Ongelofelijk: zo worden orka’s en zeehonden vastgehouden om daarna illegaal te verkopen
Alsof het een supermarkt is waar je zeezoogdieren zou kunnen kopen: zo ziet een baai in het oosten van Rusland er uit. Meer dan 100 zeezoogdieren zitten daar opgesloten in veel te kleine bassins terwijl ze wachten om verkocht te worden aan Chinese aquaria.
Russische autoriteiten zijn een onderzoek gestart naar de illegale handel van zeezoogdieren na een onderzoek van journalist Masha Netrebenko. Samen met een paar dierenactivisten ging hij op onderzoek in een geheime ‘supermarkt’ waar er zeezoogdieren worden vastgehouden. “De beelden die we gemaakt hebben, hebben me diep geschokt”, aldus Masha. “Alleen de oceaan kan de echte thuis zijn van deze wilde dieren, en niet dergelijke kleine bassins. Maar de grootte van de illegale handel is bijna niet te vatten.”
Greenpeace spreekt van een echte marteling voor de dieren. “Niet alleen de leefomstandigheden zijn verschrikkelijk, maar als men orka’s aan dit hoge tempo blijft vangen en opsluiten, lopen we het risico om de hele orka-populatie te verliezen”, liet de onderzoekscoördinator van Greenpeace Rusland weten.
Al lijkt er niet meteen een einde te komen aan de koop en verkoop van zeezoogdieren. Het gaat dan ook om veel te veel geld. Een orka zou minimaal 1 miljoen euro opbrengen en sommige bronnen spreken zelfs van 5 miljoen euro. En toch worden ze vlotjes verkocht: tussen 2013 en 2016 werden zo’n dertien orka’s verkocht aan China. Daar worden ze gebruikt om in aquaria te steken omdat het publiek ginder er wild van is.
Hoofdpunten
Voor het eerst is duidelijk waar de rode landbouwbedrijven zich bevinden, dit zijn de boeren àchter die rode sticker
Donald Trump over schietpartij Texas: “Het bestaan van kwaad is een van de beste redenen om burgers te bewapenen”
Na aanval van een maand is Lyman gevallen: kan dit kantelpunt zijn in Russische opmars in de Donbasregio?
Onze reporter in Uvalde ziet een gebroken stadje: “Iedereen is hier geraakt door de kogels. Direct of indirect”
Is Depp een geweldenaar of is Heard een fantaste? Jury trekt zich terug om te beraadslagen na slotpleidooien
Moeten we de mosterd straks elders halen? Mislukte oogst is geen goed nieuws voor liefhebbers van Dijon-mosterd
Meer over Gezien?
Overstekende koe in de lucht gekatapulteerd na stevige botsing met wagen
Zo ziet première van nieuwste ABBA-show met zingende hologrammen eruit
VOOR EN NA. Kijk binnen in het huisje van amper 170.000 euro voor Bianca en Jitse uit ‘Blind gekocht’
Schoorsteen van cruiseschip met 2.500 passagiers aan boord vat vuur: “Felle wind wakkerde de vlammen aan”
Meer nieuws
Thibaut Courtois jaagt op de Champions League, de laatste grote trofee die ontbreekt in zijn prijzenkast: “Zelf zeggen dat ik de beste keeper ter wereld ben, is moeilijk”
Open VLD-voorzitter Egbert Lachaert: “Btw op elektriciteit definitief op 6 procent”
Karista (14) wint ‘The Voice Kids’: “Het podium is mijn tweede thuis”
Opnieuw crèche geschorst na meerdere klachten: al tweede dringende sluiting in week tijd
Autoriteiten bekennen na kritiek op bloedbad Texas: “Het was een verkeerde beslissing om klaslokaal niet meteen binnen te vallen”
Republikeins politicus moet verkeerde uitspraken terugnemen: “Schutter Texas werd vier jaar geleden niet opgepakt voor plannen aanslag”