OVERZICHT. De nationale selecties voor het WK wielrennen in Noorwegen bij de elite op de weg

OVERZICHT. De nationale selecties voor het WK wielrennen in Noorwegen bij de elite op de weg

Wie volgt Peter Sagan op als wereldkampioen wielrennen? Op 24 september kennen we zijn opvolger in het Noorse Bergen. Foto: Photo News

Van 17 tot 24 september worden in het Noorse Bergen het WK Wielrennen gereden. Met mondjesmaat hebben al verscheidene landen hun selecties vrijgegeven. Een (voorlopig) overzicht van de selecties voor de wegrit van de elite op zondag 24 september :

Australië: Michael Matthews (Sunweb), Mathew Hayman, Luke Durbridge, Mitchell Docker, Jack Haig (Orica-Scott), Simon Clarke (Cannondale-Drapac), Rory Sutherland (Movistar), Heinrich Haussler (Bahrain-Merida) en Jay McCarthy (Bora - Hansgrohe)

Albanië: Eugert Zhupa (Wilier Trestina - Sella Italia)

Argentinië: Maximiliano Richeze (Quick-Step Floors) en Eduardo Sepulveda (Fortuneo-Oscaro)

Azerbeidzjan: Elchin Asadov (Synergy Baku Cycling Project)

België: Greg Van Avermaet (BMC), Philippe Gilbert (Quick-Step Floors), Jasper Stuyven (Trek-Segafredo), Jens Keukeleire (Orica-Scott), Tiesj Benoot (Lotto Soudal), Oliver Naesen (AG2R La Mondiale), Dylan Teuns (BMC), Julien Vermote (Quick-Step Floors) en Tim Wellens (Lotto Soudal)

Canada: Guillaume Boivin (Israel Cycling Academy), Antoine Duchesne (Direct Energie) en Hugo Houle (AG2R La Mondiale)

Colombia: Fernando Gaviria (Quick-Step Floors), Sebastian Henao (Team Sky), Sergio Luis Henao (Team Sky), Juan Sebastian Molano (Manzana Postobon), Jarlinson Pantano (Trek-Segafredo), Nairo Quintana (Team Movistar), Jhonatan Restrepo (Katusha-Alpecin), Nelson Andres Soto (Coldeporte -Claro) en Rigoberto Uran (Cannondale-Drapac)

Costa Rica: Andrey Amador (Team Movistar)

Denemarken: Christopher Juul-Jensen (Orica-Scott), Søren Kragh Andersen (Sunweb), Michael Mørkøv (Katusha-Alpecin), Magnus Cort Nielsen (Orica-Scott), Mads Pedersen (Trek-Segafredo) en Michael Valgren (Astana)

Duitsland: Nikias Arndt (Sunweb), Marcus Burghardt (Bora-Hansgrohe), Johannes Fröhlinger (Sunweb), Simon Geschke (Sunweb), Tony Martin (Katusha-Alpecin), Paul Martens (LottoNL-Jumbo), Nils Politt (Katusha-Alpecin), Jasha Sütterlin (Movistar) en Rick Zabel (Katusha-Alpecin)

Eritrea: Natneal Berhane, Mekseb Debesay en Amanuel Gebreigzabhier (allen Dimension Data)

Estland: Jakin Alo (HP BTP-Auber93), Aksel Nömmela (Leopard Pro Cycling) en Mihkel Raim (Israel Cycling Academy)

Finland: Matti Manninen (Team FixIT.no)

Frankrijk: Warren Barguil (Sunweb), Alexis Gougeard (AG2R), Tony Gallopin (Lotto Soudal), Anthony Roux (FDJ), Julian Alaphilippe (Quick-Step), Lilian Calmejane (Direct Energie), Olivier Le Gac (FDJ), Julien Simon (Cofidis) en Cyril Gautier (AG2R).

Griekenland: Charalampos Kastrantas (Dare Viator Partizan)

Groot-Brittannië: Adam Blythe (Aqua Blue Sport), Mark Christian (Aqua Blue Sport), Jonathan Dibben, Owain Doull, Tao Geoghegan Hart, Peter Kennaugh, Ian Stannard, Ben Swift (allen Team Sky) en Scott Thwaites (Dimension Data)

Hong Kong: King Lok Cheung (Orica-Scott)

Ierland: Conor Dunne (Aqua Blue Sport), Daniel Martin (Quick-Step Floors), Sean McKenna (An Post Chain Reaction), Ryan Mullen (Cannondale-Drapac), Nicolas Roche (BMC) en Damien Shaw (An Post Chain Reaction).

