Belgen op de Olympische Spelen 2012 in Londen

Een overzicht van alle Belgen op de Olympische Spelen in Londen, gerangschikt per sporttak.

Sporten

Atletiek

SARA AERTS (onder voorbehoud)

Discipline: zevenkamp
Geboortedatum: 26 januari 1984
Geboorteplaats: Turnhout
Club: AC Break
Coach: Wim Vandeven
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- EK: 12e (2010)
- EK Vijfkamp indoor: 12e (2011)
Persoonlijk record: 6.084 punten
100m horden (13.06), hoog (1m81), kogel (13m70), 200m (23.47), ver (6m20), speer (40m40), 800m (2:14.12)

ALMENSCH BELETE

Discipline: 5.000 meter
Geboortedatum: 26 juli 1989
Geboorteplaats: Addis Abeba (Eth)
Club: Vilvoorde AC
Coach: Henri Salavarda
Deelname aan de OS: 1e
Palmares (Belete komt sinds 15 juni 2012 voor België uit):
- EK: 8e (2012)
Persoonlijk record: 15:03.63

ELINE BERINGS

Discipline: 100 meter horden
Geboortedatum: 28 mei 1986
Geboorteplaats: Gent
Club: AC Waasland
Coach: Lieve Van Mechelen
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
WK: 5e (2012 indoor 60m horden), halve finale (2009), reeksen (2007)
EK: 1e (2009 indoor 60m horden), 8e (2007 indoor 60m horden), halve finale (2012), reeksen (2006, 2010)
Persoonlijk record: 12.94
Gouden Spike 2009

SVETLANA BOLSHAKOVA

Discipline: Hink-stap-springen
Geboortedatum: 14 oktober 1984
Geboorteplaats: Leningrad (Rus)
(Bolshakova werd genaturaliseerd op 11 juli 2008)
Club: Sparta Vilvoorde
Coach: Zoaia Olegovna, Michel Boels
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- EK: brons (2010), 9e (2012)
- EK indoor: 8e (2010), 13e (2010, 2011)
Persoonlijk record: 14,55m (Belgisch record)

JONATHAN BORLEE

Discipline: 200 meter, 400 meter & 4x400 meter
Geboortedatum: 22 februari 1988
Geboorteplaats: Sint-Lambrechts-Woluwe
Club: White Star
Coach: Jacques Borlée
Deelname aan de OS: 2e
Palmares:
- OS: 5e (2008 4x400m), halve finale (2008 400m)
- WK: 2e (2010 indoor 4x400m), 5e (2011), 5e (2011 4x400m)
- EK: 1e (2012 4x400m), 3e (2010 4x400m), 3e (2011 indoor 4x400m), 7e (2010)
Persoonlijk record: 44.71
Gouden Spike 2009

KEVIN BORLEE

Discipline: 400 meter & 4x400 meter
Geboortedatum: 22 februari 1988
Geboorteplaats: Sint-Lambrechts-Woluwe
Club: White Star
Coach: Jacques Borlée
Deelname aan de OS: 2e
Palmares:
- OS: 5e (2008 4x400m), halve finale (2008 400m)
- WK: 2e (2010 indoor 4x400m), 3e (2011), 4e (2009 4x400m), 5e (2011 400m & 4x400m)
- EK: 1e (2010), 1e (2012 4x400m), 3e (2010 4x400m), 3e (2011 indoor 4x400m)
Persoonlijk record: 44.56 (BR)
Gouden Spike 2008, 2010 en 2011
Nationale Trofee voor Sportverdienste 2011

JENTE BOUCKAERT

Discipline: 4x400 meter
Geboortedatum: 15 januari 1990
Club: AC Lierse
Coach: Jacques Borlée
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
2012: brons BK 400m
2012: EK, goud 4x400m
Persoonlijk record: 46.25

MICHAEL BULTHEEL

Discipline: 400 meter horden
Geboortedatum: 30 juni 1986
Geboorteplaats: Ieper
Club: FLAC
Coach: Rudi Diels
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- EK: halve finale (2010, 2012)

ADRIEN DEGHELT

Discipline: 110 meter horden
Geboortedatum: 10 mei 1985
Geboorteplaats: Namen
Club: SMAC
Coach: Jonathan Nsenga, Juan Da Silva
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
2011: 3e op EK indoor 60m horden
2007: 2e op beloften
Persoonlijk record: 13.50

NILS DUERINCK

Discipline: 4x400 meter
Geboortedatum: 20 maart 1984
Geboorteplaats: Grimbergen
Club: Vilvoode AC
Coach: Patrick Himschoot
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
2009: WK, 4x400m: Finale, 4e
2010: WK indoor, 4x400m: Finale, 2e
2010: EK, 400m horden: Halve finales
2010: EK, 4x400m: Reeksen, 1e
2011: EK indoor, 4x400m: Finale, brons
Persoonlijk record: 46.34

ARNAUD GHISLAIN

Discipline: 4x400 meter
Geboortedatum: 2 december 1988
Club: RESC
Coach: Alain Carpentier
Deelname aan de OS: 2e
- OS: 2008 (4x400 m: Finale, 5e)
Persoonlijk record: 46.43

ANTOINE GILLET

Discipline: 4x400 meter
Geboortedatum: 22 maart 1988
Geboorteplaats: Bertrix
Club: RFC Liège
Coach: François Debruycker/Alain Carpentier
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
2009: WK, 4x400m: Finale, 4e
2010: WK indoor, 4x400m: Finale, zilver
2010: EK, 4x400m: Reeksen, 1e
2011: EK indoor, 4x400m: Finale, brons
2012: EK, 4x400m: goud
Persoonlijk record: 46.03

TIA HELLEBAUT

Discipline: Hoogspringen
Geboortedatum: 16 februari 1978
Geboorteplaats: Antwerpen
Club: Looise AV
Coach: Wim Vandeven
Deelname aan de OS: 3e
Palmares:
- OS: 1e (2008), 12e (2004)
- WK: . Hoogspringen: 6e (2005), 14e (2007)
. Zevenkamp: 14e (2001)
- EK: 1e (2006), 5e (2010)
- WK indoor: . Hoogspringen: 5e (2012), 6e (2005)
. Vijfkamp: 1e (2008), 5e (2004)
- EK indoor: . Hoogspringen: 1e (2007)
. Vijfkamp: 14e (2000)

