ZOMERHACK. Zo open je een wijnfles zonder flessenopener
© Shutterstock
Een barbecue in de tuin, een terrasje of zelfs een snoepreisje: het is zomer, en dat zullen we na anderhalf jaar corona geweten hebben. Om optimaal te genieten van de zon, de vrijheid en elkaar deelt Billie deze zomerhack om jou het leven gemakkelijker te maken.
Wat is het probleem? Jij en je vriendinnen hebben zin in een heerlijk glas rosé, maar net als je de fles wilt ontkurken, is de flessenopener nergens te vinden. Hoe krijg je die fles toch open?
Oplossing? Verwijder eerst de capsule van de fles. Dat kan met behulp van een mesje, door mooi rondom de hals te snijden. Ook hebben sommige omhulsels bovenaan een klein lipje dat je kan lostrekken waardoor het plastic meteen loskomt.
Vervolgens neem je er een handdoek en een houten roerlepel met een smalle steel bij. Zet de fles op de handdoek en blijf met de steel bovenop de kurk duwen. Al snel zal er beweging in komen en zal de kurk met een plof in de wijn vallen. Het enige nadeel? De kurk blijft in de wijn drijven.
Een andere mogelijkheid, maar op eigen risico, is je schoen erbij betrekken. Zet de fles rechtop in een schoen, geen pumps met hak maar bijvoorbeeld een sneaker, en sla ze samen – met de zool – tegen een buitenmuur aan. Langzaam, maar zeker zal de kurk naar buiten komen waarna je hem met de hand uit de fles kan trekken. Sla de fles nooit rechtstreeks tegen de muur, de kans dat ze breekt is namelijk reëel.
Hoofdpunten
Belgische voetbalbond zet CEO Peter Bossaert aan de deur na crisisvergadering
Buschauffeur krijgt klappen: spontane staking bij De Lijn legt busvervoer in Limburg lam
Zes woningen en meerdere auto’s beschadigd na aanslag bij veroordeelde crimineel in Borgerhout
Zijn familie smeekte de politie bij huiszoeking om hulp: zoon (19) van Kim Kay riskeert vier jaar cel
Beste van Plus
Peuter in loopwagentje dreigt van trap te vallen, maar dat is buiten buurvrouw gerekend
Twee gevangenen ontsnappen met behulp van tandenborstel, maar laten zich betrappen in pannenkoekenrestaurant
Amerikaanse toerist verdwaalt in Florence en parkeert Ferrari midden op beroemd plein
Vrouw verdient duizenden euro’s met haar ‘onsexy’ OnlyFans-account: “Ik poets gewoon mijn tanden en maak mijn huis schoon”
Lees meer
Heinz brengt tomatensaus op de markt met wodka erin
Superfruit of supervervuild? Bosbessen net toegevoegd aan Dirty Dozen
Gwyneth Paltrow dient criticasters van antwoord na heisa over haar dieet: “Dat was niet bedoeld als advies”
Jeroen Meus bakt verjaardagstaart: exotische pavlova, chocoladetaart met kokos en biscuit met limoen