VTI-OKAN Aalst wint ‘Grote Voorleesdag’




Van 20 tot 24 november organiseerden de ouderkoepelverenigingen GO! Ouders, KOOGO en VCOV de Grote Voorleesdag voor ouders op school. Ouders werden uitgenodigd om te komen voorlezen op school.
Ook VTI-OKAN Aalst deed mee. In de onthaalklassen voor anderstalige nieuwkomers lazen de leden van de ouderraad en de ouders van enkele leerlingen een verhaal voor in de klas.
"We hadden zelfs een voorleespapa, de papa van Kevin en Marina Blanche. De ouders lazen heel begeesterend voor in het Nederlands. Dit maakte de leerlingen heel enthousiast om zelf aan de slag te gaan met de verhalen. We hadden gekozen voor volksverhalen uit verschillende landen. Die waren voor enkele van onze leerlingen heel herkenbaar. Spontaan vertelden leerlingen volksverhalen vanuit hun land. Het was een leuke ervaring voor onze leerlingen en het bevorderde hen om zin te krijgen in het lezen van leesboeken in het Nederlands."
De organisatoren waren zo gecharmeerd door dit initiatief dat VTI-OKAN Aalst in de prijzen viel. De school ontving een mooi boekenpakket om de schoolbibliotheek mee aan te vullen.
Hoofdpunten
LIVE. Oorlog in Oekraïne: volg hier alle nieuws over de Russische invasie
Vier agenten met zware breuken in het ziekenhuis: teambuilding van politie ontaardt in massale vechtpartij
Fietser op speedpedelec maait Noa (12) van de baan, kijkt achterom en rijdt gewoon door: “Waarom is hij niet gestopt?”
Voorzitter vraagt zonen van Ilse Uyttersprot meermaals om zaal te verlaten bij “meest confronterende” foto’s die hij ooit zag
Beste van Plus
“Doe je beha uit voor gratis drank”: Australische nachtclub annuleert feest na kritiek op sociale media
“Dus dit is net gebeurd...”: Alyssa (26) test loopband uit in fitness, maar struikelt over losse veter en raakt sportbroek kwijt
Kajakkers beleven unieke momenten wanneer ze vergezeld worden door drie walvissen: “Zou grootste paniekaanval ooit krijgen”
Conner Rousseau waarschuwt voor vals profiel dat videobelt met deepfake