Nieuw boek over ‘vergeten’ kerkhof

© GG

In het begin van WOI sneuvelden in Holsbeek 32 Belgische soldaten tijdens de uitvallen vanuit Antwerpen. Zij werden begraven aan de Sint-Mauruskerk. Dankzij toenmalig burgemeester Louis Van Tilt bleef de militaire begraafplaats bestaan.

Guido Govaerts

Nadat de Belgische troepen zich bij het begin van WOI terugtrokken achter de forten van Antwerpen deden zij van daaruit geregeld uitvallen tegen de Duitse frontlinie. Dat zorgde voor hevige gevechten in Haacht, Wespelaar, Keerbergen, Werchter en Rotselaar. Maar ook in Holsbeek zorgde de uitvallen van 9 tot 13 september 1914 door het 6de en 7de linieregiment voor hevige confrontaties in de omgeving van de huidige Smisstraat, Pleinstraat en Speelberg. Er sneuvelden toen 32 Belgische soldaten. Zij werden begraven op de begraafplaats rond de Sint Mauruskerk.

Klik hier en lees meer in Het Nieuwsblad Leuven-Hageland van donderdag 16 januari.

Het boek De Groote Oorlog in het klein kost 25 euro + 8 euro verzendingskosten. Info: Monique Meys Kammestraat 6 bus 7, Erps-Kwerps of monique.meys@telenet.be .

Aangeboden door onze partners

Hoofdpunten

Aangeboden door onze partners

Beste van Plus