard in 2008. Een jaar geleden verloor Bailly zijn basisplaats bij de Rode Duivels. Hij wil nu zijn sportieve carrière nieuw leven inblazen.
Scherp op training
Op training gisterenavond in de schaduw van hotel Kremlin liet Bailly, duidelijk vertrouwd met de opdrachten van keeperstrainer Guy Martens, alvast een serene en scherpe indruk. 'Logan was fysiek nog nooit zo sterk als nu', aldus Bayat. 'Hij zal deze week op iedereen indruk maken.'
De Genkse trainer Mario Been houdt hem alvast nauw in de gaten. 'Ik kende Bailly van naam, maar niet als doelman', zegt Been. 'Ik heb wat over hem opgezocht. Hij heeft hier een goede periode gekend. Hij houdt zijn conditie op peil bij ons maar uiteraard ga ik zijn prestaties volgen. Wat goed is, is goed.'