Erelijst wereldkampioenschap veldrijden

1950: Parijs: 1. Jean Robic (Fra); 2. Roger Rondeaux (Fra); 3. Pierre Jodet (Fra) 1951: Luxemburg: 1. Roger Rondeaux (Fra); 2. André Dufraisse (Fra); 3. Pierre Jodet (Fra)

1952: Genève: 1. Roger Rondeaux (Fra); 2. André Dufraisse (Fra); 3. Albert Meier (Zwi)

1953: Onate: 1. Roger Rondeaux (Fra); 2. Gilbert Bauvin (Fra); 3. André Dufraisse (Fra)

1954: Crenna: 1. André Dufraisse (Fra); 2. Pierre Jodet (Fra); 3. Hans Bieri (Zwi) 1955: Saarbrücken: 1. André Dufraisse (Fra); 2. Hans Bieri (Zwi); 3. Amerigo Severini (Ita)

1956: Luxemburg: 1. André Dufraisse (Fra); 2. Georges Meunier (Fra); 3. Emanuele Plattner (Zwi)

1957: Edelare: 1. André Dufraisse (Fra); 2. Firmin van Kerrebroeck (Bel); 3. Georges Meunier (Fra)

1958: Limoges: 1. André Dufraisse (Fra); 2. Amerigo Severini (Ita); 3. Rolf Wolfshohl (Dui)

1959: Genève: 1. Renato Longo (Ita); 2. Rolf Wolfshohl (Dui); 3. Amerigo Severini (Ita)

1960: Tolosa: 1. Rolf Wolfshohl (Dui); 2. Arnold Hun¬gerbühler (Zwi); 3. Robert Aubry (Fra)

1961: Hannover: 1. Rolf Wolfshohl (Dui); 2. Renato Longo (Ita); 3. André Dufraisse (Fra)

1962: Esch-sur-Alzette: 1. Renato Longo (Ita); 2. Maurice Gandolfo (Fra); 3. André Dufraisse (Fra)

1963: Calais: 1. Rolf Wolfshohl (Dui); 2. Renato Longo (Ita); 3. André Dufraisse (Fra)

1964: Overboelare: 1. Renato Longo (Ita); 2. Roger Declercq (Bel); 3. Joseph Mahé (Fra)

1965: Cavaria: 1. Renato Longo (Ita); 2. Rolf Wolfshohl (Dui); 3. Amerigo Severini (Ita)

1966: Beasain: 1. Erik De Vlaeminck (Bel); 2. Herman Gretener (Zwi); 3. Rolf Wolfshohl (Dui)

1967: Zürich: 1. Renato Longo (Ita); 2. Rolf Wolfshohl (Dui); 3. Hans Gretener (Zwi)

1968: Luxemburg: 1. Erik De Vlaeminck (Bel); 2. Herman Gretener (Zwi); 3. Michel Pelchat (Fra)

1969: Magstadt: 1. Erik De Vlaeminck (Bel); 2. Rolf Wolfshohl (Dui); 3. Renato Longo (Ita)

1970: Zolder: 1. Erik De Vlaeminck (Bel); 2. Albert Van Damme (Bel); 3. Rolf Wolfshohl (Dui)

1971: Apeldoorn: 1. Erik De Vlaeminck (Bel); 2. Albert Van Damme (Bel); 3. René Declercq (Bel)

1972: Praag: 1. Erik De Vlaeminck (Bel); 2. Rolf Wolfshohl (Dui); 3. Herman Gretener (Zwi)

1973: Londen: 1. Erik De Vlaeminck (Bel); 2. André Wilhelm (Fra); 3. Rolf Wolfshohl (Dui)

1974: Bidasoa: 1. Albert Van Damme (Bel); 2. Roger De Vlaeminck (Bel); 3. Peter Frischknecht (Zwi)

1975: Melchnau: 1. Roger De Vlaeminck (Bel); 2. Albert Zweifel (Zwi); 3. Peter Frischknecht (Zwi)

1976: Chazay d’Azergues: 1. Albert Zweifel (Zwi); 2. Peter Frischknecht (Zwi); 3. André Wilhelm (Fra) 1977: Hannover: 1. Albert Zweifel (Zwi); 2. Peter Frischknecht (Zwi); 3. Erik De Vlaeminck (Bel)

1978: Amorebieta: 1. Albert Zweifel (Zwi); 2. Peter Frischknecht (Zwi); 3. Klaus-Peter Thaler (Dui)

