Zuidwestenwind kan vandaag voor oorlog zorgen in Gent-Wevelgem
Mads Pedersen won vorig jaar. — © BELGA
Er wordt vandaag tijdens Gent-Wevelgem ferme wind voorspeld. Een zuidwestenwind van 4 beaufort. “Zijwind, dus ideaal om oorlog te maken”, voorspelt koersdirecteur Hans De Clercq.
Bij het binnenrijden van Ieper, na het lusje via Wevelgem, komen de renners op de N8. “Dat is na zo’n 60 kilometer en dan kan de strijd al beginnen. Dat is een hele tijd koersen door open vlakten, met daarna de doortocht door De Moeren. Het peloton kan snel uit elkaar worden gerukt.”
In de finale staat de wind nog gunstiger voor de renners. “Dan is er meer rugwind”, zegt De Clercq. “Misschien komt die een beetje van links, maar hij blaast in het voordeel. Dat is sowieso gunstig voor de aanvallers. Als een groep wegrijdt na de laatste doortocht op de Kemmelberg is het nog 34 kilometer. Er is een kans dat ze voorop kunnen blijven. Zoals in 2017, toen Greg Van Avermaet won. Onder zijn aanvoering ontstond er na de Kemmelberg een elitegroepje, waaruit hij samen met Jens Keukeleire wegsprong in de slotfase. Zo’n scenario is nu opnieuw mogelijk.”(bow)
HOOFDPUNTEN
“Ik zag hem 25 sprints trekken en ik wist genoeg”: bondscoach Domenico Tedesco verklaart zijn vernieuwende selectie
“We riepen allemaal om vernieuwing bij de Rode Duivels. Wel, we krijgen ze”
Hij moest vluchten voor de oorlog en was bij Anderlecht nog spits: wie is kersvers Rode Duivel Ameen Al-Dakhil?
Leandro Trossard en sleutelspeler Amadou Onana zijn buiten strijd voor EK-kwalificatieduels met Rode Duivels
Beste van Plus
Lees meer
Trekt Jumbo-Visma de kaart van Christophe Laporte voor de groene trui in de Tour? “Ik weet niet wat Wout van plan is”
“Plots kreeg ik een bericht van een onbekende Rus”: veldrijder Jens Adams ziet gestolen fietsen ter waarde van 27.000 euro opduiken in… Moskou
Dylan Groenewegen reageert cynisch na declassering in Dauphiné: “Sorry, UCI omdat ik mijn remmen gebruikte”
Is Fabio Jakobsen een optie voor Team DSM? “Het klopt dat we kijken naar een sprinter die zeker kan winnen”