Wielertransferoverzicht 2019. Welke renners rijden volgend jaar voor een andere ploeg?

Wielertransferoverzicht 2019. Welke renners rijden volgend jaar voor een andere ploeg?

Foto: rr

Héél wat renners ruilden de afgelopen maanden hun team voor een nieuwe werkgever. Greipel, Porte, Terpstra, Roelandts, De Plus, Gaviria, Bakelants, Ewan, Teuns, Van Garderen, Pauwels, Valgren Andersen,... maar ook alle minder bekende namen. Hieronder vindt u een overzicht van alle transfers bij de WorldTour-ploegen en de belangrijkste continentale ploegen. Let wel: dit zijn enkel de transfers die al officieel bekend zijn gemaakt door de ploegen zelf.

Quick-Step Floors

IN: Remco Evenepoel (/), Mikkel Frolich Honoré (-)

UIT: Fernando Gaviria (UAE Team Emirates), Niki Terpstra (Direct Energie), Laurens De Plus (LottoNL-Jumbo), Maximilian Schachmann (Bora-Hansgrohe), Jonathan Narvaez (Team Sky), Eros Capecchi (?)

Lotto-Soudal

IN: Caleb Ewan (Michelton-Scott), Adam Blythe (Aqua Blue Sport), Brian Van Goethem (Roompot-Nederlandse Loterij), Carl Fredrik Hagen (-), Rasmus Byriel Iversen (-), Roger Kluge (Michelton-Scott)

UIT:Jens Debusschere (Katusha-Alpecin), André Greipel (Team Fortuneo-Samsic), Marcel Sieberg (Bahrain-Merida), Lars Bak (Dimension Data), Moreno Hofland (Team EF Education First-Drapac), James Shaw (?)

AG2R La Mondiale

IN: Aurélien Paret-Peintre (/), Geoffrey Bouchard (/), Larry Warbasse (Aqua Blue Sport), Dorian Godon (Cofidis Solutions Credit), Jaakko Hanninen (/).

UIT: Cyril Gauthier (Vitacl Concept), Rudy Barbier (Israël Cycling Academy), Jan Bakelants (Team Sunweb), Matteo Montaguiti (Androni Giocattoli)
 

Astana Pro Team

IN:  Ion Izaguirre (Bahrain Merida), Gorka Izaguirre  (Bahrain Merida), Manuele Boaro (Bahrain Merida), Davide Ballerini (Androni Giocattoli), Rodrigo Contreras (-), Jonas Gregaard Wilsly (Riwal Ceramicspeed), Merhawi Kudus Ghebremedhin (Dimension Data), Rodrigo Contreras Pinzon (EPM)

UIT: Michael Valgren Andersen (Dimension Data), Jesper Hansen (Cofidis), Tanel Kangert (EF Education First), Oscar Gatto (Bora Hansgrohe), Moreno Moser (?), Andriy Grivko (?), Sergey Chernetsky (Caja Rural), Rusland Tleubayev (einde carrière), Truls Engen Korsaeth (einde carrière)

Bahrain Merida Pro Cycling Team

IN: Dylan Teuns (BMC), Rohan Dennis (BMC), Damiano Caruso (BMC), Phil Bauhaus (Team Sunweb), Marcel Sieberg (Lotto-Soudal), Stephen Williams (Seg Racing Academy), Jan Tratnik (CCC), Andrea Garioso (-)

UIT: Franco Pellizotti (Einde carrière), Enrico Gasparotto (Dimension Data), Niccolo Bonifazio (Direct Energie), Ion Izaguirre (Astana), Gorka Izaguirre (Astana), Ramunas Navardauskas (?), Borut Bozic (einde carrière), Manuele Boaro (Astana)

BMC Racing Team (wordt CCC)

