'De hype blijft maar duren'
Cercle-aanvaller Tom De Sutter verkozen tot beste speler van de eerste seizoenshelft

© © PETER DECONINCK
In onze verkiezing voor de Twaalfde Man Trofee verkoos u Tom De Sutter met een verpletterende meerderheid tot beste speler van de heenronde. De spits van Cercle Brugge dankt zijn kiezers en richt zich ondertussen op de clash met Club Brugge komende maandag.
'Bedankt. Echt leuk dat iedereen mijn prestaties zo waardeert. Ik hoop dat de terugronde even goed verloopt als de heenronde', toont De Sutter zich blij, maar ook ietwat verbaasd over zijn uitverkiezing tot beste speler van de heenronde, voor Steven Defour en ploegmaat Stijn De Smet. 'Uiteindelijk zijn wij niet van een topclub maar slechts van Cercle, al mag je dat nu niet meer zeggen.
(lacht)
De hype ronde Cercle blijft maar duren.'
Zodanig zelfs dat weekbladen als
Dag Allemaal
De Sutter hebben ontdekt. De nuchtere kerel uit Balegem houdt de boot af. 'Aan sportgerelateerde media wil ik best interviews geven, maar voor het overige zal ik die media-aandacht zeker niet opzoeken.'
Komende maandag hervat Cercle met de bekerderby tegen Club. Eerder dit seizoen was De Sutter man van de match in de burenstrijd, ook al verloor groen-zwart én had De Sutter mogelijk een doelpuntje meer kunnen maken. Hij had zelfs moeite om de tranen van ontgoocheling te bedwingen.
'Achteraf bekeken heb ik slechts één kans gekregen waar ik te overhaast heb afgewerkt. Jammer, want Club speelde niet goed. We waren dan ook helemaal stuk na die match. Ik zie De Smet en Verbist in de spelerstunnel nog op de grond zitten. We waren kapot en ontgoocheld.'
Speel jij met revanchegevoelens tegen Club omdat ze niet in jou geloofden en jou in 2005 zomaar naar derdeklasser Torhout lieten gaan?
'Niet echt. Ik was in die tijd nog niet klaar voor de A-kern. Op dat moment hadden ze ook Lange - een type zoals ik - en daar kon ik de concurrentie nog niet mee aangaan. Anderzijds: in de heenronde had ik bij de beloften negen goals gemaakt terwijl Yulu-Matondo er maar vier had en zeker niet schitterend bezig was. En dan besliste Club toch om hem mee te nemen op winterstage. Toen wist ik ook hoe laat het was. Hadden ze misschien iets meer geduld gehad, dan was ik er wel geraakt.'
'Maar echte revanchegevoelens heb ik daarom niet. Ik ben niet zozeer tegen Club, wel vooral voor Cercle. Jongens als Boi en Viane hebben mij echt Cercle-minded gemaakt. Je weet dat ze op ons secretariaat niet met blauwe maar wel met groen en zwarte balpennen schrijven. En als iemand
Leve Cercle
zegt, je dan moet antwoorden met
Lang Leve Cercle
. Die dingen hebben ze me bijgebracht.'
Club-coach Jacky Mathijssen durft voor belangrijke wedstrijden al eens speldenprikken uit te delen aan het adres van de tegenstander. Irriteert jullie dat?
'Neen, iedereen weet dat het deel uitmaakt van zijn aanpak. We zitten met voldoende verstandige en ervaren jongens in de groep dat we ons daar niet aan storen. Maar onze trainer prikkelt ons graag en sommige artikels worden uitgehangen in de kleedkamer. Zoals toen we FC Occasie werden genoemd voor de match tegen Anderlecht. Net zoals de uitspraak van Mathijssen dat zijn scouts niet onder de indruk waren van Cercle. Daarvoor zijn we jullie journalisten soms dankbaar.
(lacht)
'
Opvallend: jullie walsen door de competitie, maar tegen Anderlecht, Club Brugge, Genk en Standard slagen jullie er niet in om te winnen.
'Vergeet niet dat de wedstrijden tegen Genk en Standard heel vroeg op het seizoen kwamen, op de eerste en de derde speeldag. We waren ons er toen nog niet van bewust dat we een topclub konden inmaken. En als je daar niet van overtuigd bent, doe je dat niet. Nu is dat anders. Dat toonden we al tegen Anderlecht en Club waar we beter waren.'
Meer sportnieuws
Na de historische zege, de opgave: Biniam Girmay stapt uit de Giro na incident met kurk
Hoe het komt dat het blijft mis gaan bij het ontkurken van de fles in de Giro
GIRO 2022. ETAPPE 11 (Santarcangelo di Romagna-Reggio Emilia) Langste en biljartvlakke etappe moet op sprint uitdraaien
Sprinter Caleb Ewan blijft in sukkelstraatje na alweer zware etappe: “De ‘Giro from Hell’ blijft voortduren”
Girmay is niet alleen: deze 10 wielrenners liepen een al even knullige blessure op
Ook groots in het verlies: Mathieu van der Poel steekt nog voor de finish duim omhoog voor sterkere Biniam Girmay
Meer over Tom De Sutter
Tien jaar na beruchte titelmatch, op zoek naar de verschillen en gelijkenissen: “Club Brugge is het Anderlecht van tien jaar geleden”
Hartspecialist na plotse overlijden Franck Berrier tijdens potje padel: “Juist ideale sport voor hartlijders”
Percy Tau van Club Brugge naar Anderlecht? Dan komt hij in dit (illuster) lijstje van tien voetballers die de overstap durfden te maken
Tom De Sutter stopt met voetballen
Hoofdpunten
Ex-president Oekraïne waarschuwt het Westen: “We moeten een hel voor hem klaarzetten”
Matthias Schoenaerts maakt graffitikunstwerk van Sanda Dia op festivalweide Werchter
Vandaag nog 28 graden, maar dan is eindelijk regen op komst: “Het worden zelfs pittige buien”
Advocaat Kris Vincke haalt keihard uit naar Alexander Dean: “Je bent zoals Hannibal Lecter. Met een grijns naar de doodsangsten van je slachtoffers kijken”
Grote namen keren terug bij Rode Duivels, waar Loïs Openda en Amadou Onana potentieel kans krijgen in de Nations League
Zware crash met hoge snelheid: één motard in levensgevaar, andere verdwijnt en wordt later gewond thuis aangetroffen