Wielertransferoverzicht 2018. Welke renners rijden volgend jaar voor een andere ploeg?

Wielertransferoverzicht 2018. Welke renners rijden volgend jaar voor een andere ploeg?

Mikel Landa, Jens Keukeleire, Jürgen Roelandts, Alexander Kristoff, Marcel Kittel en Victor Campenaerts zijn zes opvallende transfers Foto: rr

Héél wat renners ruilden de afgelopen maanden hun team voor een nieuwe werkgever. Kittel, Kristoff, Campenaerts, Roelandts, Landa,... maar ook alle minder bekende namen. Hieronder vindt u een overzicht van alle transfers bij de WorldTour-ploegen en de belangrijkste continentale ploegen. Dit overzicht krijgt bij elke nieuwe bevestigde transfer een update. Ter info: tot 1 januari gebruiken we de huidige namen van de wielerploegen.

Laatste update: 19 oktober 2017

Recent toegevoegd:

Roy Jans verlaat WB-Veranclassic Aquality Protect
Fabio Aru ruilt Astana voor UAE Team Emirates

Quick-Step Floors

IN: Fabio Jakobsen (SEG Racing Academy), James Knox (Team Wiggins), Michael Mørkøv (Katusha-Alpecin), Jhonathan Narvaez (Axeon Hagens Berman), Florian Sénéchal (Cofidis), Elia Viviani (Team Sky), Alvaro Hodeg (Coldeportes - Zenu)

UIT: Jack Bauer (Orica-Scott), Tom Boonen (gestopt), Gianluca Brambilla (Trek-Segafredo), Marcel Kittel (Katusha-Alpecin), Dan Martin (UAE Team Emirates), Matteo Trentin (Orica-Scott), Julien Vermote (Dimension Data), David De La Cruz (Team Sky), Przemyslaw Kasperkiewicz (Delko Marseille Provence KTM)

Lotto-Soudal

IN: Victor Campenaerts (LottoNL-Jumbo), Jens Keukeleire (Orica-Scott), Lawrence Naesen (WB Veranclassic Aqua Protect), Bjorg Lambrecht (Lotto - Soudal U23)

UIT: Sean De Bie (Verandas Willems-Crelan), Bart De Clercq (Wanty-Groupe Gobert), Tony Gallopin (Ag2r La Mondiale), Jürgen Roelandts (BMC Racing), Louis Vervaeke (Team Sunweb), Kris Boeckmans (Vital Conept), Rafael Valls (Movistar)

AG2R La Mondiale

IN: Silvan Dillier (BMC Racing), Tony Gallopin (Lotto-Soudal), Clement Venturini (Cofidis), Benoit Cosnefroy (Chambéry Cyclisme Formation)

UIT: Sondre Holst Enger (Israel Cycling Academy), Hugo Houle (Astana), Domenico Pozzovivo (Bahrain-Merida)
 

Astana Pro Team

IN: Magnus Cort Nielsen (Orica-Scott), Omar Fraile (Dimension Data), Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice), Hugo Houle (Ag2r La Mondiale), Davide Villella (Cannondale-Drapac), Yevgeniy Gidich (Vino - Astana Motors)

UIT: Paolo Tiralongo (gestopt), Fabio Aru (UAE - Team Emirates)

Bahrain Merida Pro Cycling Team

IN: Gorka Izagirre (Movistar), Kristijan Koren (Cannondale-Drapac), Matej Mohoric (UAE), Hermann Pernsteiner (Amplatz-BMC), Domenico Pozzovivo (Ag2r La Mondiale)

UIT: Tsgabu Grmay (Trek-Segafredo), Javier Moreno (Delko Marseille Provence KTM)

BMC Racing Team

IN: Albert Bettiol (Cannondale-Drapac), Patrick Bevin (Cannondale-Drapac), Simon Gerrans (Orica-Scott), Jürgen Roelandts (Lotto-Soudal), Nathan van Hooydonck (BMC Development)

UIT: Silvan Dillier (Ag2r La Mondiale), Ben Hermans (Israël Cycling Academy), Amaël Moinard (Fortuneo-Oscaro), Daniel Oss (Bora-Hansgrohe), Manuel Quinziato (retired), Manuel Senni (Bardiani-CSF)

Bora Hansgrohe

IN: Davide Formolo (Cannondale-Drapac), Felix Grossschartner (CCC Sprandi-Polkowice), Peter Kennaugh (Team Sky), Daniel Oss (BMC Racing)

UIT: José Pimenta (Burgos BH), Silvio Herklotz (Burgos BH), Shane Archbold (Aqua Blue Sport)

Cannondale-Drapac (EF Education First-Drapac)

IN: Logan Owen (Axeon Hagens Berman), Daniel McLay (Fortneo-Oscaro), Sacha Modolo (UAE Team Emirates), Mitchell Docker (Orica-Scott)
 

UIT: Albert Bettiol (BMC Racing), Patrick Bevin (BMC Racing) Davide Formolo (Bora-Hansgrohe), Kristijan Koren (Bahrain-Merida), Ryan Mullen (Trek-Segafredo), Tom-Jelte Slagter (Dimension Data), Toms Skujins (Trek-Segafredo), Dylan Van Baarle (Team Sky), Wouter Wippert (Roompot-Nederlandse Loterij), Davide Villella (Astana)