IN: Guillaume Van Keirsbulck (Wanty - Groupe Gobert), Serge Pauwels (Dimension Data), William Barta (Hagens Berman-Axeon), Jakub Mareczko (Wilier Triestina) Simon Geschke  (Team Sunweb), Gijs Van Hoecke (LottoNL-Jumbo), Stefan Denifl (Acqua Blue Sports), Laurens Ten Dam (Team Sunweb), Lukasz Wisniowski (Team Sky), Victor De la Parte Gonzalez (Movistar)

UIT: Dylan Teuns (Bahrain - Merida), Jürgen Roelandts (Movistar), Richie Porte (Trek-Segafredo), Rohan Dennis (Bahrain-Merida), Alberto Bettiol (Team EF Education First), Danilo Wyss (Dimension Data), Loïc Vliegen (Wanty - Groupe Gobert),  Stefan Küng (Groupama - FDJ), Damiano Caruso (BMC), Tejay Van Garderen (Team EF Education First), Simon Gerrans (einde carrière), Kilian Frankiny (Groupama - FDJ), Jempi Drucker (Bora Hansgrohe), Nicolas Roche (Team Sunweb), Miles Scotson (Groupama-FDJ), Tom Bohli  (UAE Emirates), Brent Bookwalter (Michelton-Scott)

Bora Hansgrohe

IN: Jempi Drucker (BMC), Oscar Gatto (Astana), Maximilian Schachmann (Quick Step Floors).

UIT: Michal Kolar (einde carrière), Aleksejs Saramontins (?), Matteo Pelucchi (Androni-Sidermec)

EF Education First-Drapac

IN: Alberto Bettiol (BMC), Tejay Van Garderen (BMC), Moreno Hofland (Lotto-Soudal), Tanel Kangert (Astana), Lachlan Morton (Dimension Data), Sean Bennett (Hagens Berman-Axeon), Jonathan Caicedo Cepeda (Medellin), Luis Villalobos Hernandez (Aevolo)

UIT:Pierre Rolland (Vital Concept), Will Clarke (Trek-Segafredo), Tom Van Asbroeck (Israel Cycling Academy), Kim Magnusson (Riwal Ceramicspeed)

Dimension Data

IN: Michael Valgren Andersen (Astana), Danilo Wyss (BMC), Roman Kreuziger (Michelton-Scott), Lars Bak (Lotto-Soudal),  Enrico Gasparotto (Bahrain-Merida), Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo), Gino Mader (-)

UIT: Serge Pauwels (CCC),  Natnael Berhane (Cofidis), Mekseb Debesay (?), Lachlan Morton (Team EF Education First - Drapac), Scott Thwaites (?), Nick Dougall (?), Merhawi Kudus Ghebremedhin (Astana), Igor Anton Hernadez (einde carrière)

Groupama - FDJ

IN: Stefan Küng (BMC), Kilian Frankiny (BMC)

UIT: Jérémy Roy (einde carrière), Davide Cimolai (Israel Cycling Academy), Arthur Vichot (Vital Concept)

Movistar Team

IN: Carlos Verona (Michelton-Scott), Jürgen Roelandts (BMC), Eduard Prades (Euskadi), Paula Andrea Patino Bedoya (-), Luis Mas Bonet (Caja Rural)

UIT: Dayer Quintana (Wilier-Triestina), Nuno Bico Matos (Burgos), Victor De la Parte Gonzalez (CCC)

Michelton-Scott

IN: Nick Schultz (Caja Rural Seguros), Tsgabu Grmay (Trek-Segafredo), Dion Smith (Wanty-Groupe Gobert), Edoardo Affini (SEG Racing Academy), Brent Bookwalter (BMC)

UIT: Caleb Ewan (Lotto-Soudal), Carlos Verona (Movistar), Roman Kreuziger (Dimension Data), Robert Power (Team Sunweb), Svein Tuft (Rally Cycling), Mathew Hayman (einde carrière), Roger Kluge (Lotto-Soudal)

