Dit is de definitieve deelnemerslijst van de Tour de France

Dit is de definitieve deelnemerslijst van de Tour de France

Foto: EPA

De definitieve deelnemerslijst van de Tour de France, die op zaterdag 1 juli in Düsseldorf van start gaat. Er nemen zestien Belgen deel. Chris Froome rijdt met het rugnummer één en is titelverdediger.

Sky (GBr):
1. Chris Froome (GBr), 2. Sergio Henao (Col), 3. Vasil Kiryienka (WRu), 4.Christian Knees (Dui), 5. Michal Kwiatkowski (Pol), 6. Mikel Landa (Spa), 7. Mikel Nieve (Spa), 8. Luke Rowe (GBr), 9. Geraint Thomas (GBr).

AG2R (Fra):
11. Romain Bardet (Fra); 12. Jan Bakelants ,13. Axel Domont (Fra), 14. Mathias Frank (Zwi); 15. Ben Gastauer (Lux), 16. Cyril Gautier (Fra), 17. Pierre Latour (Fra), 18. Oliver Naesen ; 19. Alexis Vuillermoz (Fra).

Movistar (Spa):
21. Naira Quintana (Col); 22. Andrey Amador (CRi), 23. Daniele Bennati (Ita), 24. Carlos Betancur (Col), 25. Jonathan Castroviejo (Spa), 26. Imanol Erviti (Spa), 27. Jesus Herrada (Spa), 28. Jasha Sütterlin (Dui), 29. Alejandro Valverde (Spa).

Trek-Segafredo (VSt):
31. Alberto Contador (Spa); 32. Koen de Kort (Ned), 33. John Degenkolb (Dui), 34. Fabio Felline (Ita); 35. Michal Gogl (Oos), 36. Markel Irizar (Spa), 37. Bauke Mollema (Ned), 38. Jarlinson Pantano (Col); 39. Haimar Zubeldia (Spa).

BMC (VSt):
41. Richie Porte (Aus); 42. Damiano Caruso (Ita), 43. Alessandro De Marchi (Ita), 44. Stefan Küng (Zwi), 45. Amaël Moinard (Fra), 46. Nicolas Roche (Ier), 47. Michael Schär (Zwi), 48. Greg Van Avermaet , 49. Danilo Wyss (Zwi).

Astana (Kaz):
51. Fabio Aru (Ita), 52. Dario Cataldo (Ita), 53. Jakob Fuglsang (Den), 54. Andrey Grivko (Oek), 55. Dmitriy Gruzdev (Kaz), 56. Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz), 57. Alexey Lutsenko (Kaz), 58. Michael Valgren (Den), 59. Andrey Zeits (Kaz).

UAE Team Emirates (VAE):
61. Louis Meintjes (ZAf); 62. Darwin Atapuma (Col), 63. Matteo Bono (Ita), 64. Kristijan Durasek (Kro), 65. Vegard Stake Laengen (Noo); 66. Marco Marcato (Ita), 67. Manuele Mori (Ita), 68. Diego Ulissi (Ita), 69. Ben Swift (GBr)

FDJ (Fra):
71. Arnaud Démare (Fra); 72. Davide Cimolai (Ita), 73. Mickaël Delage (Fra), 74. Jacopo Guarnieri (Ita), 75. Ignatas Konovalovas (Lit), 76. Olivier Le Gac (Fra), 77. Rudy Molard (Fra), 78. Thibaut Pinot (Fra), 79. Arthur Vichot (Fra).

Orica-Scott (Aus):
81. Esteban Chaves (Col), 82. Michael Albasini (Zwi), 83. Luke Durbridge (Aus), 84. Mathew Hayman (Aus), 85. Damien Howson (Aus), 86. Daryl Impey (ZAf), 87. Jens Keukeleire , 88. Roman Kreuziger (Tsj), 89. Simon Yates (GBr).

Dimension Data (ZAf):
91. Mark Cavendish (GBr); 92. Edvald Boasson Hagen (Noo), 93. Stephen Cummings (GBr), 94. Bernhard Eisel (Oos), 95. Reinardt Janse van Rensburg (ZAf), 96. Serge Pauwels , 97. Mark Renshaw (Aus), 98. Scott Thwaites (GBr), 99. Jaco Venter (ZAf).

Quick-Step Floors (Bel):
101. Marcel Kittel (Dui); 102. Jack Bauer (NZe), 103. Gianluca Brambilla (Ita), 104. Philippe Gilbert , 105. Daniel Martin (Ier), 106. Fabio Sabatini (Ita), 107. Zdenek Stybar (Tsj), 108. Matteo Trentin (Ita), 109. Julien Vermote .

