Roberto Ferrari bestraft voor gevaarlijke sprint

Roberto Ferrari

Roberto Ferrari

De koerscommissarissen van de Ronde van Italië hebben maandag na afloop van de derde etappe beslist om de Italiaan Roberto Ferrari, die als tiende over de meet kwam, te bestraffen door hem in de uitslag op de laatste plaats van het peloton te zetten.

Ferrari kreeg die straf voor zijn gevaarlijk manoeuvre in volle sprint in de straten van Horsens. De Italiaan week plots uit naar rechts waardoor hij wereldkampioen Mark Cavendish in volle vaart raakte. 'Cav' kwam ongelukkig ten val en sleurde een deel van het peloton mee tegen het asfalt. Leider Taylor Phinney liep bij die valpartij een blessure aan de rechterenkel op.

Roberto Ferrari staat in de officiële uitslag op de 192ste plaats. Phinney moest verzorgd worden op het parkoers en kwam dus heel wat later dan winnaar Goss over de meet. De koersdirectie zette hem op de laatste plaats in de uitslag, maar in dezelfde tijd als de winnaar. Volgens het reglement krijgt een renner die valt in de laatste drie kilometer dezelfde tijd als de groep waarvan hij deel uitmaakte op het moment van de valpartij.
 

Lees alle 1 Reactie