Team Katusha-Alpecin

IN: Jens Debusschere (Lotto- Soudal), Harry Tanfield (-), Dani Navarro (Cofidis), Ruben Guerreirro  (Trek-Segafredo), Dmitrii Strakhov (Lokosphinx), Enrico Battaglin (Team LottoNL-Jumbo)

UIT: Tony Martin (Team LottoNL-Jumbo), Baptiste Planckaert (WB-Veranclassic Aqua Protect), Marco Mathis (Cofidis), Jhonatan Restrepo Valencia (Manzana Postobon Team), Thiago Machado (Sporting Tavira), Maurtis Lammertink (Roompot-Charles)

Team LottoNL-Jumbo

IN: Laurens De Plus (Quick-Step Floors), Tony Martin (Team Katusha-Alpecin), Jonas Vingeaard Rasmussen (Team Coloquick), Lennard Hofstede (Team Sunweb), Taco Van der Hoorn (Roompot-Nederlandse Loterij), Mike Teunissen (Team Sunweb)

UIT: Bram Tankink (einde carrière), Gijs Van Hoecke (CCC), Lars Boom (Roompot-Charles), Robert Wagner (Team Fortuneo - Samsic), Enrico Battaglin (Team Katusha-Alpecin)

Team Sky

IN: Jonathan Narvaez (Quick Step Floors), Filippo Ganna (UAE), Ben Swift (UAE Emirates), Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Androni Giocattoli)

UIT: David Lopez Garcia (?), Lukasz Wisniowski (CCC), Sergio Henao Montoya (UAE Emirates)

Team Sunweb

IN: Cees Bol (Seg Racing Academy), Nicolas Roche (BMC), Robert Power (Mitchelton-Scott), Jan Bakelants (AG2R La Mondiale), Asbjorn Kragh Andersen (Team Waoo) , Giacomo Nizzolo (Team Dimension Data), Giorgi Pfeiffer (-), Casper Philip Pedersen (Aqua Blue Sport)

UIT:Roy Curvers (einde carrière), Phil Bauhaus (Bahrain Merida), Lennard Hofstede (Team LottoNL-Jumbo), Simon Geschke (CCC), Edward Theuns (Trek-Segafredo), Laurens Ten Dam (CCC), Mike Teunissen (Team LottoNL-Jumbo)

Trek-Segafredo

IN: Richie Porte (BMC), Edward Theuns (Team Sunweb), Matteo Moschetti (Polartec Kometa), Will Clarke (EF Education First), Alex Kirsch (WB Aquaprotect Veranclassic), Giulio Ciccone (Bardiani) 

UIT: Tsgabu Grmay (Michelton - Scott), Grégory Rast (einde carrière), Ruben Guerreirro (Katusha), Giacomo Nizzolo (Dimension Data), Laurent Didier (?), Boy Van Poppel (Roompot-Charles), Matthias Brandle (Israel Cycling Academy)

UAE Team Emirates

IN: Fernando Gaviria (Quick-Step Floors),Jasper Philipsen (Hagens Berman - Axeon), Sergio Henao Montoya (Team Sky), Tadej Pogacar (-), Alessandro Covi (-), Ivo Oliveira (Hagens Berman - Axeon), Rui Oliveira (Hagens Berman - Axeon), Juan Sebastian Molano Benavides (Manzana Postobon), Tom Bohli (BMC), Christian Camilo Munoz Lanceros (-)

UIT: Filippo Ganna (Team Sky), Ben Swift (Team Sky), Jhon Darwin Atapuma (Cofidis Solutions Crédits), Matteo Bono (einde carrière), Robert Kiserlovski (einde carrière), Przemyslaw Niemiec (einde carrière)

Sport Vlaanderen-Balois

IN: Sasha Weemaes (/)

UIT: Maxime Farazijn (Elite 2), Jonas Rickaert (Corendon-Circus)

Wanty-Groupe Gobert

IN: Loïc Vliegen (BMC)

