‘Eindelijk is het raak’
© Bart Vandenbroucke
Het podium van de 17de Omloop van de Grensstreek was gisteren volledig West-Vlaams gekleurd. Bruggeling Kevin Deltombe (Lotto Soudal U23) sprintte sneller dan zijn ploegmaat Emiel Planckaert en thuisrenner Emiel Wastyn.
‘Eindelijk is het raak! Na een barslecht voorjaar heb ik lang moeten wachten op die eerste zege’, pufte de 21-jarige derdejaarsbelofte. ‘Het was constant koers van in de start, maar na de eerste passage van de Kemmel raakten we voorop met elf renners. We hebben lang moeten vechten voor die psychologische voorsprong van één minuut. Eens die er was, was de koers gereden.’
De kopgroep bestond uit drie trio's en twee enkelingen. Thuisrenner Emiel Wastyn en de Nederlander Daan De Groot moesten het in hun eentje rooien. VL Technics-Experza-Abrutiek had Tom Bosmans, Axel De Corte en Sijselenaar Mathias De Witte mee. Kevin Deltombe, Zwevegemnaar Emiel Planckaert en Dries Van Gestel verdedigden de kleuren van Lotto Soudal U23. EFC-Etixx kon rekenen op de diensten van Jacob Relaes, Lindsay De Vylder en Izegemnaar Benjamin Declercq.
De broer van profrenner Tim Declercq pakte de bergprijs (hij kwam tweemaal als eerste boven op de Kemmel) en speelde in de finale een hoofdrol. ‘In de slotkilometers trokken we met vier in de aanval, maar de samenwerking liep stroef. Vreemd, want de grote blokken hadden elk een mannetje mee.’
Geluwnaar Emiel Wastyn, renner van Verandas Willems maar voor de gelegenheid in een truitje van CT 2020, was één van dat kwartet. Ook hij had duidelijk vragen bij de manier van koersen. ‘Van Gestel draaide niet mee. Blijkbaar speculeerden ze bij Lotto Soudal U23 op de snelle benen van Planckaert en Deltombe. Door dat aanvalswerk had ik al heel wat pijlen verschoten, waardoor ik net iets te kort kwam in de sprint en pas derde werd.’
Gevaarlijk
Emiel Planckaert waagde op iets meer dan een kilometer van de streep zijn kans. De 18-jarige eerstejaarsbelofte leek op weg naar een grote zege, tot Benjamin Declercq nog eens alle registers opentrok. Kevin Deltombe sprong mee en in zijn zog de hele kopgroep. ‘Dat was natuurlijk gevaarlijk wat Kevin deed’, reageerde Planckaert achteraf. ‘Het is goed uitgedraaid, maar het kon helemaal anders afgelopen zijn. Ik ben blij dat de zege binnen de ploeg blijft.’
Hoofdpunten
Het grote offensief van Oekraïne bestaat uit vele kleine stapjes, maar dwingt Rusland wel in het defensief
Almaar meer fraudeurs betrapt op rijexamen: “Camera in knoopsgat om de vragen te filmen”
Advocaten verbijsterd nadat Youtuber Acid Reuzegommers publiekelijk aan de schandpaal nagelt: “Op clicks beluste aandachtszoekers die onder ondergrens gaan”
“Straks werken de machines nog, maar is de mens verdwenen”: Leuvense AI-expert trekt aan alarmbel
Beste van Plus
“Treurige” taferelen op de Nederlandse televisie: waarom had Primoz Roglic grijze tape op zijn Jumbo-Visma-shirt?
Pijnlijk: toeriste wil ritje filmen op ‘langste roltrap ter wereld’, maar dat loopt fout
Al Pacino wordt op z’n 83ste opnieuw vader en kan vieren met Robert De Niro (79)
Standbeeld van Argentijns voetbalicoon bevat een wel erg groot detail, maar er zit een reden achter: “Je moet ballen hebben”