1979: Saccolongo: 1. Albert Zweifel (Zwi); 2. Gilles Blaser (Zwi)

1980: Wetzikon: 1. Roland Liboton (Bel); 2. Klaus-Peter Thaler (Dui); 3. Hennie Stamsnijder (Ned)

1981: Tolosa: 1. Hennie Stamsnijder (Ned); 2. Roland Liboton (Bel); 3. Albert Zweifel (Zwi)

1982: Lanarvily: 1. Roland Liboton (Bel); 2. Albert Zweifel (Zwi); 3. Hennie Stamsnijder (Ned)

1983: Birmingham: 1. Roland Liboton (Bel); 2. Albert Zweifel (Zwi); 3. Klaus-Peter Thaler (Dui)

1984: Oss: 1. Roland Liboton (Bel); 2. Hennie Stamsnijder (Ned); 3. Albert Zweifel (Zwi)

1985: München: 1. Klaus-Peter Thaler (Dui); 2. Adri van der Poel (Ned); 3. Claude Michely (Lux)

1986: Lembeek: 1. Albert Zweifel (Zwi); 2. Pascal Richard (Zwi); 3. Hennie Stamsnijder (Ned)

1987: Mlada Boleslav: 1. Klaus-Peter Thaler (Dui); 2. Danny De Bie (Bel); 3. Christophe Lavainne (Fra)

1988: Hägendorf: 1. Pascal Richard (Zwi); 2. Adri van der Poel (Ned); 3. Beat Breu (Zwi)

1989: Pontchâteau: 1. Danny de Bie (Bel); 2. Adri van der Poel (Ned); 3. Christophe Lavainne (Fra)

1990: Getxo: 1. Henk Baars (Ned) 2. Adri van der Poel (Ned); 3. Bruno Lebras (Fra)

1991: Gieten: 1. Radomír Simunek (Tsj); 2. Adri van der Poel (Ned); 3. Bruno Lebras (Fra)

1992: Leeds: 1. Mike Kluge (Dui); 2. Karel Camrda (Tsj); 3. Adri van der Poel (Ned)

1993: Corva: 1. Dominique Arnould (Fra); 2. Mike Kluge (Dui); 3. Wim de Vos (Ned)

1994: Koksijde: 1. Paul Herijgers (Bel); 2. Richard Groenendaal (Ned); 3. Erwin Vervecken (Bel)

1995: Eschenbach: 1. Dieter Runkel (Zwi); 2. Richard Groenendaal (Ned); 3. Beat Wabel (Zwi)

1996: Montreuil: 1. Adri van der Poel (Ned); 2. Daniele Pontoni (Ita); 3. Luca Bramati (Ita)

1997: München: 1. Daniele Pontoni (Ita); 2. Thomas Frischknecht (Zwi); 3. Luca Bramati (Ita)

1998: Middelfart: 1. Mario De Clercq (Bel); 2. Erwin Vervecken (Bel); 3. Henrik Djernis (Den)

1999: Poprad: 1. Mario De Clercq (Bel); 2. Erwin Vervecken (Bel); 3. Adri van der Poel (Ned)

2000: St-Michielsgestel: 1. Richard Groenendaal (Ned); 2. Mario De Clercq (Bel); 3. Sven Nys (Bel)

2001: Tabor: 1. Erwin Vervecken (Bel); 2. Petr Dlask (Tsj); 3. Mario De Clercq (Bel)

2002: Zolder: 1. Mario De Clercq (Bel); 2. Tom Vannoppen (Bel); 3. Sven Nys (Bel)

2003: Monopoli: 1. Bart Wellens (Bel); 2. Mario De Clercq (Bel); 3. Erwin Vervecken (Bel)

2004: Pont-Château: 1. Bart Wellens (Bel); 2. Mario De Clercq (Bel); 3. Sven Vanthourenhout (Bel)

2005: Sankt-Wendel: 1. Sven Nys (Bel); 2. Erwin Vervecken (Bel); 3. Sven Vanthourenhout (Bel)

2006: Zeddam: 1. Erwin Vervecken (Bel); 2. Bart Wellens (Bel); 3. Francis Mourey (Fra)

Corrigeer

Het Nieuwsblad biedt meer dan 1.000 reeksen in 12 sporten aan. Zoek hierboven de uitslagen van uw favoriete club of surf naar onze uitslagenpagina.