UIT: Guillaume Van Keirsbulck (CCC), Mark McNally (?), Simone Antonini (?), Dion Smith (Michelton-Scott)

Veranda's Willems-Crelan (wordt Roompot-Charles)

IN: Lars Boom (Team LottoNL-Jumbo), Boy van Poppel (Trek-Segafredo), Maurtis Lammertink (Team Katusha-Alpecin), Justin Timmermans (Delta Cycling Rotterdam), Jan Willem Van Schip (Roompot-Nederlandse Loterij), Pieter Weening (Roompot-Nederlandse Loterij), Oscar van Riesebeek (Roompot-Nederlandse Loterij), Sjoerd van Ginneken (Roompot-Nederlandse Loterij)

UIT: Wout Van Aert (?) Tim Merlier (Pauwels Sauzen - Vastgoedservice), Zico Waeytens (Cofids), Dries De Bondt (Corendon-Circus), Stijn Devolder (Corendon-Circus)

WB Veranclassic-Aqua Protect

IN: Baptiste Planckaert (Katusha-Alpecin), Aksel Nommela (Beat Cycling Club), Tom Wirtgen (Ago-Aqua Service), Lionel Taminiaux (Ago-Aqua Service), Kenny Molly (Ago-Aqua Service)

UIT: Alex Kirsch (Trek-Segafredo), Christophe Masson (Nature4Ever-Roubaix Lille Métropole), Antoine Wanier (einde carrière), Sébastien Delofsse (einde carrière)

Cofidis Solutions Credits

IN:  Victor Lafay (/), Damien Touzé (St. Michel-Auber 93), Zico Waeytens (Veranda's Willems - Crelan), Jesper Hansen (Astana), Filipo Fortin (Tirol Cycling Team), Marco Mathis (Katusha), Natnael Berhane (Team Dimension Data), Jhon Darwin Atapuma (Cofidis), Emmanuel Morin (-), Pierre-Luc Perichon (Team Fortuneo-Samsic)

UIT: Jimmy Turgis (Vital Concept), Dani Navarro (Katusha), Guillaume Bonnafon (einde carrière), Anthony Turgis (Direct Energie), Dorian Godon (AG2R La Mondiale)

Direct Energie

IN: Niki Terpstra (Quick Step Floors), Mathieu Burgaudeau (-), Pim Ligthart (Roompot-Nederlandse Loterij), Niccolo Bonifazio (Bahrain-Merida), Anthony Turgis (Cofidis)

UIT: Sylvain Chavanel (einde carrière), Jérémy Conru (Elite 2)

Fortuneo-Samsic

IN: André Greipel (Lotto-Soudal), Robert Wagner (Team LottoNL-Jumbo)

UIT: Michael Svendgaard (?), Sindre Lunke (Riwal Ceramicspeed), Pierre-Luc Perichon (Cofidis), Arnaud Gerard (einde carrière)

Wilier Triestina - Selle Italia

IN: Dayer Quintana (Movistar), Etienne Van Empel (Roompot-Nederlandse Loterij), Davide Gabburo (Amore & Vita), Moreno Marchetti (-), Lorenzo Fortunato (-), Umberto Marengo (-)

UIT: Jakub Mareczko (CCC), Eugert Zhupa (?), Marco Coledan (einde carrière), Matteo Busato (Androni Giocattoli), Miguel Eduardo Florez Lopez (Androni Giocattoli)

Vital Concept

IN: Jimmy Turgis (Cofidis), Cyril Gauthier (AG2R La Mondiale), Pierre Rolland (EF Education First- Drapac), Maxim Cam (-), Arthur Vichot (Groupama-FDJ)

UIT: Erwann Corbel (einde carrière), Tanguy Turgis (einde carrière)

Corrigeer


Het Nieuwsblad biedt meer dan 1.000 reeksen in 12 sporten aan. Zoek hierboven de uitslagen van uw favoriete club of surf naar onze uitslagenpagina.