Persoonlijk record: 2,05m
Nationale Trofee voor Sportverdienste 2006 (samen met Kim Gevaert)
Sportvrouw van het Jaar 2008
Gouden Spike 2008

ELODIE OUEDRAOGO

Discipline: 400 meter horden
Geboortedatum: 27 februari 1981
Geboorteplaats: Sint-Joost-ten-Node
Club: Koninklijke Atletiekclub Vilvoorde
Coach: Rudi Diels
Deelname aan de OS: 3e
Palmares:
- OS: . 2004: 6e (4x100m)
. 2008: 2e (4x100m)
- WK: . 4x100m: 3e (2007), 6e (2003), reeksen (2001, 2005, 2009)
. 400m horden: halve finale (2009, 2011), reeksen (2007)
- EK: . 4x100m: 4e (2002)
. 400m horden: 6e (2012), halve finale (2010)
Persoonlijk record: 55.29
Nationale Trofee voor Sportverdienste 2007 (als lid van 4x100m)
Gouden Spike 2011

HANS VAN ALPHEN

Discipline: Tienkamp
Geboortedatum: 12 januari 1982
Geboorteplaats: Turnhout
Club: Koninklijke Atletiekclub Vilvoorde
Coach: Wim Vandeven
Deelname aan de OS: 2e
Palmares:
- OS: opgave (2008)
- WK: 11e (2007)
- EK: 5e (2010), 7e (2011 indoor)
- Winnaar tienkamp Götzis (2012)
Persoonlijk record: 8.519 (BR)
100m (11.10), Ver (7m50), Kogel (15m68), Hoog (2m00), 400m (48.25), 110m horden (14.60), Discus (47m76), Polsstok (4m90), Speer (66m21), 1.500m (4:17.51)
Gouden Spike 2007

ANNE ZAGRE

Discipline: 100 meter horden
Geboortedatum: 13 maart 1990
Geboorteplaats: Brussel
Club: Racing Brussel
Coach: Jonathan Nsenga & Juan Da Silva
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- WK: reeksen 4x100 (2009)
- EK: 5e (2012), reeksen (2010)
Persoonlijk record: 12.89 (BR)

Gewichtheffen

TOM GOEGEBUER

Discipline: -56 kg
Geboortedatum: 27 maart 1975
Geboorteplaats: Gent
Club: Koninklijke Olympic Gent
Coach: Richard Goegebuer
Deelname aan de OS: 2e
Palmares:
- OS: 13e (2008, -56 kg)
- WK: 8e (2005, -62 kg), 13e (2010, -56 kg), 16e (1997, -59 kg), 17e (1998, -62 kg), 22e (1999, -62 kg)
- EK: 1e (2009, -56 kg), 2e (2008, -56 kg), 3e (2010, -56 kg), 4e (2011, -56 kg), 5e (2002, 2004, 2005; -62 kg)
Persoonlijke records:
-56 kg: BR (Trekken: 116 kg - Stoten: 140 kg - Totaal: 254 kg)
-62 kg: BR (Trekken: 127,5 kg - Stoten: 155 kg - Totaal: 277,5 kg)

Badminton

LIANNE TAN

Discipline: enkelspel
Geboortedatum: 20 november 1990
Geboorteplaats: Bilzen
Club: Grâce BC
Coach: Frederic Mawet
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- EK: tweede ronde (2012)
- drievoudig Belgisch kampioen (2010, 2011, 2012)

YUHAN TAN

Discipline: enkelspel
Geboortedatum: 21 april 1987
Geboorteplaats: Bilzen
Club: Drive 83
Coach: Alan Mcilvain
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- EK: achtste finales (2012)
- vijfvoudig Belgisch kampioene (2006, 2008, 2009, 2010, 2012)

Gymnastiek


GAELLE MYS

Discipline: allround individueel
Geboortedatum: 16 november 1991
Geboorteplaats: Gent
Club: OTV Nazareth
Nationale coaches: Yves Kieffer en Marjorie Heuls
Persoonlijke coaches: Wim Dirkx en Valerie Van Cauwenberghe
Deelname aan de OS: 2e
Palmares:
- OS: 24e (2008 allround)
- Test Event Londen 2012: 5e (met team), 37e (allround)
- EK: 6e (2012 met team), 16e (2007 allround), 17e (2008 met team)
- WK: 15e (2010 met team), 16e (2011 met team), 75e (2011 allround)

JIMMY VERBAEYS

Discipline: allround individueel
Geboortedatum: 26 augustus 1993
Geboorteplaats: Ukkel
Club: Blauwput Omnisport
Coach: Dirk Van Meldert
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- EK: 14e (2012 met België), 33e paard met bogen (2011), 37e allround (2011)
- WK: 28e (2010 met België), 67e allround (2011), 93e allround (2010)

Hockey (mannen)

GAUTHIER BOCCARD

Geboortedatum: 26 augustus 1991
Club: Waterloo Ducks
Positie: aanval
Shirtnummer: 12
Caps: 35
Deelname aan de OS: 1e

TOM BOON

Geboortedatum: 25 januari 1990
Club: Racing
Positie: aanval
Shirtnummer: 27
Caps: 92
Deelname aan de OS: 1e

THOMAS BRIELS

Geboortedatum: 23 augustus 1987
Geboorteplaats: Wilrijk
Club: Oranje Zwart (Ned)
Positie: aanval
Shirtnummer: 17
Caps: 147
Deelname aan de OS: 2e (9e met België in 2008)

CEDRIC CHARLIER

Geboortedatum: 27 november 1987
Geboorteplaats: Anderlecht
Club: Racing
Positie: aanval
Shirtnummer: 10
Caps: 120
Deelname aan de OS: 2e (9e met België in 2008)

ALEXANDRE DE SAEDELEER

Geboortedatum: 14 november 1987
Geboorteplaats: Etterbeek
Club: Waterloo Ducks
Positie: verdediging
Shirtnummer: 23
Caps: 120
Deelname aan de OS: 2e (reserve in 2008)


JEROME DEKEYSER

Geboortedatum: 15 december 1983
Geboorteplaats: Anderlecht
Club: Braxgata
Positie: aanval
Shirtnummer: 5
Caps: 172
Deelname aan de OS: 2e (9e met België in 2008)

FELIX DENAYER

Geboortedatum: 31 januari 1990
Geboorteplaats: Edegem
Club: Dragons
Positie: middenveld
Shirtnummer: 19
Caps: 112
Deelname aan de OS: 2e (9e met België in 2008)

