Coach Crawford voorzag Leipheimer van doping
© ig
Wielercoach Rick Crawford is de man die Levi Leipheimer (foto) en de onbekendere Kirk O'Bee van doping voorzag. In het rapport van het Amerikaanse Antidoping-Agentschap (USADA) gaf hij aan dat hij hem dopeerde toen de kale Amerikaan in 2000 en 2001 voor US Postal reed. Nadat Leipheimer naar Rabobank trok, verwaterde het contact met de coach die hem ook al bijstond in zijn periode bij Saturn, een Amerikaanse kleinere ploeg.
hc
Crawford werkte ook met bijvoorbeeld Tom Danielson die als spijtoptant een dopingstraf van zes maanden kreeg. Hij gaf aan het Usada mee dat hij nog een andere renner van doping voorzag, maar deelde de naam niet mee.
Crawford werkte ook met Kirk O'Bee die ondertussen levenslang is geschorst.
HOOFDPUNTEN
“Ik zag hem 25 sprints trekken en ik wist genoeg”: bondscoach Domenico Tedesco verklaart zijn vernieuwende selectie
“We riepen allemaal om vernieuwing bij de Rode Duivels. Wel, we krijgen ze”
Hij moest vluchten voor de oorlog en was bij Anderlecht nog spits: wie is kersvers Rode Duivel Ameen Al-Dakhil?
Leandro Trossard en sleutelspeler Amadou Onana zijn buiten strijd voor EK-kwalificatieduels met Rode Duivels
Beste van Plus
Lees meer
Trekt Jumbo-Visma de kaart van Christophe Laporte voor de groene trui in de Tour? “Ik weet niet wat Wout van plan is”
“Plots kreeg ik een bericht van een onbekende Rus”: veldrijder Jens Adams ziet gestolen fietsen ter waarde van 27.000 euro opduiken in… Moskou
Dylan Groenewegen reageert cynisch na declassering in Dauphiné: “Sorry, UCI omdat ik mijn remmen gebruikte”
Is Fabio Jakobsen een optie voor Team DSM? “Het klopt dat we kijken naar een sprinter die zeker kan winnen”