Onze medewerker probeert rond te komen met 60 euro
© hls
Joris Coppens, medewerker voor onze krant, neemt deel aan de Inleefweek rond armoede van Welzijnsschakel Ommekeer. Kandidaten moeten met 60 euro de week zien door te komen. ‘Niet makkelijk, maar armoede maakt creatief’, ondervindt Joris aan den lijve.
‘Rondkomen met een leefloon lijkt voor velen een makkie. Tot je het zelf ervaart’, zegt Joris Coppens. ‘Volgens afspraak moeten we rondkomen met een weekbudget van 60 euro: maximaal 7 euro per dag voor de maaltijden en dan heb je nog elf euro over voor andere kosten.’
De dag begint met een ontbijt van 2 euro, 's middags kan ik 3 euro besteden en 's avonds 2 euro. Een verwenmaaltijd zit er dus niet in. Internet gebruiken of bellen met de gsm evenmin, al wordt tijdens het experiment een uitzondering gemaakt voor beroepsdoeleinden.
‘We moeten per week toch één sociale activiteit meemaken. Het voorbije weekend fietste ik mee met mijn wielertoeristenclub De Hoeftrappers. Van mijn zakgeld van 11 euro moest ik er toen al zes ophoesten: vier voor een drankje en twee voor een pakje friet. Toen de kameraden voorstelden om nog eens vijf euro uit te leggen voor een extra drankje, moest ik afhaken. Ik trok dan maar naar huis.’
Hoofdpunten
Drama voor Kevin De Bruyne: Rode Duivel moet Champions League-finale opnieuw geblesseerd verlaten
Gert Verheyen en Peter Vandenbempt blikken vooruit op de ontknoping van de Champions League: “Het gedrag van Guardiola… dat gaat er de laatste tijd echt over”
VIDEO. De handshake en een knuffel voor de clash: Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku praten bij voor Champions League-finale
Malaise bij Open VLD: niemand weet hoe het verder moet, maar volgende maand moet er reddingsplan op tafel liggen
Beste van Plus
Past een fiets in een Lamborghini? Mathieu van der Poel geeft het antwoord
Asielhond kruipt over betonnen muurtje om bij zijn vriend te kunnen zijn: “Onafscheidelijk duo”
Vrouwen willen zwembad legen zonder gras naar de vaantjes te helpen, en dat verloopt hilarisch stuntelig
ROYALS. Kate speelt rugby en Filip en Mathilde bezoeken koning Charles
Lees meer
Hevige rookontwikkeling door uitslaande brand in kledingwinkel in Veldstraat: ”Sluit ramen en deuren als je hinder ervaart”
Malaise bij Open VLD: niemand weet hoe het verder moet, maar volgende maand moet er reddingsplan op tafel liggen
Brusselse politiezone start tuchtprocedure tegen agenten na gevecht met jongeren tijdens afvaart Lesse
Twee jongeren opgepakt na incident op Blaarmeersen: “Probeerden terrein meermaals binnen te dringen”