JOHN-JOHN DOHMEN

Geboortedatum: 24 januari 1988
Geboorteplaats: Anderlecht
Club: Waterloo Ducks
Positie: middenveld
Shirtnummer: 7
Caps: 200
Deelname aan de OS: 2e (9e met België in 2008)

SIMON GOUGNARD

Geboortedatum: 17 januari 1991
Club: Oranje Zwart (Ned)
Positie: middenveld - aanval
Shirtnummer: 22
Caps: 83
Deelname aan de OS: 1e

MANU LEROY + RESERVE +

Geboortedatum: 27 januari 1980
Club: Dragons
Positie: Keeper
Shirtnummer: 26
Caps: 84
Deelname aan de OS: 1e

MAXIME LUYCX

Geboortedatum: 18 september 1982
Geboorteplaats: Brussel
Club: Waterloo Ducks
Positie: middenveld
Shirtnummer: 9
Caps: 317
Deelname aan de OS: 2e (9e met België in 2008)

XAVIER RECKINGER

Geboortedatum: 20 december 1983
Geboorteplaats: Wilrijk
Club: Braxgata
Positie: verdediging - middenveld
Shirtnummer: 2
Caps: 232
Deelname aan de OS: 2e (9e met België in 2008)

JEFFREY THEYS

Geboortedatum: 14 april 1988
Club: Dragons
Positie: middenveld - aanval
Shirtnummer: 13
Caps: 79
Deelname aan de OS: 1e

JEROME TRUYENS

Geboortedatum: 4 augustus 1987
Geboorteplaats: Ukkel
Club: Racing
Positie: aanval
Shirtnummer: 28
Caps: 208
Deelname aan de OS: 2e (9e met België in 2008)

FLORENT VAN AUBEL

Geboortedatum: 25 oktober 1991
Club: Dragons
Positie: aanval
Shirtnummer: 14
Caps: 39
Deelname aan de OS: 1e

BENJAMIN VAN HOVE

Geboortedatum: 17 januari 1981
Club: Waterloo Ducks
Positie: verdediging
Shirtnummer: 11
Caps: 139
Deelname aan de OS: 1e

ELLIOT VAN STRYDONCK + RESERVE +
Geboortedatum: 21 juli 1988
Club: Léopold
Positie: verdediging
Shirtnummer: 29
Caps: 51
Deelname aan de OS: 1e

VINCENT VANASCH

Geboortedatum: 21 december 1987
Club: Waterloo Ducks
Positie: Keeper
Shirtnummer: -
Caps: 0
Deelname aan de OS: 1e

OMKADERING

Hoofdcoach: Colin Batch (Aus)
Assistent-coach: Jeroen Delmee

Hockey (vrouwen)

JILL BOON

Geboortedatum: 13 maart 1987
Geboorteplaats: Brussel
Club: Wellington
Positie: middenveld
Shirtnummer: 20
Caps: 115

LOUISE CAVENAILE

Geboortedatum: 17 februari 1989
Club: Dragons
Positie: verdediging
Shirtnummer: 13
Caps: 85

ERICA COPPEY

Geboortedatum: 8 september 1991
Geboorteplaats: Sint-Pieters-Leeuw
Club: Dragons
Positie: aanval
Shirtnummer: 11
Caps: 99

LOLA DANHAIVE

Geboortedatum: 4 oktober 1982
Geboorteplaats: Brussel
Club: Pingouin
Positie: verdediging
Shirtnummer: 10
Caps: 142

HELENE DELMEE

Geboortedatum: 16 mei 1987
Club: Pingouin
Positie: middenveld
Shirtnummer: 22
Caps: 62

AISLING D'HOOGHE +RESERVE +
Geboortedatum: 25 augustus 1994
Club: Waterloo Ducks
Positie: Keeper
Shirtnummer: 2
Caps: 14

STEPHANIE DE GROOF

Geboortedatum: 29 mei 1991
Geboorteplaats: Wilrijk
Club: Dragons
Positie: verdediging
Shirtnummer: 24
Caps: 74

CHARLOTTE DE VOS (kapitein)

Geboortedatum: 8 oktober 1983
Club: Oranje Zwart (Ned)
Positie: aanval
Shirtnummer: 15
Caps: 140

ALIX GERNIERS

Geboortedatum: 29 juni 1993
Geboorteplaats: Ronse
Club: La Gantoise
Positie: aanval
Shirtnummer: 3
Caps: 23

NADINE KHOUZAM

Geboortedatum: 21 juni 1990
Geboorteplaats: Brussel
Club: Wellington
Positie: keeper
Shirtnummer: 1
Caps: 87

BARBARA NELEN

Geboortedatum: 20 augustus 1991
Geboorteplaats: Destelbergen
Club: La Gantoise
Positie: middenveld
Shirtnummer: 19
Caps: 83

ANOUK RAES

Geboortedatum: 30 december 1988
Club: Pingouin
Positie: middenveld
Shirtnummer: 6
Caps: 112

EMILIE SINIA

Geboortedatum: 3 mei 1985
Geboorteplaats: Brussel
Club: Dragons
Positie: aanval
Shirtnummer: 14
Caps: 106

GAELLE VALCKE

Geboortedatum: 20 februari 1986
Geboorteplaats: Brussel
Club: Wellington
Positie: verdediging
Shirtnummer: 12
Caps: 150

JUDITH VANDERMEIREN

Geboortedatum: 10 augustus 1994
Club: Braxgata
Positie: aanval
Shirtnummer: 21
Caps: 5

LIESELOTTE VAN LINDT

Geboortedatum: 10 mei 1989
Geboorteplaats: Tienen
Club: Dragons
Positie: verdediging - middenveld
Shirtnummer: 9
Caps: 56

ANNE-SOPHIE VAN REGEMORTEL

Geboortedatum: 13 november 1984
Geboorteplaats: Edegem
Club: Oranje Zwart (Ned)
Positie: verdeging - middenveld
Shirtnummer: 17
Caps: 123

VALERIE VERMEERSCH + RESERVE +

Geboortedatum: 18 september 1985
Geboorteplaats: Gent
Club: La Gantoise
Positie: aanval
Shirtnummer: 8
Caps: 146

