Alle winnaars van de 90ste Oscars op een rijtje

Alle winnaars van de 90ste Oscars op een rijtje

‘The Shape of Water’ werd de grote winnaar met vier Oscars Foto: AFP

Vannacht werden in Hollywood de Academy Awards uitgereikt. Een overzicht van de winnaars in alle categorieën:

Alle winnaars van de 90ste Oscars op een rijtje
The Shape of Water Foto: if

‘The Shape of Water’ wint meeste beeldjes op 90ste Oscar-uitreiking

Beste Film: The Shape of Water

Waren ook genomineerd: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, Call Me By Your Name, Darkest Hour, Dunkirk, Get Out, Lady Bird, Phantom Thread, The Post

Geen foutloos meesterwerk, maar toch ga je voor de bijl: onze recensie van ‘The Shape of Water’ (N+)

Beste Regie: Guillermo Del Toro (The Shape of Water)

Waren ook genomineerd: Greta Gerwig (Lady Bird), Jordan Peele (Get Out), Paul Thomas Anderson (Phantom Thread), Christopher Nolan (Dunkirk )

Beste Acteur: Gary Oldman (Darkest Hour)

Waren ook genomineerd: Timothée Chalamet (Call Me By Your Name), Daniel Day-Lewis (Phantom Thread) , Daniel Kaluuya (Get Out), Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)

De leukste momenten: een jetski van Helen Mirren, crashende filmsterren en “mama” Meryl Streep

Alle winnaars van de 90ste Oscars op een rijtje
Frances McDormand Foto: AFP

Beste Actrice: Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Waren ook genomineerd: Sally Hawkins (The Shape of Water), Margot Robbie (I, Tonya), Saoirse Ronan (Lady Bird), Meryl Streep (The Post)

De beste speech op de Oscars: “Alle vrouwen in de zaal: sta samen met mij recht!”

Beste Mannelijke Bijrol: Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

“Briljant geconstrueerd, vlijmscherp en toch realistisch”: onze recensie van Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (N+)

Waren ook genomineerd: Willem Dafoe (The Florida Project), Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri), Richard Jenkins (The Shape of Water), Christopher Plummer (All the Money in the World)

Beste Vrouwelijke Bijrol: Allison Janney (I, Tonya)

Waren ook genomineerd: Mary J. Blige (Mudbound), Lesley Manville (Phantom Thread), Laurie Metcalf (Lady Bird), Octavia Spencer (The Shape of Water)

Het verhaal van ‘I, Tonya′: de schaatskampioene die de knie van haar concurrente kapot liet kloppen (N+)

Beste Niet-Engelstalige Film: A Fantastic Woman (Chili)

Waren ook genomineerd: The Insult (Libanon), Loveless (Rusland), On Body and Soul (Hongarije), The Square (Zweden)

Alle winnaars van de 90ste Oscars op een rijtje
Icarus Foto: if

Beste Documentaire: Icarus

Waren ook genomineerd: Abacus: Small Enough to Jail, Faces Places, Last Men in Aleppo, Strong Island

Waarom u moet kijken naar het spraakmakende ‘Icarus’ (N+)

Beste Documentaire (kort): Heaven is a Traffic Jam on the 405

Waren ook genomineerd: Edith + Eddie, Heroin(e), Knife Skills, Traffic Stop

Beste Kortfilm: The Silent Child

Waren ook genomineerd: DeKalb Elementary, The Eleven O’Clock, My Nephew Emmett, Watu Wote/All of Us

Alle winnaars van de 90ste Oscars op een rijtje
Coco Foto: AP

Beste Animatiefilm: Coco

Waren ook genomineerd: The Boss Baby, The Breadwinner, Ferdinand, Loving Vincent

Beste Geanimeerde Kortfilm: Dear Basketball

Waren ook genomineerd: Garden Party, Lou, Negative Space, Revolting Rhymes

Beste originele song: Remember Me (Coco)

Waren ook genomineerd: Mighty River (Mudbound), Stand Up For Something (Marshall), Mystery of Love (Call Me By Your Name), This Is Me (The Greatest Showman)

Waarom ‘Coco’ een prima Disney maar een matige Pixar is (N+)

