‘Klopjacht’ ten einde na Hollywood-waardige ontsnapping: twee duo’s waren de speurders te slim af
De klopjacht zit erop. Van de twaalf kandidaten die zich inschreven voor het programma op Play4, haalden er maar vier de eindmeet. Na een bloedstollende laatste aflevering wisten zowel Cifdine & Laid als Stacey & Gianni aan de speurders te ontsnappen.
“Wat doen we allemaal niet voor Klopjacht? Eerlijk. Je kan niet op je gemak ergens naartoe. Je kan niemand vertrouwen. Je hebt het gevoel dat alles gecontroleerd wordt. Bij alles wat je doet, zijn andere mensen naar je op zoek. Dat is creepy.”
Twee weken onafgebroken op de vlucht slaan voor een speurdersteam, het gaat in je kleren zitten. Maar het is allemaal niet tevergeefs geweest. Filmstudent Cifdine (23) en zijn broer, project consultant Laid (27), mogen zich tot winnaars van het eerste seizoen van Klopjacht kronen. Samen met het agentenduo Stacey (26) & Gianni (32) slaagden ze erin om tot de allerlaatste minuut van het programma uit de handen van de speurders te blijven, al scheelde het maar een haartje.
Blankenberge of Oostende
Een uitzinnige Stacey en Giannia na hun winst. — © Play4
De jachthaven van Blankenberge was het eindpunt. De duo’s wisten dat ze daar om 12 uur stipt zouden worden opgehaald door een boot. Eens ze daarmee de haven uit waren, was de overwinning op zak. Alles leek op wieltjes te verlopen. De speurders hadden het dwaalspoor van Cifdine en Laïd dan wel niet gevolgd – het duo probeerde de schijn te wekken dat ze naar Koksijde op weg waren – ze leefden wel in de foute overtuiging dat de finale zich in de jachthaven van Oostende zou afspelen. In de loop van de voorbije weken leek alles daarop te wijzen, dus werd het merendeel van de manschappen daarheen gestuurd.
Tot een booteigenaar in die haven de speurders vertelde dat ze Stacey en Gianni had gezien. En dat die haar hadden gevraagd of ze toevallig geen kaart van Blankenberge in huis had. Het duo riep de hulp van een groepje mensen in om met hen mee te gaan naar het eindpunt, zodat ze minder zouden opvallen. Alleen waren ze negentien minuten te vroeg ter plaatse, en met een groepje aan de pier val je natuurlijk wel op.
Allerlaatste minuut
Toen de speurders ter plekke kwamen, hadden ze hen dan ook in de smiezen. Maar gelukkig voor het duo stonden de speurders aan de andere kant van de haven. Ze moesten beroep doen op iemand met een boot om hen naar het eindpunt te brengen. Dat kostte tijd, terwijl de boot die de duo’s naar de overwinning moest brengen intussen al in zicht kwam.
Uiteindelijk kwam het aan op de laatste minuut, zoals in de beste Amerikaanse actiefilms. Cifdine en
Ook Cifdine en Laid konden hun geluk na de spannende finale niet op. — © Play4
Laid, die zich al die tijd hadden schuilgehouden, zetten het op een lopen en raakten nog net op tijd met Stacey & Gianni op hun boot. Rakelings vaarden ze langs de agenten de haven uit. Om het met de woorden van presentator Axel Daeseleire te zeggen: game over.
Klopjacht deed het de voorbije weken naar behoren op Play4, mede dankzij de herhalingen. Elke aflevering wordt na de eerste uitzending nog twee keer opnieuw uitgezonden. Wie de optelsom maakt, komt aan zo’n 900.000 kijkers per week. Een tweede seizoen is alvast in de maak.
Hoofdpunten
VOORBESCHOUWING RONDE VAN VLAANDEREN 2023. Wout van Aert, Mathieu Van der Poel of Tadej Pogacar: wie van De Grote Drie kroont zich tot de ultieme Flandrien?
ONZE STERREN. Twee op een rij voor Lotte Kopecky? Of wint iemand anders van SD Worx de Ronde van Vlaanderen voor vrouwen?
ONZE STERREN. Slaat Mathieu van der Poel voor de derde keer in vier jaar toe? Maar ook Wout van Aert en Tadej Pogacar willen hun afspraak met geschiedenis niet missen
CAFÉ KOERS. Tijd voor de Ronde van Vlaanderen, mis niets van Vlaanderens Mooiste samen met analisten Benji Naesen en Marc Sergeant
Beste van Plus
Jongetje (4) raakt verdwaald in bos, maar politie vindt hem terug door geblaf van hond die niet van zijn zijde wijkt
Man besmeurt Iraanse vrouwen met yoghurt omdat ze geen hijab dragen, politie arresteert hen voor illegaal tonen van hun haar
Antiquair Paul De Grande kocht huis dankzij ‘Huizenjagers’: “Budget van 2 miljoen euro”
Snowboarder raakt bedolven onder sneeuw, maar skiër heeft bliksemsnelle reactie: “Net op tijd”
Lees meer
De winnaar van ‘Big brother’ is bekend: Bart mag geldpot mee naar huis nemen
Zo kijken ‘Big brother’-finalisten terug op hun avontuur: “Ben mezelf heel vaak tegengekomen”
Netflix gooit roer om: minder nieuwe films, maar wel “betere kwaliteit”
Waarom Tom Waes niet alleen hier maar ook in Nederland zo populair is, zelfs met ‘Het verhaal van Vlaanderen’