Wim Pira wordt dorpsontwikkelaar
- Wim Pira (30) uit Gent is de nieuwe dorpsontwikkelaar van Ursel. Eén jaar lang krijgt hij de tijd om de toekomst van het kleine dorp op papier te zetten.
'In 2006 ging het niet echt goed met Ursel', zegt Knesselaars burgemeester Fredy Tanghe. 'Het postkantoor sloot en ook heel wat winkels verdwenen. Gelukkig zien we sinds vorig jaar een heropleving van het dorp. Dit jaar staat de vernieuwing van de dorpskern op het programma, onder andere met het verkeersvrij maken van Urseldorp. Maar er is nog meer te doen met Ursel. We willen dat Wim Pira een dorpsvisie ontwikkelt met acties die vrij snel kunnen ondernomen worden, maar ook met een visie op lange termijn. Er moeten verschillende knopen doorgehakt worden: wat kunnen we doen met de pastorie? Hoe gaan we de kinderopvang in Ursel regelen? Hoe ziet de toekomst van de bibliotheek er uit?' Wim Pira is eigenlijk afkomstig van een klein dorpje uit de buurt van Brussel, maar woont al een tijdje in Gent. 'Wanneer ik aan mijn nieuwe opdracht begin, zal ik eerst alle informatie doornemen die van het dorp Ursel beschikbaar is', zegt Wim Pira. 'Ik wil ook samen zitten met mensen van het bewonersplatform en mensen uit het dorp.'
Hoofdpunten
Trump aangeklaagd in zaak van geheime documenten die hij meenam uit Witte Huis
‘Afkoopsom voor asielzoekers’ en doorgedreven compromissen: hoe de EU ondanks koude douche historische migratiedeal sloot
De held van Annecy: beelden tonen hoe Henri (24) aanvaller wegjoeg na steekpartij in speeltuin
Na drama met baby in snikhete auto getuigt onze man: “Telkens als zo’n verhaal in het nieuws komt, sta ik in een flits weer op die parking”
Beste van Plus
Noorse cruisemaatschappij deelt eerste beelden van volledig elektrisch schip
Tochtje met opblaasbare eend gaat mis: drie mannen uit zee gered
Enorme bijenzwerm strijkt neer in fietsmandje Christa (57): “Ze noemen me al de bijenkoningin”
Maneskin-frontman excuseert zich voor kusfilmpje met andere vrouw: “Dit was niet hoe we het wilden aanpakken”