Laatste Music For Life strijdt tegen diarree


Studio Brussel houdt deze winter de laatste editie van Music For Life. Dit keer komt onder het motto 'we do give a shit' de strijd tegen diarree centraal te staan.
De zender meldt op een hoogtepunt te willen stoppen met de actie, en daarom wordt de zesde uitgave meteen ook de laatste. Daarom zal het glazen huis dit jaar op drie verschillende locaties staan: Leuven, Gent en Antwerpen, de drie steden waar het glazen huis eerder al te gast was.'Diarree is, samen met longontstekingen, wereldwijd de grootste doodsoorzaak bij kinderen, jonger dan vijf jaar. Nochtans is de bestrijding en het voorkomen ervan relatief eenvoudig. Rode Kruis-Vlaanderen zal het ingezamelde geld van Music for life 2011 gebruiken voor de preventie en genezing van diarree in Nepal', zegt nethoofd Jan Van Biesen in een toelichting.‘Ik herinner me nog dat we Music For Life voor het eerst in elkaar staken, op zijn Studio Brussels. We hadden een zot idee om iets voor het goede doel te doen, drie van onze jongens gingen zonder eten in een glazen huis zitten. De eerste dagen kwamen er wat mensen langs om geld in de gleuf te deponeren. Vijf edities later was het een gigantisch feest geworden. Dat heeft ons doen beseffen: groter dan dit kan het niet worden. Dit boek is aan zijn laatste hoofdstuk, we moeten stoppen voor we het uitmelken. 'Deze sloteditie zal voor de gelegenheid ook zeven in plaats van zes dagen duren. Op 17, 18 en 19 december staat het huis op het Martelarenplein in Leuven. Op 19, 20 en 21 december is het glazen huis op het Woodrow Wilsonplein in Gent geopend. Van 21 tot en met 23 december volgt het orgelpunt op de Groenplaats in Antwerpen.Wie in het glazen huis plaats zal nemen, is nog niet bekend. Studio Brussel zal dit pas op 28 november doen. In de vorige edities zaten Tomas De Soete, Sofie Lemaire, Sam De Bruyn, Siska Schoeters, Peter Van de Veire en Christophe Lambrecht opgesloten.
Hoofdpunten
“Waarom geven jullie hun namen niet?” “Dit is klassenjustitie.” “Waarom krijgen ze zo’n lichte straf?” Wij beantwoorden de vragen na heisa rond proces-Reuzegom
Zo reageert Acid op dreigementen van advocaten Reuzegommers: “Ik ga de freshest suit in de rechtszaal hebben”
Heksenjacht op Reuzegom-ouders: sterrenzaak afgekraakt, scheldtirades aan telefoon en “visolie”-reviews. “We zijn mensen kapot aan het maken”
Van Quickenborne na Reuzegom-filmpje van influencer Acid: “Laat je niet verleiden tot Tiktok-justitie”
Beste van Plus
Achter hun charmante gevel schuilt een speels en eigenwijs interieur: Binnenkijken in de bel-etagerijwoning van Ali en Hanna
Billie Eilish kan van zich afbijten als de beste: de meest memorabele reacties tegen haters op een rij
Opvallend veel fans klagen over geheugenverlies na concert van Taylor Swift
Geen Alberto en Van Leemhuyzen in kerstshow van Samson & Marie: “Ik heb dat als een beetje zuur ervaren”
Lees meer
Een op de zes vrouwen verlaat lokale politiek voor einde van legislatuur
HET PUNT VAN VAN IMPE. Hoe België “stoemelings” een gidsland werd en of de regering zo moet pronken met vrijlating Olivier Vandecasteele
Als de kilo’s toch allemaal terugkeren na een maagverkleining: “Het verhaal stopt niet na de operatie”
Als het maar den Antwaarp niet wordt: waarom zo weinig mensen Antwerp de titel gunnen