Dimension Data

IN: Scott Davies (Team Wiggins), Nicholas Dlamini (Dimension Data Continental), Louis Meintjes (UAE Team Emirates), Tom-Jelte Slagter (Cannondale-Drapac), Julien Vermote (Quick-Step Floors)
 

UIT: Omar Fraile (Astana), Nathan Haas (Katusha-Alpecin), Kristian Sbaragli (Israël Cycling Team)

FDJ

IN: Bruno Armirail (Equipe Cycliste Armée de Terre), Antoine Duchesne (Direct Energie), Valentin Madouas (Union Cycliste Nantes Atlantique), Georg Preidler (Team Sunweb), Romain Seigle (Club Cycliste Étupes), Ramon Sinkeldam (Team Sunweb), Benjamin Thomas (Equipe Cycliste Armée de Terre)

UIT: Arnaud Courteille (Vital Concept), Odd Christian Eiking (Wanty-Groupe Gobert), Marc Fournier (Vital Concept), Johan Le Bon (Vital Concept), Jérémy Maison (Fortuneo-Oscaro), Lorrenzo Manzin (Vital Concept), Kevin Reza (Vital Concept)

Movistar Team

IN: Jaime Castrillo (Lizarte), Mikel Landa (Team Sky), Jaime Roson (Caja Rural), Eduardo Sepulveda (Fortuneo-Oscaro), Rafael Valls (Movistar)

UIT: Alex Dowsett (Movistar), Jesús Herrada (Cofidis), José Herrada (Cofidis), Gorka Izagirre (Bahrain-Merida), Adriano Malori (gestopt), Rory Sutherland (UAE Team Emirates), Jonathan Castroviejo (Team Sky)

Orica-Scott

IN: Jack Bauer (Quick-Step Floors), Lucas Hamilton (Mitchelton-Scott), Cameron Meyer (Dimension Data), Mikel Nieve (Team Sky), Matteo Trentin (Quick-Step Floors)

UIT: Simon Gerrans (BMC Racing), Jens Keukeleire (Lotto-Soudal), Ruben plaza (Israël Cycling Academy), Magnus Cort Nielsen (Astana), Mitchell Docker (Cannondale-Drapac/EF Education First-Drapac)

Team Katusha Alpecin

IN: Ian Boswell (Team Sky), Steff Crass (BMC Development Team),  Alex Dowsett (Movistar), Nathan Haas (Dimension Data), Matteo Fabbro (Friuli Cycling Team), Marcel Kittel (Quick-Step Floors), Willie Smit (Nippo-Vini Fantini)

UIT: Sven Erik Bystrøm (UAE Team Emirates), Alexander Kristoff (UAE Team Emirates), Michael Mørkøv (Quick-Step Floors), Rein Taaramae (Direct Energie), Angel Vicioso (gestopt), Matvei Mamykin (Burgos BH)

Team LottoNL-Jumbo

IN: Pascal Eenkhoorn (BMC Development Team), Sep Kuss (Rally Cycling), Neilson Powless (Axeon Hagens Berman), Danny Van Poppel (Team Sky)

UIT: Victor Campenaerts (Lotto-Soudal), Steven Lammertink (Vital Concept), Jurgen Van Den Broeck (gestopt)

Team Sky

IN: Egan Bernal (Androni Giocattoli–Sidermec), Jonathan Castroviejo (Movistar), David de la Cruz (Quick-Step Floors), Christopher Lawless (Axeon Hagens Berman), Pavel Sivakov (BMC Development), Dylan Van Baarle (Cannondale-Drapac), Kristoffer Halvorsen (Joker Icopal)

UIT: Ian Boswell (Katusha-Alpecin), Peter Kennaugh (Bora-Hansgrohe), Mikel Landa (Movistar), Mikel Nieve (Orica-Scott), Danny Van Poppel (LottoNL-Jumbo), Elia Viviani (Quick-Step Floors)

Team Sunweb

IN: Jai Hindley (Mitchelton-Scott), Michael Storer (Mitchelton-Scott), Edward Theuns (Trek-Segafredo), Martijn Tusveld (Roompot-Nederlandse Loterij), Louis Vervaeke (Lotto-Soudal)

UIT: Warren Barguil (Fortuneo-Oscaro), Bert De Backer (Vital Concept), George Preidler (FDJ), Ramon Sinkeldam (FDJ), Sindre Skjøstad Lunke (Fortuneo-Oscaro), Zico Waeytens (Verandas Willems-Crelan)

Trek-Segafredo

IN: Gianluca Brambilla (Quick-Step Floors), Nicola Conci (Zalf Euromobil Désirée Fior), Niklas Eg (Virtu Cycling), Alex Frame (JLT Condor), Tsgabu Grmay (Bahrain-Merida), Ryan Mullen (Cannondale-Drapac), Toms Skujins (Cannondale-Drapac)

UIT: Alberto Contador (gestopt), Edward Theuns (Team Sunweb), Haimar Zubeldia (gestopt)