OMKADERING

Hoofdcoach: Pascal Kina
Assistent-coach: Jean-Philippe Brulé

Kajak

OLIVIER CAUWENBERGH

Discipline: Sprint - K2 1000 meter & K2 200 meter
Geboortedatum: 15 maart 1987
Geboorteplaats: Mechelen
Club: Cano Club Mechelen
Coach: Carlos Prendes
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- WK: 4e (2011 met Laurens Pannecoucke)
- EK: 1e (2009 U23 met Maxime Richard), 2e (2009 U23 met Maxime Richard in K2 500m), 4e (2009 met Bob Maesen)

MATHIEU DOBY

Discipline: Slalom - K1 (kajak enkel)
Geboortedatum: 3 mei 1982
Geboorteplaats: Grenoble (Fra)
Club: Royal Mava Club Sauheid
Coach: Serge Doby
Deelname aan de OS: 1e
Palmares (Doby komt sinds september 2011 voor België uit):
- WK: 12e (2011)
- EK: 9e (2007), 11e (2012), 15e (2009), 20e (2011)

LAURENS PANNECOUCKE

Discipline: Sprint - K2 1000 meter & K2 200 meter
Geboortedatum: 19 juli 1988
Geboorteplaats:
Club: Sobeka kanoclub Zwevegem
Coach: Carlos Prendes
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- WK: 4e (2011 met Olivier Cauwenbergh / 2009 Marathon U23 K1)
- EK: 6e (2010 U23 K1 1000m), 8e (2010 U23 K1 5000m / 2009 U23 K1 1000m)

MAXIME RICHARD

Discipline: Sprint - K1 200 meter (kajak enkel)
Geboortedatum: 14 april 1988
Geboorteplaats: Dinant
Club: Royal Cercle Nautique Meuse et Lesse Anseremme
Coach: Marc Richard
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- WK: 1e (2010 rivier afdalen)
- EK: 1e (2009 U23 K2 1000m met Maxime Richard)
- winnaar Europees olympisch kwalificatietoernooi in Poznan (2012)

Judo

JOACHIM BOTTIEAU

Discipline: -81 kg
Geboortedatum: 20 maart 1989
Geboorteplaats: Hornu
Club: Grand Hornu
Coach: Yves Bottieau
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- EK: 3e (2012)
Wereldranking: 118e

ILSE HEYLEN

Discipline: -52 kg
Geboortedatum: 21 maart 1977
Geboorteplaats: Wilrijk
Club: Judo Centrum Leuven
Coach: Olivier Berghmans
Deelname aan de OS: 3e
Palmares:
- OS: 3e (2004), 7e (2008)
- WK: 9e (2007, 2011)
- EK: 1e (2005), 2e (2004), 3e (2006, 2007, 2009, 2010), 5e (2002), 7e (1998(-48 kg), 2008, 2011)
- Wereldranking: 6e

ELCO VAN DER GEEST

Discipline: -100 kg
Geboortedatum: 4 mei 1979
Geboorteplaats: Haarlem (Ned)
Coach: Louis Wydenbosch
Deelname aan de OS: 2e
Palmares (Van der Geest komt sinds augustus 2009 voor België uit):
- OS: 5e (2004)
- WK: 5e (2011)
- EK: 1e (2002, 2010), 2e (2003), 3e (2001), 5e (2007)
Wereldranking: 18e

CHARLINE VAN SNICK

Discipline: -48 kg
Geboortedatum: 2 september 1990
Geboorteplaats: Luik
Club: Judo Ju Jistu Club du Bushido Saive
Coach: Damiano Martinuzzi
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- WK: 5e (2011)
- EK: 2e (2012), 3e (2010)
Wereldranking: 4e

DIRK VAN TICHELT

Discipline: -73 kg
Geboortedatum: 10 juni 1984
Geboorteplaats: Turnhout
Club: JC Koksijde
Coach: Danny Belmans
Deelname aan de OS: 2e
Palmares:
- OS: 5e (2008)
- WK: 3e (2009)
- EK: 1e (2008), 5e (2010), 9e (2007)
Wereldranking: 9e

Roeien

TIM MAEYENS

Discipline: Skiff
Geboortedatum: 23 augustus 1981
Geboorteplaats: Brugge
Club: Koninklijke Roeivereniging Brugge
Coach: Veikko Sinisalo
Deelname aan de OS: 3e
Palmares:
- OS: 4e (2008), 6e (2004)
- WK: 4e (2005, 2009), 5e (2006), 7e (2007), 11e (2010), 13e (2011)
- EK: 5e (2009), 13e (2010)

Ruitersport

EVENTING

Carl Boeckaert (met Mensa G)

Discipline: eventing
Geboortedatum: 19 april 1954
Geboorteplaats: Waregem
Nationale coach: Eric Smiley
Persoonlijke coach: Randy Webb
Deelname aan de OS: 2e

Palmares:
2009: 32e op EK in Fontainebleau (Fra) met Rampant Lion
2007: 18e op EK in Pratoni del Vivaro (Ita) met Rampant Lion (4e met team)
2006: 52e op Wereldruiterspelen in Aken (Dui) met Rampant Lion (12e met team)
2005: 41e op EK in Blennheim (Eng) met Rampant Lion (6e met team)
2003: 14e op EK in Punchestown (Ier) met Welton Molecule (3e met team)
2000: 9e met team op OS in Sydney met Urane des Pins

Virginie Caulier (met Nepal du Sudre)

Discipline: eventing
Geboortedatum: 22 augustus 1979
Geboorteplaats: Thieusies
Nationale coach: Eric Smiley en Philippe Lejeune
Persoonlijke coach: Françoise Hologne-Joux (dressuur)
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
2011: 23e op EK in Luhmuhlen (Dui) (10e met team)

Karin Donckers (met Gazelle de la Brasserie)

Discipline: Eventing
Geboortedatum: 28 mei 1971
Geboorteplaats: Minderhout
Nationale coach: Gust Desmedt en Eric Smiley
Persoonlijke coach: Grant Wilson (jumping) en Stefan Hollanders (dressuur)
Deelname aan de OS: 5e
Palmares:
2010: 4e op Wereldruiterspelen in Kentucky (VSt) met Gazelle de la Brasserie
2009: 6e op EK in Fontainebleau (Fra) met Gazelle de la Brasserie
2008: 9e op OS in Hongkong met Gazelle de la Brasserie
2006: 13e op Wereldruiterspelen in Aken (Dui) met Gazelle de la Brasserie
2004: 16e op OS in Athene met Gromley (7e met team)
2003: 6e op EK in Punchestown (Ier) met Gormley
2000: 9e op OS in Sydney (Aus) met Gormley
1992: 8e op OS in Barcelona met Britt (4e met team)

