Stad eert 39 winnaars van binnen- en buitenlandse cultuurprijzen

Stad eert 39 winnaars van binnen- en buitenlandse cultuurprijzen

Foto: DVH

Gent -

Hoeveel getalenteerde mensen en organisaties met een hart voor cultuur kan Gent hebben? Zeer veel, dat werd gisterenavond in het stadhuis nog eens duidelijk. Naar zesmaandelijkse gewoonte werden de Gentse laureaten van binnenlandse en buitenlandse cultuurprijzen in de bloemetjes gezet. Wie nu nog durft te zeggen dat Gent geen cultuurstad is, die zwanst.

Laureaten erfgoed

•Arwen Lievens: bekroond als allerlaatste Klein Pierke door de Gentsche Sosseteit

•Ludo Collin, rector van de Sint-Baafskathedraal: Winnaar van Gents Handje 2017, uitgereikt door de Gentsche Sosseteit, voor zijn inzet voor de restauratie van het Lam Gods

Laureaten beeldende en audiovisuele kunsten

•Nathalie Teirlinck, regisseur: Winnaar van Ensor Awards voor Beste Debuut en de Industry Award voor haar langspeelfilm Le Passé Devant Nous op het Filmfestival Oostende 2017 en winnaar van de Cultuurprijs van de Stad Gent 2017 in de categorie audiovisuele kunsten

•Tine Guns, beeldend kunstenaar: Winnaar van de Provinciale Cultuurprijs 2017 in de categorie

Beeldende Kunsten

•Pierre Drouot, directeur-intendant van het Vlaams Audiovisueel Fonds: Winnaar van de Joseph Plateau Honorary Award tijdens Film Fest Gent 2017

•Christina Vandekerckhove, regisseur: Winnaar van de Port of Ghent Publieksprijs met haar film RABOT tijdens Film Fest Gent 2017

•Christophe Van Rompaey, regisseur: Winnaar van prijs voor Beste Jeugdfilm op het 15de filmfestival van Zagreb met ‘Vincent’

Laureaat historisch onderzoek

•Dirk Musschoot, schrijver: Winnaar van Prijs Geschiedenis van Provincie Oost-Vlaanderen 2016 voor historisch onderzoek - geschiedenis met ‘Belgen maken bommen’

Laureaten literatuur

•Peter Verhelst, auteur: Verkozen als schrijver van het Poëziegeschenk 2018 voor de Poëzieweek 2018

•Sylvie Marie De Coninck: Winnaar van de Provinciale Prijs 2017 in de categorie Poëzie met ‘Altijd een raam’

Laureaten muziek

•Mais Quelle Chanson vzw, multicultureel kinderkoor uit Ledeberg: Winnaar van de Jong & Wijs Prijs 2017 in de categorie vereniging, school of andere organisatie

•Jef Neve, pianist en componist: Winnaar van de award voor beste soundtrack voor de film ‘Sprakeloos’ van Hilde van Mieghem op de World Soundtrack Awards 2017 tijdens Film Fest Gent

•Soulwax: DEEWEE verkozen als beste label en nog diverse andere ereprijzen bij de Redbull Elektropedia Awards 2017. Winnaar van een MIA in de categorie Album met ‘From Deewee’.

•Lander Gyselinck, drummer-componist: Winnaar van een MIA 2017 voor beste Muzikant

•BAZART: Winnaar van 2 MIA’s 2017, voor beste groep en voor beste Nederlandstalige act

•Muziek op bezoek, klassieke concerten in woonzorgcentra en ziekenhuizen: Eerste laureaat van de Karen Vernimmen Prijs 2017

•Kolfskop, rock- en cabarettrio: Tweede laureaat van de Karen Vernimmen Prijs 2017

•Crossbones Trombone Collective, klassiek trombonistenkwartet: Vierde laureaat van de Karen Vernimmen Prijs 2017

•Kompass Klub: verkozen tot 2de beste Nightlife Club in België in de categorie Belgian Club top 30 in de Red Bull Elektropedia Awards

•Kris De Baerdemaecker, muzikant: Winnaar van de Provinciale Prijs 2017 in de categorie Nieuwe Muziek met ‘Festa’

•Heleen Van Haegenborgh & Christian Mendoza, muzikanten: Winnaar van de Provinciale Prijs 2017 in de categorie Nieuwe Muziek ex aequo met Kris de Baerdemaecker met hun CD ‘Copper’

Podiumkunsten

•Opera Ballet Vlaanderen met Infinite Now: verkozen tot Wereldcreatie van het Jaar door de internationale pers in het Jahrbuch 2017 van het Duitse vaktijdschrift Opernwelt

•Ontroerend Goed met voorstelling £¥€$ :Winnaar van de Fringe First prijs op het Edinburgh Fringe

Festival

•Alexander Devriendt, artistiek directeur van Ontroerend Goed: Winnaar van de Provinciale Cultuurprijs 2017 in de categorie Toneel met zijn inzending ‘World without us’

•CAMPO met voorstelling Five Easy Pieces: Winnaar van de Theater Heute prijs voor beste voorstelling en beste dramaturgie, winnaar van de Grand Prix-Golden Laurel Wreaths for Best Performance & Best Director, Audience Award for Best Performance en de Mess Critics Award op het Mess Festival in Sarajevo, en Premio Ubu Award voor Beste Buitenlandse Voorstelling in Italië in Milaan

•Studio Orka met voorstelling Chasse Patate: Geselecteerd voor het Theaterfestival Brussel 2017

•Janne Desmet, actrice: Gelauwerd als meest gewaardeerde actrice voor haar rol in Chasse Patate van Studio Orka bij de uitreiking van de Vlaamse Acteursgildeprijzen 2017 tijdens Film Fest Gent 2017

•Ballet Dommage met voorstelling Klutserkrakkekilililokatastrof: Geselecteerd voor het Theaterfestival Brussel 2017

•Rederijkerskamer De Loofblomme, amateurtheatergezelschap uit Sint-Denijs-Westrem: Geselecteerd voor Landjuweel 2017 in Oostende

•Carrosserie Mortier, amateurtheatergezelschap uit Gent: Geselecteerd voor Landjuweel 2017 in Oostende

•Vrouwens, amateurtheatergezelschap uit Gent: Geselecteerd voor Landjuweel 2017 in Oostende

•Theater Krakeel, amateurtheatergezelschap uit Gentbrugge: Geselecteerd voor Landjuweel 2017 in Oostende

Varia

•Sep Verboom, industrieel ontwerper: winnaar van de Henri Van De Velde Award 2017 voor Young Talent in design

•Guapa!, animatie: Derde laureaat van de Karen Vernimmen Prijs 2017

•Neuze Neuze vzw, contactclowns voor personen met dementie en een verstandelijke beperking: Vijfde laureaat van de Karen Vernimmen Prijs 2017

•Luk Verschueren: Winnaar van de Provinciale Prijs 2017 in de categorie Sociaal-Cultureel Volwassenenwerk voor zijn levenslange inspanningen op dit vlak

•Konekt vzw: Winnaar van de Provinciale Prijs 2017 in de categorie Sociaal-Cultureel Volwassenenwerk ex aequo met Luk Verschueren

•Mobiele Makerspaces Maak De Stad: Winnaar van de bronzen award in de categorie Trending bij de Bib Web Awards 2017

•Jean-Paul Van Bendegem, filosoof en wiskundige: Winnaar van een Gents Handje 2017 van de Gentsche Sosseteit voor zijn carrière

Corrigeer

Auto's in de kijker

Vastgoed

Jobs in de regio