Armenië heft embargo op Turkse producten op
© AFP
Armenië gaat het embargo op Turkse producten, dat inmiddels een jaar van kracht is, met ingang van 1 januari opheffen. Dat heeft het land donderdag aangekondigd. Jerevan en Ankara proberen momenteel hun gespannen betrekkingen te normaliseren.
“Er is besloten om het embargo op de invoer van Turkse producten in ons land niet te verlengen”, verklaarde de Armeense minister van Economie in een communiqué. De maatregel, die inging op 1 januari 2021, nadat Ankara steun bood aan Azerbeidzjan in een oorlog met Armenië, loopt vrijdagavond af.
Het Armeense ministerie stelde dat het embargo een “positief” effect heeft gehad doordat het de oprichting van bedrijven in het land stimuleerde, maar de negatieve impact was dat de inflatie werd aangewakkerd. “Wij hopen (...) dat op grond van het wederkerigheidsbeginsel er nu ook gunstige voorwaarden komen om de uitvoer van Armeense producten naar Turkije mogelijk te maken”, klonk het tot slot.
Hoofdpunten
Het lijkt wel ‘In de gloria’: hoe burenruzie over vernielde haag leidt tot schadeclaim van 177.000 euro
Bart De Wever haalt zwaar uit naar CD&V-voorzitter Sammy Mahdi: “Plaatsvervangende schaamte”
Het ‘Falend vlak van Ronquières’: scheepslift is voor onbepaalde tijd buiten dienst
Wie is de mysterieuze vrouw die weigert de heilige grond van de Bosuil te verkopen?
Beste van Plus
Politie zet “roekeloze bestuurder” aan de kant, man achter het stuur blijkt jongetje van tien jaar
Aaron Blommaert heeft speciaal pact met collega Kürt Rogiers: “En ik méén het”
Taylor Swift verslikt zich in vlieg tijdens optreden: “Heerlijk”
Britney Spears: “Ik had geen idee met wie ik praatte toen ik Mick Jagger ontmoette”