Alleen mama’s praten babytaal

© Shutterstock
Vrouwen die in contact komen met een baby beginnen vaak met een hoog stemmetje te praten, mannen veranderen hun stem nauwelijks. Dat blijkt uit een nieuw onderzoek aan Washington State university.
Papa’s passen hun stemhoogte nauwelijks of niet aan als ze tegen baby’s praten. Moeders en andere dames doen dat wel. Dat concluderen wetenschappers van de universiteit aan de hand van geluidsopnames die ze op anderhalf jaar tijd maakten bij elf traditionele Amerikaanse gezinnen.
Zo’n verhoogd stemmetje, dat kortweg Motherese wordt genoemd, heeft volgens wetenschappers een belangrijke functie. Mama’s die met een hoog stemmetje praten, zouden meer de aandacht van kleintjes trekken en zo hun leerproces stimuleren.
‘Dit is geen tekortkoming van vaders’, zegt hoofdonderzoeker Mark VanDam. ‘Integendeel: de ouders zijn complementair. ‘Het basisidee is dat moeders de aanzet geven voor een intieme manier van praten, terwijl papa’s meer demonstreren welke taal de kleintjes zullen nodig hebben in de buitenwereld’, klinkt het in The Guardian. VanDam gelooft dat de leeftijd en het geslacht van het kind ook de interacties van de vader kan beïnvloeden.
Meer lifestyle
Megan Fox knipt gat in jumpsuit: “Om makkelijk seks te hebben”
Eerst je vlees opeten, dan pas je aardappelen: hét geheim tot afvallen volgens nieuw dieet
Je bed dagelijks opmaken, een goed idee? “Je ouders zouden zich moeten excuseren dat ze het je al jaren vragen”
Beukenhaag wordt (nu al) geteisterd door bladluizen: waarom zijn die beestjes gevaarlijk? En hoe kan ik mijn planten beschermen?
Evi Hanssen: “Dertien was ik toen mijn moeder me meenam naar de diëtist. Ik kwam al weken thuis met een volle brooddoos”
Hoe vaak kan ik batterij opladen? Hoe rijd ik zo zuinig mogelijk? En waarom is er soms zo’n groot prijsverschil? Al jullie vragen over elektrische fietsen beantwoord
Hoofdpunten
Eerste geval van apenpokkenvirus vastgesteld in België
#HeinisnenBuffalo: AA Gent houdt trainer Hein Vanhaezebrouck langer aan boord
LIVE ONWEER. Wel degelijk code oranje in twee Belgische provincies
Overlegcomité maakt straks komaf met laatste coronamaatregelen, al zijn er ook nog blijvertjes
Miss België Chayenne Van Aarle reageert op geruchten: “Ik heb een vermoeden van wie het komt”
Hij had inkomen van 35.000 euro, maar het mooie liedje bleef niet duren: ‘Deurwaarder Lamborghini’ riskeert twee jaar cel