Onderaannemer De Lijn staakt: maandagochtend geen bussen tussen Brussel en Leuven

© BELGAIMAGE
Bij Staca in Kortenberg leggen de chauffeurs maandagochtend het werk neer. Staca, dochter van het Franse Keolis, rijdt voor De Lijn tussen Leuven en Brussel. Op die lijn zal er daardoor zeker maandagochtend en vermoedelijk de hele dag geen verkeer zijn. Dat meldt ACV’er Geert Witterzeel.
Reden voor de staking is een al langer aanslepend conflict tussen het personeel en de directie van Staca. Het conflict sluimert al sinds eind vorig jaar. Het gaat onder meer over communicatie door de directie, de werkdruk en vergoedingen voor vorming.
Witterzeel beklemtoont dat het gaat om een conflict tussen het personeel en de Staca-directie. “De Lijn heeft hier niets mee te maken.”
Hoofdpunten
Hun zoontje had last van zijn tandjes, zei de onthaalmoeder. Maar op de spoed kwam de mishandeling aan het licht: ouders getuigen over bijna fatale mishandeling van zoontje
LIVE. Na twaalf jaar opnieuw spectaculaire Ros Beiaard-viering in Dendermonde
Oekraïne pronkt met beelden van nieuwe Harpoon-raketten: “Genoeg om Russische vloot tot zinken te brengen”
Natuurlijk de beste keeper ter wereld
Gluren bij BV’s: slaaptekort voor kersverse papa Kobe Ilsen en koude douche voor Sam Bettens
Oud-leraar Tijs Vanneste dook terug in het onderwijs om te zien hoe erg het gesteld is: “Je ziet me kopje ondergaan”
Meer over De Lijn
Busverkeer in hele provincie Limburg nog hele dag verstoord door spontane staking na geval van agressie
Hinder voelbaar in heel Limburg: staking onderaannemingen De Lijn breidt uit
Spontane staking bij onderaannemer De Lijn nadat buschauffeur in elkaar werd geslagen
MIVB en De Lijn verwachten veel hinder op nationale actiedag op 31 mei
Meer nieuws
Nieuwe generatie Arabische prinsen ruikt de macht, en dat leidt tot schandalen en bizarre strijd om troonopvolging
Paus Franciscus benoemt gewezen bisschop van Gent Luc Van Looy tot kardinaal
De vreemde reden waarom ‘She Goes Nana’ van The Radios geen hit werd in Engeland: “Het was maandverband”
Hoe een Vlaamse dierenarts de zeldzaamste vogel ter wereld hielp herrijzen: “Heel de wereld is nu naar ons aan het kijken”
Onze reporter in Houston bezoekt wapenbeurs van NRA: “Er is geen munitie in het gebouw. Maar het ongeladen wapengekletter is beangstigend”
Monsieur Oscar and the Wolf Max Colombie: “Buiten de manier waarop ik spaghetti eet, verbindt niks mij met Vlaanderen”