Veranderingen op coronakaart: België wordt oranje, Spanje kleurt helemaal rood en donkerrood
© MARC HERREMANS - MEDIAHUIS
België kleurt oranje op de kaart van het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC). Nederland, Luxemburg en Spanje kleuren nu rood.
Het ECDC brengt wekelijks een stand van zaken van de Europese reisbestemmingen uit. Dat gebeurt in de vorm van groene, oranje en rode kleurcodes op een kaart. Tot vanmorgen kleurde Vlaanderen nog groen. Maar door het stijgend aantal besmettingen paste de ECDC de kleurcode voor ons land aan. Het hele land kreeg nu oranje.
Ook Cyprus kleurt rood
Ook voor Spanje ziet de situatie er nu anders uit. Tot vanmorgen was er slechts een klein deel van Spanje rood. De rest van het land was oranje. Nu kleurt Spanje helemaal rood en zijn grote delen zelfs donkerrood. En ook onze noorderburen en Luxemburg kregen rood van de ECDC. Ook in Letland ziet het er opnieuw slechter uit. Daar ging het van groen naar oranje.
Daarnaast is Cyprus niet langer oranje, maar kleurt het nu rood. Malta gaat van groen naar rood. En enkele overzeese gebieden zoals De Azoren en Martinique kregen ook rood. Ook een deel van Kroatië krijgt oranje. En een groot deel van Griekenland kleurt nu ook oranje.
Grote delen van Zweden kregen wel opnieuw een groene kleur, maar in het noorden van het land blijft oranje gelden. Zuid-Italië kleurt ook opnieuw groen.
© ECDC
(sgg)
Hoofdpunten
Eerste doorbraak in zoektocht naar vermiste Imane (25) aan sluis in Zemst: fiets uit het water gehaald
Dat Oekraïne het juist nu over Russisch offensief heeft, is geen toeval: experts duiden waarschuwing
KAART. Vlaanderen opgesplitst in 15 regio’s: dit betekent het voor jouw gemeente
Dat Paul Magnette premier wil worden “is geen goed nieuws voor Vivaldi”, vrezen politicologen
Beste van Plus
Ongerustheid wanneer bliksem inslaat op vleugel van vliegtuig
Belgisch koppel weigert vliegticket voor baby te kopen en laat kind achter in Israëlische luchthaven
James Cooke in tranen tijdens repetitie ‘James de musical’: “Ze doen het zó goed”
Allerlaatste Boeing 747 brengt tijdens vlucht eerbetoon… aan zichzelf
Lees meer
Opnieuw wolf doodgereden in Hechtel-Eksel: “De maat is vol”
Eerste doorbraak in zoektocht naar vermiste Imane (25) aan sluis in Zemst: fiets uit het water gehaald
Dat Paul Magnette premier wil worden “is geen goed nieuws voor Vivaldi”, vrezen politicologen
Nieuw onderzoek: “Resten van landbouwbestrijdingsmiddelen zitten overal in onze leefomgeving”