Italië: Daniele Bennati (Team Movistar), Alberto Bettiol (Cannondale-Drapac), Sonny Colbrelli (Bahrein-Merida), Alessandro De Marchi (BMC), Gianni Moscon (Team Sky), Salvatore Puccio (Team Sky), Matteo Trentin (Quick-Step Floors), Diego Ulissi (UAE Team Emirates) en Elia Viviani (Team Sky)

Japan: Yukiya Arashiro (Bahrein-Merida)

Kazachstan: Zhandos Bizhigitov, Dmitriy Gruzdev en Alexey Lutsenko (allen Astana)

Letland: Krists Neilands (Israel Cycling Academy) en Aleksejs Saramotins (Bora-Hansgrohe)

Litouwen: Ignatas Konovalovas (FDJ)

Luxemburg: Jean-Pierre Drucker (BMC), Bob Jungels (Quick-Step Floors) en Alex Kirsch (WB Veranclassic Aqua Protect)

Marokko: Salah Eddine Mraouni (Kuwait-Cartucho.es)

Nederland: Niki Terpstra (Quick-Step), Tom Dumoulin (Sunweb), Lars Boom en Jos van Emden (beiden LottoNL-Jumbo), Sebastian Langeveld (Cannondale-Drapac), Koen de Kort en Bauke Mollema (beiden Trek-Segafredo), Danny van Poppel en Wout Poels (beiden Team Sky)

Nieuw-Zeeland: Jack Bauer (Quick-Step Floors), Patrick Bevin (Cannondale-Drapac) en Dion Smith (Wanty-Groupe Gobert)

Noorwegen: Edvald Boasson Hagen (Dimension Data), Alexander Kristoff (Katusha), Vegard Stake Laengen (Emirates), Kristoffer Skjerping (Joker Icopal), Truls Korsaeth (Astana), Amund Grondahl Jansen (LottoNL-Jumbo), Odd Christian Eiking (FDJ), August Jensen (Team Coop), Daniel Hoelgaard (FDJ)

Oekraïne: Andriy Grivko (Astana) en Kostyantyn Rybaruk (geen ploeg)

Oostenrijk: Stefan Denifl (Aqua Blue Sport), Marco Haller (Katusha), Lukas Pöstlberger (BORA-hansgrohe)

Portugal: Rui Costa (UAE Emirates), Nelson Oliveira (Movistar), José Gonçalves (Katusha-Alepcin), Ricardo Vilela (Manzana Postobon), Tiago Machado (Katusha-Alpecin), Ruben Guerreiro (Trek-Segafredo).

Polen: Maciej Bodnar, Pawel Poljanski (beiden BORA-Hansgrohe), Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), Michal Golas, Michal Kwiatkowski en Lukasz Wisniowski (allen Team Sky)

Roemenië: Serghei Tvetcov (Jelly Belly p/b Maxxis)

Rusland: Maxim Belkov, Viacheslav Kuznetsov, Ilnur Zakarin (allen Katusha-Alpecin), Alexander Porsev, Ivan Savitskiy (beiden Gazprom-RusVelo) en Sergei Chernetckii (Astana)

Rwanda: Valens Ndayisenga (Tirol Cycling Team)

Slovenië: Luka Mezgec (Orica-Scott), Matej Mohoric (UAE), Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo), Jan Polanc (UAE), Luka Pibernik (Bahrein-Merida), Jan Tratnik (CCC Polsat)

Slowakije: Peter Sagan, Juraj Sagan, Michael Kolar, Erik Baska (allen BORA-Hansgrohe), Patrik Tybor (Dukla Banska Bystrica) en Marek Canecky (Amplatz-BMC)

Spanje: Jesus Hernandez (Trek-Segafredo), Marc Soler (Movistar), José Joaquin Rojas (Movistar), Jonathan Castroviejo (Movistar), Immanol Erviti (Movistar), Gorka Izagirre (Movistar), Lluis Mas (Cajarural), David de la Cruz (Quick.Step-Floors) en Luis Leon Sanchez (Astana)

Tsjechië: Zdenek Stybar (Quick Step Floors), Petr Vakoc (Quick Step Floors), Roman Kreuziger (Orica Scott), Jan Barta (BORA-Hansgrohe), Josef Cerny en Jiri Polnicky (beiden Elkov-Author Cycling Team)

Verenigde Staten: Tejay Van Garderen, Joey Rosskopf (beiden BMC), Nathan Brown, Alex Howes (beiden Cannondale-Drapac), Kiel Reijnen (Trek-Segafredo) en Alexey Vermeulen (LottoNL-Jumbo)

Wit-Rusland: Vasil Kiryienka (Team Sky), Stanislau Bazhkou en Yauhen Sobal (beiden Minsk Cycling Club)

Zuid-Afrika: Daryl Impey (Orica-Scott), Reinardt Janse van Rensburg (Dimension Data) en Willie Smit (UC Nantes Atlantique)

Zweden: Tobias Ludvigsson (FDJ) en Kim Magnusson (Team Tre Berg-Postnord)

Zwitserland: Michael Albasini (Orica-Scott), Silvan Dillier, Stefan Küng, Michael Schär (allen BMC), Fabian Lienhard (Team Vorarlberg) en Grégory Rast (Trek-Segafredo)



Meest Gelezen Sport

ENKEL VOOR ABONNEES