Marc Rigouts (met Dunkas A)

Discipline: Eventing
Geboortedatum: 14 april 1958
Geboorteplaats: Leuven
Nationale coach: Eric Smiley
Persoonlijke coaches: Mieke Lunskens (dressuur) en Marc Van Dijck (show jumping)
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
2012: Belgisch kampioen
1989: 6e op EK in Rotterdam

Joris Van Springel (met Lully des Aulnes)

Discipline: Eventing
Geboortedatum: 8 februari 1963
Geboorteplaats: Turnhout
Nationale coaches: Gust Desmedt en Eric Smiley
Persoonlijke coaches: Arjen Teeuwissen (dressuur) en Harrie Smolders (sprong)
Deelname aan de OS: 3e
Palmares:
2011: 10e op EK in Luhmühlen (Dui) met Lully Des Aulnes
2008: 46e op OS in Peking in Hongkong met Bold Action
2007: 9e op EK in Pratoni del Vivaro (Ita) met Bold Action
2004: 5e met team op OS in Athene (Gri) met Over and Over
2003: 35e op EK in Punchestown (Ier) met Over and Over

DRESSUUR

Claudia Fassaert (met Donnerfee)

Discipline: dressuur
Geboortedatum: 11 juli 1970
Geboorteplaats: Hontenisse
Coach: Volker Moritz

Deelname aan de OS: 1e

Palmares:
2012: Winnaar van de GP in Vidauban (Fra/CDI3*)
2011: 50e op EK in Rotterdam (Ned), (10e met team)
2010: 42e op Wereldruiterspelen in Lexington (VSt) (9e met team)

JUMPING

DIRK DEMEERSMAN (met Bufero van het Panishof)

Discipline: jumping
Geboortedatum: 15 juli 1964
Geboorteplaats: Sint-Truiden
Coach: Philippe Guerdat
Deelname aan de OS: 3e
Palmares:
2011: 7e op EK in Madrid met Bufero van het Panishof
2011: 1e GP Lummen CISO4* met Bufero van het Panishof
2010: 3e met team op Wereldruiterspelen in Kentucky met Bufero van het Panishof
2006: 7e op Wereldruiterspelen in Aken met Clinton
2005: 13e op EK in San Patrignano (Ita) met Clinton
2004: 4e op OS in Athene met Clinton
1992: 62e op OS in Barcelona, 12e met team, met Edelbert

JOS LANSINK (met Cavalor Valentina van 't Heike)

Discipline: jumping
Geboortedatum: 19 maart 1961
Geboorteplaats: Weerselo (Ned)
Coach: Philippe Guerdat
Tot Belg genaturaliseerd op 8 mei 2002
Deelname aan de OS: 7e (4 als Nederlander)
- 1988 (als Nederlander): 7e individueel (met Felix), 5e met Nederlandse ploeg
- 1992 (als Nederlander): 42e individueel (met Egano), 1e met Nederlandse ploeg
- 1996 (als Nederlander): 11e individueel (met Carthago Z), 7e met Nederlandse ploeg
- 2000 (als Nederlander): 20e individueel (met Carthago Z), 5e met Nederlandse ploeg
- 2004: 28e individueel (met Cumano), 6e met Belgische ploeg
- 2008: 10e individueel (met Cumano)
Palmares:
- WK: 1e (2006, met Cavalor Cumano), 3e per team (2002, met Carridor Z), 5e per team (1990, met Libero H), 6e (2002, met Carridor Z), 17e (2010 met Valentina van 't Heike)
- EK: 1e per team (1991, met Egano), 2e (2007, met Cavalor Cumano), 2e per team (1997, met Calvaro Z), 3e (1989, met Felix; 1991, met Egano), 3e per team (1999, met Carthago Z), 4e (2005, met Cavalor Cumano), 4e per team (2003, met Carridor Z), 5e (2001, met Carridor Z), 5e per team (2001, met Carridor Z; 2005, met Cavalor Cumano), 23e (2011, met Valentina van 't Heike)
- WB-finale: 1e (1994, met Libero H)


PHILIPPE LE JEUNE (met Vigo d'Arsouilles)

Discipline: jumping
Geboortedatum: 15 juni 1960
Geboorteplaats: Ukkel
Coach: Philippe Guerdat
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
2011: 25e op EK in Madrid, 7e met team, met Vigo d'Arsouilles
2010: 1e op Wereldruiterspelen in Kentucky, 3e met team, met Vigo d'Arsouilles
2009: 8e op EK in Windsor, 11e met team, met Vigo d'Arsouilles
2007: 27e op EK in Mannheim, 10e met team, met Vigo d'Arsouilles
2002: 42e op Wereldruiterspelen in Jerez de la Frontera, 3e met team, met Nabab de Rêve
2001: 45e op EK in Arnhem, 5e met team, met Nabab de Rêve
1999: 35e op EK in Hickstead, 9e met team, met Double 0'Seven
1998: 30e op Wereldruiterspelen in Rome, 13e met team, met Double 0'Seven
1997: 31e op EK in Mannheim, 9e met team, met Valiska Forever
1994: 26e op Wereldruiterspelen in Den Haag, 14e met team, met Shogun II
1993: 16e op EK in Gijon, 8e met team, met Governor
1987: 16e op EK in Sankt-Gallen met Nistria
1981: 26e op EK in Monaco met Mister Mundy

OLIVIER PHILIPPAERTS (met Cabrio van de Heffinck) - RESERVE -

Discipline: jumping
Geboortedatum: 30 juli 1993
Geboorteplaats: Genk
Coach: Ludo en Johan Philippaerts
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- Europees juniorenkampioen 2010 (met Carisma)

GREGORY WATHELET (met Citizenguard Cadjanine Z)

Discipline: jumping
Geboortedatum: 10 september 1980
Coach: Philippe Guerdat
Kwam tussen 2005 en 2007 voor Oekraïne uit
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- Vierde met Oekraïne op Wereldruiterspelen 2006 (26e individueel met Loriot)
- Zevende EK 2011 (met België, 24e individueel met Copin van de Broy), negende EK 2007 (met Oekraïne, 40e individueel met Lantinus 3)

