VIDEO & FOTO. Kunstenfestival verliest subsidies en trekt meteen de stekker eruit
.jpg)
.jpg)



.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
De Vlaamse ministerraad besliste woensdagavond om het Kunstenfestival van Watou niet langer te subsidiëren. Wie nu door Watou wandelt, merkt aan het apothekerskruis aan de kerk, radio's die om geld bedelen en de volle terrassen dat de 36ste en laatste editie dit weekend van start gaat.
Het waren woensdagavond bange momenten voor de organisatoren van het Kunstenfestival in Watou tijdens de officiële opening van de 36ste editie. De maandenlange vrees bleek terecht te zijn: de ministerraad schrapte de noodzakelijke subsidies voor het voortbestaan van het festival. "We zaten op de schopstoel", aldus organisator Jan Moeyaert. "Volgens Brussel zijn wij te toegankelijk. Dat is net één van onze sterktes. Veel mensen die nooit met kunst in aanraking komen, bezoeken dit ons festival. Wij halen wereldnamen naar het landelijke grensdorp Watou en hebben zeer hard gelobbyd bij alle partijen. Het systeem gebruikt ons dus wij gebruiken het systeem. Ik droeg een blauwe broek, trui en bril omdat de minister van Cultuur een Open Vld'er is. Hij bezocht dit festival 2 jaar geleden en liet weten achter ons te staan, net als Hilde Crevits, Geert Bourgeois, de provincie en het stadsbestuur. Wij verdienden na al die jaren een deel van de koek. Het budget moest aanhouden om de kwaliteit te garanderen voor onze 16.000 bezoekers. Dit is een mokerslag: de beste editie van Kunstenfestival Watou wordt de laatste."
Hoofdpunten
Steenrijke barones Myriam Ullens doodgeschoten door stiefzoon
Ook Belgische professoren ondertekenden oproep van tech-ondernemers voor pauze in AI-ontwikkeling: “Er is iets aan de gang dat we niet onder controle hebben”
Zeven verdachten van verijdelde aanslagen aangehouden
Na desillusie in Qatar is Duivelsgekte er weer: “Ik heb sommige spelers in één match meer tackles zien uitvoeren dan Witsel in de jongste tien jaar”
Beste van Plus
Schokkend: motorrijder in de lucht geslingerd nadat roekeloze automobilist voor hem bocht maakte
Werknemer gebruikt drinkwatertank voor duizenden inwoners stiekem als toilet: “Walgelijk”
Nederlands nieuwsprogramma biedt excuses aan voor foto’s van Auschwitz tijdens segment over spoor
Tweede seizoen ‘House of the dragon’ ingekort, maar er is ook goed nieuws voor de fans
Lees meer
Een op de vijf Belgische volwassenen volgde een opleiding in 2022
Na desillusie in Qatar is Duivelsgekte er weer: “Ik heb sommige spelers in één match meer tackles zien uitvoeren dan Witsel in de jongste tien jaar”
Ook Belgische professoren ondertekenden oproep van tech-ondernemers voor pauze in AI-ontwikkeling: “Er is iets aan de gang dat we niet onder controle hebben”
Moeilijk om te bekijken, maar ze wilde haar foto’s absoluut tonen: Karen Northshield getuigt over onmenselijke strijd na aanslag Zaventem