Beste originele soundtrack: Alexandre Desplat (The Shape of Water)

Waren ook genomineerd: Hans Zimmer (Dunkirk), Carter Burwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri), Jonny Greenwood (Phantom Thread), John Williams (Star Wars VIII: The Last Jedi)

Alle winnaars van de 90ste Oscars op een rijtje
Blade Runner 2049 Foto: AP

Beste Cinematografie: Roger Deakins (Blade Runner 2049)

Waren ook genomineerd: Bruno Delbonnel (Darkest Hour), Rachel Morrison (Mudbound), Hoyte van Hoytema (Dunkirk), Dan Laustsen (The Shape of Water)

Na 14 nominaties: cameraman Roger Deakins heeft éindelijk zijn eerste Oscar beet

Beste Origineel Script: Jordan Peele (Get Out)

Waren ook genomineerd: Emily V. Gordon en Kumail Nanjiani (The Big Sick), Greta Gerwig (Lady Bird), Guillermo del Toro en Vanessa Taylor (The Shape of Water), Martin McDonagh (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Beste Aangepast Script: James Ivory (Call Me By Your Name)

Waren ook genomineerd: Scott Neustadter en Michael H. Weber (The Disaster Artist), Scott Frank, James Mangold en Michael Green (Logan), Aaron Sorkin (Molly’s Game), Virgil Williams en Dee Rees (Mudbound)

Beste Productieontwerp: The Shape of Water

Waren ook genomineerd: Beauty and the Beast, Blade Runner 2049, Darkest Hour, Dunkirk

Alle winnaars van de 90ste Oscars op een rijtje
Darkest Hour Foto: REUTERS

Beste Make-up en Haar: Kazuhiro Tsuji, David Malinowski en Lucy Sibbick (Darkest Hour)

Waren ook genomineerd: Daniel Phillips en Lou Sheppard (Victoria & Abdul), Arjen Tuiten (Wonder)

“De beste acteur die nooit won” haalt zijn gram: “Mama, zet het water op. Ik breng Oscar mee!”

Beste Kostuumontwerp: Mark Bridges (Phantom Thread)

Waren ook genomineerd: Jacqueline Durran (Beauty and the Beast), Jacqueline Durran (Darkest Hour), Luis Sequeira (The Shape of Water), Consolata Boyle (Victoria & Abdul)

Beste Muziekmontage: Richard King en Alex Gibson (Dunkirk)

Waren ook genomineerd: Julian Slater (Baby Driver), Mark Mangini en Theo Green (Blade Runner 2049), Nathan Robitaille en Nelson Ferreira (The Shape of Water), Matthew Wood en Ren Klyce (Star Wars VIII: The Last Jedi)

Alle winnaars van de 90ste Oscars op een rijtje
Dunkirk Foto: if

Beste Soundmix: Mark Weingarten, Gregg Landaker, en Gary A. Rizzo (Dunkirk)

Waren ook genomineerd: Julian Slater, Tim Cavagin en Mary H. Ellis (Baby Driver), Ron Bartlett, Doug Hemphill en Mac Ruth (Blade Runner 2049), Christian Cooke, Brad Zoern, en Glen Gauthier (The Shape of Water), David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce en Stuart Wilson (Star Wars VIII: The Last Jedi)

‘Dunkirk’, of abstracte kunst op het grote doek die je hartslag sneller doet slaan (N+)

Beste Visuele Effecten: Blade Runner 2049

Waren ook genomineerd: Guardians of the Galaxy Vol. 2, Kong: Skull Island, Star Wars VIII: The Last Jedi, War for the Planet of the Apes

“Verbluffend, verbijsterend, ontregelend en virtuoos”: onze recensent over ‘Blade Runner 2049’ (N+)

Beste Filmmontage: Lee Smith (Dunkirk)

Waren ook genomineerd: Paul Machliss en Jonathan Amos (Baby Driver), Tatiana S. Riegel (I, Tonya), Sidney Wolinsky (The Shape of Water), Jon Gregory (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Corrigeer

IN HET NIEUWS

POPULAIRE VIDEO'S