Nieuwsblad.be als startpagina |

Nieuws uit uw gemeente

Kalender, sport, verenigingen, poll

19/06/2008

Pasgeboren dochter Boulahrouz is overleden

Khalid Boulahrouz en Sabia bij hun huwelijk in 2005.

Khalid Boulahrouz en Sabia bij hun huwelijk in 2005.

 Archief
Boulahrouz verlaat Nederlandse training onder politiebegeleiding
 Dossier
EK Voetbal 2008 Zwitserland & Oostenrijk
EK 2008: Nederland

Na alle vreugde van de voorbije dagen heerst er plots verslagenheid in het kamp van Oranje. Het één dag oude dochtertje van de Nederlandse international Khalid Boulahrouz is overleden.

Boulahrouz' dochtertje Anissa was woensdag te vroeg geboren in een ziekenhuis in Lausanne en overleefde haar eerste dag niet.

'We zijn allemaal aangeslagen', zo luidde de tekst in een kort persbericht van het Nederlandse team. Boulahrouz verliet woensdagmiddag de training van het Nederlands elftal in Lausanne, nadat zijn vrouw Sabia met zwangerschapscomplicaties in het ziekenhuis was opgenomen.

Uit medeleven met Sabia en Khalid Boulahrouz is de voor donderdag geplande persbijeenkomst in het Olympisch museum geannuleerd. Wel begint om 14u op die locatie een persconferentie met bondscoach Marco van Basten en aanvoerder Edwin van der Sar.

Boulahrouz blijft bij selectie

De verdediger blijft wel deel uitmaken van de selectie van het Nederlands elftal. Dat kondigde Van Basten aan. Nederland speelt zaterdag in Basel de kwartfinale tegen Rusland. Boulahrouz is daarvoor inzetbaar. Van Basten sprak met de speler over de situatie. 'Ik begrijp dat het heel moeilijk is voor Khalid en we proberen hem allemaal zo goed mogelijk te steunen. Toch moet de focus op een gegeven moment gericht zijn op Rusland. Dat begrijpt hij en dat wil hij ook.'

Boulahrouz krijgt van de leiding van Oranje de vrijheid het hotel te verlaten wanneer hij wil. 'Hij kan altijd naar zijn vrouw. Bovendien zullen er ook dingen geregeld moeten worden.'

Volgesn Van Basten gaat het om de 'essentiële zaken' in het leven. 'Dat realiseren we ons allemaal heel goed. Boulahrouz heeft zelf gezegd dat hij het een plaats heeft gegeven. Hij heeft iedereen bedankt voor de steun. Ik vind dat hij dat heel volwassen heeft gedaan.'

 loa (belga)

|
|
|