Schieten

LIONEL COX

Discipline: Karabijn 50 meter liggend
Geboortedatum: 11 juli 1981
Geboorteplaats: Ougrée
Club: Carabine Club Amay Thiers
Coach: Konstantinos Tzoumakas
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- EK: 17e (2011)
- Test Event Londen: 9e (2012)
- Wereldbeker: 11e in Milaan (2012)
Belgisch record: 599/600

Tennis

KIM CLIJSTERS

Discipline: Enkel, dubbel gemengd
Geboortedatum: 8 juni 1983
Geboorteplaats: Bilzen
Coach: Carl Maes
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- Grandslamzeges: 4 (Australian Open 2011 & US Open 2005, 2009, 2010)
- WTA-toernooizeges: 52 (41 in enkel en 11 in dubbel)
- Een Fed Cup-zege (2001)
- Drie Masters-zeges (2002, 2003, 2010)
8x Sportvrouw van het Jaar (1999, 2000, 2001, 2002, 2005, 2009, 2010, 2011)



STEVE DARCIS

Discipline: Enkel
Geboortedatum: 13 maart 1984
Geboorteplaats: Luik
Coach: Thierry Van Cleemput
Deelname aan de OS: 2e
Palmares:
- OS: eerste ronde enkel (2008), tweede ronde dubbel (met Olivier Rochus 2008)
- Twee ATP-toernooizeges (Amersfoort 2007, Memphis 2008)
- Grandslams: derde ronde Roland Garros (2011); tweede ronde Wimbledon (2009) en US Open (2008 en 2011); eerste ronde Australian Open (2008, 2009 en 2012)

DAVID GOFFIN

Discipline: Enkel
Geboortedatum: 7 december 1990
Geboorteplaats: Rocourt
Coach: Reginald Willems
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- Een Challengertitel (Le Gosier 2012)
- Vierde ronde Roland Garros (2012), derde ronde Wimbledon (2012)

OLIVIER ROCHUS

Discipline: Enkel, dubbel gemengd
Geboortedatum: 18 januari 1981
Geboorteplaats: Namen
Coach: Reginald Willems
Deelname aan de OS: 3e
Palmares:
- OS:
. 2004: tweede ronde enkel, eerste ronde dubbel (met Xavier Malisse)
. 2008: achtste finale enkel, tweede ronde dubbel (met Steve Darcis)
- Twee ATP-toernooizeges in enkel (Palermo 2000, München 2006) en dubbel (Roland Garros 2004, Adelaide 2005)
- Grandslams: vierde ronde Australian Open (2005), Wimbledon (2003) & US Open (2004), derde ronde Roland Garros (2001, 2006)

YANINA WICKMAYER

Discipline: enkel
Geboortedatum: 20 oktober 1989
Geboorteplaats: Lier
Coach: Ann Devries
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- Drie WTA-toernooizeges (Estoril 2009, Linz 2009, Auckland 2010)
- Grandslams: halve finale US Open (2009); vierde ronde Australian Open (2010) & Wimbledon (2011); derde ronde Roland Garros (2010 en 2011)

Tafeltennis

JEAN-MICHEL SAIVE

Discipline: enkelspel
Geboortedatum: 17 november 1969
Geboorteplaats: Ans
Club: Oudergem
Coach: Martin Bratanov
Deelname aan de OS: 7e (Belgisch vlaggendrager in 1996 en 2004)
- 1988: voorronde enkel
- 1992: 1/8e finales enkel, 3e ronde dubbel
- 1996: kwartfinale enkel
- 2000: 1/8e finales enkel, voorronde dubbel
- 2004: 3e ronde enkel
- 2008: 2e ronde enkel
Palmares:
- WK enkel: 2e (1993), 1/8e finales (1991, 1999)
- WK dubbel: kwartfinale (1995)
- WK landenteams: 2e (2001), 3e (1991)
- EK enkel: 1e (1994), 2e (1992 en 2005), kwartfinale (1996, 2010)
- EK dubbel: 2e (1994), kwartfinale (1995)
- EK gemengd dubbel: 2e (1990)
- EK landenteams: 3e (1996, 2008)
- Top-12: 1e (1994), 2e (1996), 3e (1993, 1995, 1998, 2001, 2008), 5e (1992, 1991, 2002, 2003, 2011)
Nationale Trofee voor Sportverdienste 1991
Sportman van het Jaar in 1991 en 1994

Triatlon

SIMON DE CUYPER

Discipline: Olympische afstand (1,5 km zwemmen / 40 km fietsen / 10 km lopen)
Geboortedatum: 30 oktober 1986
Geboorteplaats: Leuven
Coach: Stijn Goris
Club: SMO-Triatlon Leuven
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- winnaar World Cup in Huatulco (Mex/2012)
- EK: 29e (2012)

KATRIEN VERSTUYFT

Discipline: Olympische afstand (1,5 km zwemmen / 40 km fietsen / 10 km lopen)
Geboortedatum: 21 juli 1982
Geboorteplaats: Antwerpen
Coach: Bart Decru
Club: Atriac
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- EK: 11e (2012), 13e (2011)

Wielrennen (mannen)

TOM BOONEN

Discipline: Wegrit
Geboortedatum: 15 oktober 1980
Geboorteplaats: Mol
Team: Omega Pharma-Quick.Step
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- Wereldkampioen (2005)
- 5x E3 Harelbeke (2004, 2005, 2006, 2007, 2012)
- 4x Parijs-Roubaix (2005, 2008, 2009, 2012)
- 4x Ronde van Qatar (2006, 2008, 2009, 2012), 20 ritzeges
- 3x Ronde van Vlaanderen (2005, 2006, 2012)
- 3x Gent-Wevelgem (2004, 2011, 2012)
- 2x Belgisch kampioen op de weg (2009, 2012)
- 2x Kuurne-Brussel-Kuurne (2007, 2009)
- 2x Scheldeprijs (2004, 2006)
- Dwars door Vlaanderen (2007)
- Ronde van België (2005)
- Zes ritten in Ronde van Frankrijk, 1x groene trui (2007)
- Twee ritten in Ronde van Spanje
- Zes ritten in Parijs-Nice
Sportman van het Jaar 2005 en 2007
Nationale Trofee voor Sportverdienste 2005
Kristallen Fiets 2004, 2005, 2006
Flandrien Trofee 2004, 2005
Vélo d'Or Mondial 2005

