Een groep van dertien renners kleurde de eerste wedstrijdkilometers. Zij bereikten de zes plaatselijke ronden van elk 16,9 kilometer in Ingooigem met een voorsprong op de grote groep van zowat drie minuten. Stelselmatig peuzelde het peloton aan de achterstand en vooral het Cofidis-team, dat de dans mislopen had, bepaalde daarin het tempo.
Zij kregen gaandeweg de steun van de mannen van Landbouwkrediet-Euphony omdat Kevin Claeys voorin voeling had verloren en de leidersgroep op 65 kilometer van de finish nog uit twaalf renners bestond. Gaandeweg werd het gezelschap met de vluchters, met daarbij onder andere Niko Eeckhout, Greg Van Avermaet, Jurgen Vandewalle, Nikolas Maes en Sven Vandousselaere, uitgedund en op tien kilometer van de finish vloeide alles netjes samen.
Iljo Keisse ging daarop zijn kans. Hij kreeg de steun van onder andere Pim Ligthart, die er op twee kilometer van de finish alleen vanonder muisde. Onder de rode vod was echter alles opnieuw te herdoen. Uiteindelijk was Bouhanni de snelste.











