Roeiers Lauwers en De Catelle winnen eerste nationale testrace in Seneffe

Aan het Hellend Valk van Ronquières werden zondag de eerste races van het Internationaal Rivierenhoofd geroeid. De organisatoren van ‘Les 3Y Seneffe’ kenden wel brute pech, want zowel olympisch finalist Hannes Obreno als de lichte dubbeltwee mannen Brys - Van Zandweghe moesten die eerste grote selectierace van hun bondscoach Dominique Basset wegens medische redenen aan zich laten voorbij gaan.

Ward Lauwers (TRT Hazewinkel), de Antwerpenaar in vorm, loste wel de verwachtingen in en bleek elf seconden sneller dan Ruben Somers (Antwerpse RV). Benjamin De Catelle (Gentse RS) was bij de jongens 18 dan weer indrukwekkend, want die won niet alleen met dertien seconden voorsprong op Oostendenaar Marlon Colpaert, met zijn 19:38 had de 18-jarige Gentenaar bij de zware seniores zich zelfs een opmerkelijke vierde plaats geroeid.

Uitslagen

. Seniores A mannen.

Skiff:

1. Ward Lauwers (TRT Hazewinkel) 19:19.00

2. Ruben Somers (Antwerpse RV) 19:30.00

3. Ruben Claeys (KR Sport Gent) 19:35.00

4. Pierre De Loof (KR Brugge) 19:42.00

5. Tom De Borger (TRT Hazewinkel) 19:45.00

Twee zonder stuurman:

1. Lauwers - Cauwenbergh (Antwerpse RV) 20:00.00

2. Gevaert - Rosiers (KR Sport Gent) 20:47.00

. Seniores A vrouwen.

Skiff:

1. Arlette De Vegt (Ned) 22:45.00

2. Floor Van Steenvoorden (Ned) 22:51.00

3. Saskia Verhoef (Ned) 22:55.00

4. Aster Van Noord (Ned) 23:01.00

5. Gwenaël De Leenheer (Gentse RS) 23:03.00

Twee zonder stuurvrouw:

1. Boels - Van Lint (KR Sport Gent) 21:27.00

2. Casteels - Zoe (KR Sport Gent) 22:36.00

. Juniors Jongens 18.

Skiff:

1. Benjamin De Catelle (Gentse RS) 19:38.00

2. Marlon Colpaert (KRSN Oostende) 19:51.00

3. Calvin Govaert (UN Brussel)19:55.00

4. Xander Deweert (Gentse RS) 20:11.00

5. Arnaud Defraigne (KR Club Gent) 20:15.00

. Juniores Meisjes 18.

Skiff:

1. Caitlin Govaert (UN Brussel) 21:58.00

2. Sarah Svedbergh KRSN Oostende) 22:34.00

3. Manon De Clerck (KR Brugge) 23:00.00

4. Luca Colpaert (KRSN Oostende) 23:11.00

5. Jeanne Lenom (RCAE Liège) 23:13.00

Dubbelvier:

1. Cool - Van Amersfoorth - Claus - Vermeulen (KR Sport Gent) 21:25.00

2. Ghiot - Kramski - Istasse - Laurent (RCN Sambre et Meuse) 21:55.00

3. Batsleer - Van Gysel - Decraecke - Steen (KRSN Oostende) 22:00.00

(belga)

Meest Gelezen Sport

ENKEL VOOR ABONNEES