Bora-Hansgrohe (Dui):
111. Peter Sagan (Svk); 112. Maciej Bodnar (Pol), 113. Emanuel Buchmann (Dui), 114. Marcus Burghardt (Dui), 115. Rafal Majka (Pol), 116. Jay McCarthy (Aus); 117. Pawel Poljanski (Pol), 118. Juraj Sagan (Svk), 119. Rüdiger Selig (Dui).

Katusha-Alpecin (Zwi):
121. Tony Martin (Dui); 122. Marco Haller (Oos), 123. Reto Hollenstein (Zwi), 124. Robert Kiserlovski (Kro), 125. Alexander Kristoff (Noo), 126. Maurits Lammertink (Ned), 127. Tiago Machado (Por), 128. Nils Politt (Dui), 129. Rick Zabel (Dui).

Lotto Soudal (Bel):
131. André Greipel (Dui); 132. Lars Bak (Den), 133. Tiesj Benoot, 134. Thomas De Gendt; 135. Tony Gallopin (Fra), 136. Adam Hansen (Aus), 137. Jürgen Roelandts, 138. Marcel Sieberg (Dui); 139. Tim Wellens.

Team Sunweb (Dui):
141. Michael Matthews (Aus); 142. Nikias Arndt (Dui), 143. Warren Barguil (Fra), 144. Roy Curvers (Ned), 145. Simon Geschke (Dui), 146. Ramon Sinkeldam (Ned), 147. Laurens ten Dam (Ned), 148. Mike Teunissen (Ned), 149. Albert Timmer (Ned).

Cofidis (Fra): 
151. Nacer Bouhanni (Fra), 152. Dimitri Claeys , 153. Nicolas Edet (Fra), 154. Christophe Laporte (Fra); 155. Cyril Lemoine (Fra), 156. Luis Angel Maté (Spa), 157. Daniel Navarro (Spa), 158. Florian Sénéchal (Fra), 159. Julien Simon (Fra).

LottoNL-Jumbo (Ned):
161. Robert Gesink (Ned); 162. George Bennett (NZe), 163. Dylan Groenewegen (Ned), 164. Tom Leezer (Ned)), 165. Paul Martens (Dui), 166. Primoz Roglic (Sln), 167. Timo Roosen (Ned), 168. Jos van Emden (Ned), 169. Robert Wagner (Dui).

Direct Energie (Fra):
171. Thomas Voeckler (Fra); 172. Thomas Boudat (Fra), 173. Lilian Calmejane (Fra), 174. Sylvain Chavanel (Fra), 175. Yohann Gène (Fra), 176. Adrien Petit (Fra), 177. Perrig Quéméneur (Fra), 178. Romain Sicard (Fra), 179. Angelo Tulik (Fra).

Cannondale-Drapac (VSt):
181. Pierre Rolland (Fra); 182. Alberto Bettiol (Ita), 183. Patrick Bevin (NZl), 184. Nate Brown (VSt), 185. Simon Clarke (Aus), 186. Taylor Phinney (VSt), 187. Andrew Talansky (VSt), 188. Rigoberto Uran (Col), 189. Dylan van Baarle (Ned).

Bahrain-Merida (Brn):
191. Ion Izaguirre (Spa); 192. Yukiya Arashiro (Jap), 193. Grega Bole (Sln), 194. Borut Bozic (Sln), 195. Janez Brajkovic (Sln), 196. Ondrej Cink (Tsj), 197. Sonny Colbrelli (Ita), 198. Tsgabu Grmay (Eth), 199. Javier Moreno (Spa).

Wanty-Groupe Gobert (Bel):
201. Guillaume Martin (Fra); 202. Frederik Backaert , 203. Thomas Degand , 204. Marco Minnaard (Ned), 205. Yoann Offredo (Fra), 206. Andrea Pasqualon (Ita), 207. Dion Smith (NZe), 208. Guillaume Van Keirsbulck , 209. Pieter Vanspeybrouck .

Fortunéo-Vital Concept (Fra): 
211. Daniel McLay (GBr); 212. Maxime Bouet (Fra), 213. Brice Feillu (Fra), 214. Elie Gesbert (Fra), 215. Romain Hardy (Fra), 216. Laurent Pichon (Fra), 217. Pierre-Luc Périchon (Fra), 218. Eduardo Sepulveda (Arg), 219. Florian Vachon (Fra).

Corrigeer