DOMINIQUE CORNU

Discipline: Ploegenachtervolging
Geboortedatum: 10 oktober 1985
Geboorteplaats: Beveren
Team: Topsport-Vlaanderen - Mercator
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- Piste: brons WK individuele achtervolging (2009), Europees kampioen individuele achtervolging (2007)
- Weg: vierde etappe Ronde van België 2010 (indiv. tijdrit), wereldkampioen beloften indiv. tijdrit op de weg beloften (2006)

JASPER DE BUYST

Discipline: Ploegenachtervolging
Geboortedatum: 24 november 1993
Geboorteplaats: Asse
Team: Bontrager Liverstrong
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- Zilver EK omnium juniors (2011)
- Zilver EK ploegkoers beloften (2012)
- Brons EK ploegenachtervolging beloften (2012)

KENNY DE KETELE

Discipline: Ploegenachtervolging
Geboortedatum: 5 juni 1985
Geboorteplaats: Oudenaarde
Team: Topsport-Vlaanderen - Mercator
Deelname aan de OS: 2e
Palmares:
- OS: 4e (2008 ploegkoers met Iljo Keisse)
- WK: goud ploegkoers (2012 met Gijs Van Hoecke), brons puntenkoers (2012)
- EK: goud ploegkoers (2008 en 2011 met Iljo Keisse), goud derny (2009)

MORENO DE PAUW + RESERVE +

Discipline: Ploegenachtervolging
Geboortedatum: 12 augustus 1991
Geboorteplaats: Sint-Niklaas
Team: Rock Werchter Cycling Team
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- Brons EK omnium juniores (2011)
- Brons EK ploegenachtervolging beloften (2012)

ARNAUD DUBOIS

Discipline: BMX
Geboortedatum: 2 mei 1986
Geboorteplaats: Luik
Team: ADracing BMX
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- Zesde EK 2012, kwartfinale WK 2012

JONATHAN DUFRASNE

Discipline: Ploegenachtervolging
Geboortedatum: 2 augustus 1987
Geboorteplaats: Boussu
Team: Wallonie-Bruxelles - Crédit Agricole
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- Tweede eindstand Triptique des Monts et Châteaux (2011)
- Brons op EK ploegenachtervolging beloften (2007)

PHILIPPE GILBERT

Discipline: Weg- en tijdrit
Geboortedatum: 5 juni 1982
Geboorteplaats: Aywaille
Team: BMC
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- 2x Amstel Gold Race (2010, 2011)
- 2x Ronde van Lombardije (2009, 2010)
- 2x Parijs-Tours (2008, 2009)
- 2x Omloop Het Nieuwsblad (2006, 2008)
- 2x Ronde van Piemonte (2009, 2010)
- 2x GP van Wallonië (2006, 2011)
- 2x Ster ZLM Toer (2009, 2011)
- Belgisch kampioen op de weg (2011)
- Belgisch kampioen tijdrijden (2011)
- Luik-Bastenaken-Luik (2011)
- Waalse Pijl (2011)
- Clasica San Sebastian (2011)
- Brabantse Pijl (2011)
- Ronde van België (2011)
- GP van Québec (2011)
- Challenge Mallorca (2008)
- Ritzeges in Tour (1), Giro (1) en Vuelta (2)
Sportman van het Jaar 2009, 2010 en 2011
Nationale Trofee voor Sportverdienste 2009
Kristallen Fiets 2008, 2009, 2010 en 2011
Flandrien Trofee 2009, 2010 en 2011
Vélo d'Or Mondial 2011
UCI World Tour 2011

SVEN NYS

Discipline: Mountainbike - Cross country
Geboortedatum: 17 juni 1976
Geboorteplaats: Bonheiden
Team: Landbouwkrediet Euphony
Deelname aan de OS: 2e
Palmares:
- OS: 9e (2008)
- WK veldrijden: 1e (2005), 2e (2011), 3e (2000, 2002, 2008, 2009, 2010)
- WB veldrijden: Eindzeges in 2000, 2002, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009
- WK mountainbike: 14e (2009), 15e (2007)
- EK mountainbike: 3e (2009), 10e (2012), 12e (2005), 16e (2008)
- Sportman van het Jaar 2008
- Kristallen Fiets 2007

JURGEN ROELANDTS

Discipline: Wegrit
Geboortedatum: 2 juli 1985
Geboorteplaats: Asse
Team: Lotto-Belisol
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- Belgisch kampioen op de weg (2008)
- Ritzege in Ronde van Polen (2008)
- Ritzege in Ronde van Luxemburg (2012)

GREG VAN AVERMAET

Discipline: Wegrit
Geboortedatum: 17 mei 1985
Geboorteplaats: Lokeren
Team: BMC
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- Parijs-Tours (2011)
- Ronde van Wallonië (2011) + 1 ritzege
- Ritzege in Ronde van Oostenrijk (2011)
- Ritzege in Ronde van Spanje (2008) + puntentrui
- Ritzege in Ronde van België (2008)
- Ritzege in Ronde van Qatar (2007)
- Memorial Rik Van Steenbergen (2007)
Flandrien Trofee 2008

STIJN VANDENBERGH

Discipline: Wegrit
Geboortedatum: 25 april 1984
Geboorteplaats: Oudenaarde
Team: Omega Pharma-Quick.Step
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- Ronde van Ierland (2007) + 1 ritzege

GIJS VAN HOECKE

Discipline: Omnium
Geboortedatum: 12 november 1991
Geboorteplaats: Gent
Team: Topsport Vlaanderen - Mercator
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- Piste: goud WK ploegkoers (2012 met Kenny De Ketele), zilver EK ploegkoers beloften (2012 met Jasper De Buyst), brons WK omnium (2011), negende WK omnium (2012), zilver EK omnium beloften (2010), brons WK achtervolging beloften (2012), zilver WK ploegkoers junioren (2008 en 2009)
- Weg: zesde BK op de weg (2012)

KEVIN VAN HOOVELS

Discipline: Mountainbike - Cross country
Geboortedatum: 23 juli 1985
Geboorteplaats: Begijnendijk
Team: Lingier Versluys
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- Belgisch kampioen 2010
- Grand Prix d'Europe 2012
- WK: 15e (2011)

Wielrennen (vrouwen)