UAE Team Emirates

IN: Sven Erik Bystrøm (Katusha-Alpecin), Alexander Kristoff (Katusha-Alpecin), Daniel Martin (Quick-Step Floors), Alexandr Riabushenko (Palazzago - Pala Fenice Franchini), Rory Sutherland (Movistar), Fabio Aru (Astana)

UIT: Andrea Guardiani (Bardiani-CSF), Marko Kump (CCC Sprandi-Polkowice), Louis Meintjes (Dimension Data), Sacha Modolo (EF Education First-Drapac), Matej Mohoric (Bahrein-Merida)

Sport Vlaanderen-Balois

IN: Milan Menten (Lotto-Soudal U23), Jordi Warlop (EFC - L&R - Vulsteke), Robbe Ghys (Lotto-Soudal U23), Aaron Verwilst (Lotto-Soudal U23), Emiel Planckaert (Lotto-Soudal U23), Matthias Van Gompel (Lotto-Soudal U23)

UITStijn Steels (Veranda's Willems Crelan), Eliot Lietaer (WB veranclassic Aquality Protect), Bert Van Lerberghe (Cofidis, Solutions Credits),  Jarl Salomein (stopt), Jens Wallays (stopt), Ruben Pols (-)

Wanty-Groupe Gobert

IN: Timothy Dupont (Veranda's Willems Crelan), Bart De Clercq (Lotto-Soudal), Boris Vallee (Fortuneo Scaro), Odd Christian Eiking (FDJ)

UIT: Guillaume Levarlet (St.Martin-Auber93), Kenny Dehaes (WB veranclassic Aquality Protect)

Veranda's Willems-Crelan

IN: Sean De Bie (Lotto-Soudal), Zico Waeytens (Team Sunweb), Stijn Steels (Sport Vlaanderen-Baloise), Senne Leysen (Lotto Soudal U23) 

UIT: Timothy Dupont (Want-Groupe Gobert)
 

WB Veranclassic-Aqua Protect

INKenny Dehaes (Wanty-Groupe Gobert), Julien Mortier (Ago-Aque Service), Eliot Lietaer (Sport Vlaanderen-baloise)

UIT: Lawrence Naesen (Lotto-Soudal), Roy Jans (Cibel-Cebon)

Cofidis Solutions Credits

IN: Bert Van Lerberghe (Sport Vlaanderen-Baloise),  Jesus Herrada (Movistar), José  Herrada (Movistar), 

UIT: Yohan Bagot (Vital Concept), Jonas Van Genechten (Vital Concept), Florian Senechal (Quick-Step Floors), Jerome Cousin (Direct Energie), Clement Venturini (AG2R)

Direct Energie

IN: Jerome Cousin (Cofidis), Damien Gaudin (Armée de Terre), Rein Taaramae (Katusha-Alpecin), Simon Sellier (Vendée U), Axel Journiaux (Vendée U)

UIT: Antoine Duchesne (FDJ), Bryan Coquard (Vital Concept), Julien Morice (Vital Conept)
 

Fortuneo Oscaro

IN: Warren Barguil (Team Sunweb), Sindre Skjøstad Lunke (Team Sunweb), Clement Russo (AG2R La Mondiale), Bram Welten (BMC Development Team), Jeremy Maison (FDJ), Amaël Moinard (BMC)

UIT: Boris Vallee (Wanty-Groupe Gobert), Eduardo Sepulveda (Movistar), Daniel McLay (EF Education First-Drapac), Erwann Corbel (Vital Conept)

Wilier Triestina - Selle Italia

IN: Simone Bevilacqua (Zalf Euromobil Désirée Fior), Luca Raggio (Viris Maserati - Sisal Matchpoint), Massimo Rosa (Hopplà-Petroli Firenze), Simone Velasco (Bardiani CSF), Edoardo Zardini (Bardiani CSF)

UIT: Manuel Belletti (Androni Giocattoli), Julen Amezqueta (Caja Rural-Seguros), Cristian (Rodriguez (Caja rural-Seguros)

Vital Concept

IN: Yohan Bagot (Cofidis), Jeremy Lecroq (roubaix-Lille Métropole), Justin Mottier (Vélo Club Pays de Loudéac), Quentin Pacher (Delko Marseille Provence KTM), Lorrenzo Manzin (FDJ), Johan Le Bon (FDJ), Marc Fournier (FDJ), Corentin Ermenault (Team Wiggins), Bert De Backer (Team Sunweb), Kris Boeckmans (Lotto-Soudal), Bryan Coquard (Direct Energie), Jonas Van Genechten (Cofidis), Kevin Réza (FDJ), Julien Morice (Direct Energie), Steven Lammertink (LottoNL-Jumbo), Patrick Müller (BMC Development Team), Erwann Corbel (Fortuneo Oscaro), Arnaud Courteille (FDJ), Tanguy Turgis (BMC Development Team), Adrien garel (Cyclo Club de Nogent-sur-Oise - Dalkia)

UIT: /

Corrigeer


Meest Gelezen Sport

ENKEL VOOR ABONNEES