LIESBETH DE VOCHT

Discipline: Weg- en tijdrit
Geboortedatum: 5 januari 1979
Geboorteplaats: Turnhout
Team: Rabobank
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- Belgisch kampioen op de weg (2010)
- Belgisch kampioen tijdrijden (2009 en 2011)

JOLIEN D'HOORE

Discipline: Omnium
Geboortedatum: 14 maart 1990
Geboorteplaats: Gent
Team: Topsport Vlaanderen - Ridley 2012
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- Piste: . WK: brons ploegenachtervolging juniors (2008), 9e WK omnium (2012), 13e WK omnium (2011)
. EK: 2012 (goud puntenkoers beloften, zilver ploegenachtervolging beloften), 2010 (goud ploegenachtervolging & omnium beloften, brons puntenkoers beloften), 2009 (zilver omnium fond elite & zilver ploegenachtervolging beloften), 2008 (zilver individuele achtervolging juniors, zilver ploegenachtervolging juniors, zilver puntenkoers juniors, brons scratch juniors)
- Weg: Belgisch kampioene (2012), junioren wereldkampioene wegrit (2009)

LUDIVINE HENRION

Discipline: Wegrit
Geboortedatum: 23 januari 1984
Geboorteplaats: Namen
Team: Lotto-Belisol
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- Belgisch kampioene op de weg (2007 en 2009), zilver BK op de weg (2012)
- Achtste WK op de weg (2011)

MAAIKE POLSPOEL

Discipline: Wegrit
Geboortedatum: 28 maart 1989
Geboorteplaats: Vilvoorde
Team: Topsport Vlaanderen-Ridley 2012
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- Belgisch kampioen ploegenachtervolging (2011)
- Ritzege in Profile Ladies Tour (Ned) (2011)
- Vierde BK op de weg (2012)

Zeilen

SIGRID RONDELEZ

Discipline: RS:X Windsurfen
Geboortedatum: 17 maart 1971
Geboorteplaats: Brugge
Club: Side Shore Surfers De Panne
Coach: Casper Bouman (Ned)
Deelname aan de OS: 3e
Palmares:
- OS: 16e (2000), 18e (2004) (beiden in Mistral-klasse)
- WK: 8e (2001, 2003), 13e (2000), 21e (2004), 30e (2011)
- EK: 11e (2002), 12e (2001, 2004), 19e (2011)

EVI VAN ACKER

Discipline: Laser Radial
Geboortedatum: 23 september 1985
Geboorteplaats: Gent
Club: Royal Belgian Sailing Club (RBSC)
Coach: Wil van Bladel (Ned)
Deelname aan de OS: 2e
Palmares:
- OS: 8e (2008)
- WK: 2e (2011), 5e (2006), 6e (2009), 8e (2010), 9e (2008) 13e (2007), 16e (2005)
- EK: 1e (2006, 2007, 2011), 2e (2011 Open EK) 3e (2008), 4e (2010), 7e (2009)
Vlaams Sportjuweel 2011

WANNES VAN LAER

Discipline: Laser Standard
Geboortedatum: 5 maart 1985
Geboorteplaats: Wijtschate
Club: Bruxelles Royal Yacht Club (BRYC)
Coach: Vedat Alpagut
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- WK: 62e (2011)
- EK: 19e (2011)
- World Cup Kiel: 8e (2010), 11e (2012)
- World Cup Miami: 11e (2011)

Zwemmen

JASPER AERENTS

Discipline: 50 meter vrij, 4x100 meter vrije slag
Geboortedatum: 18 december 1992
Geboorteplaats: Brugge
Club: Brugse Zwemkring
Coach: Rik Valcke
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- EK: 3e (2011 4x50m vrij klein bad), 4e (2012 4x100m vrij)
Persoonlijk record: 49.39

WARD BAUWENS

Discipline: 400 meter wisselslag
Geboortedatum: 4 mei 1993
Geboorteplaats: Leuven
Club: BRABO
Coach: Ronald Gaastra
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- EK: 7e (2012)
Persoonlijk record: 4:18.24 (BR)

KIMBERLY BUYS

Discipline: 100 meter vlinderslag
Geboortedatum: 23 april 1989
Geboorteplaats: Sint-Pauwels
Club: BRABO
Coach: Ronald Gaastra
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- WK: 19e (2009), 25e (2007)
- EK: 2e (2010 200m wissel kortebaan)
Persoonlijk record: 58.62 (BR)

LOUIS CROENEN

Discipline: 4x200 meter vrije slag
Geboortedatum: 4 januari 1994
Geboorteplaats: Turnhout
Club: SHARK
Coach: Inge Leeten
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- EK: 3e (2011 4x50m vrij klein bad), 4e (2012 4x200m vrij)
Persoonlijk record: 1:50.02

DIETER DEKONINCK

Discipline: 4x100 meter vrije slag & 4x200 meter vrije slag
Geboortedatum: 28 januari 1991
Geboorteplaats: Antwerpen
Club: BRABO
Coach: Ronald Gaastra
Deelname aan de OS: 1e
Palmares:
- EK: 4e (2012 4x100m vrij & 4x200m vrij)
Persoonlijke records: 48.99 (100m vrij) & 1:49.21 (200m vrij)

YORIS GRANDJEAN + RESERVE +

Discipline: 4x100 meter vrije slag & 4x200 meter vrije slag
Geboortedatum: 20 maart 1989
Geboorteplaats: Luik
Club: Cercle des Nageurs Marseillais & Liège Natation
Coach: Romain Barnier (CNM) & André Henveaux (LGN)
Deelname aan de OS: 2e
Palmares:
- OS: 19e (2008 100m vrij), 28e (2008 50m vrij)
- EK: 8e (2008 100m vrij), 9e (2008 50m vrij)
Persoonlijk record: 48.82 (100m vrij BR), 1:49.99 (200m vrij)

FRANCOIS HEERSBRANDT

Discipline: 100 meter vlinderslag
Geboortedatum: 12 december 1989
Geboorteplaats: Ukkel
Club: Waterloo Natation
Coach: Rudy Declerq
Deelname aan de OS: 2e
Palmares:
- OS: 37e (2008)
- WK: 9e (2012 kortebaan), 17e (2011)
- EK: 3e (2011 kortebaan 100m vlinder & 4x50m vrij)
Persoonlijk record:

Corrigeer


Het Nieuwsblad biedt meer dan 1.000 reeksen in 12 sporten aan. Zoek hierboven de uitslagen van uw favoriete club of surf naar onze uitslagenpagina.