12 op 12 voor Oostende, Kangoeroes Mechelen wint derby van Antwerp Giants

© GOYVAERTS/GMAX AGENCY
De eerste speeldag van 2022 in de BNXT League bracht een twaalfde opeenvolgende zege van Oostende in Bergen, winst van Kangoeroes Mechelen in de derby tegen Antwerp Giants, de eerste zege van coach Jean-Marc Jaumin met Brussels en een zege van Leuven Bears tegen een net als Oostende met coronabesmettingen kampend Okapi Aalst.
Tweede zege voor Kangoeroes Mechelen dit seizoen in de regionale clash tegen Antwerp Giants. De Maneblussers staan meteen officieus op de tweede plaats. Kangoeroes Mechelen miste de Amerikaanse sterkhouder Nate Grimes (rug/heup) en de Giants de IJslandse guard Elvar Fridriksson (quarantaine). De start was voor de Sinjoren dat via Markel Brown en Jean-Marc Mwema wegsnelde naar 6-15 en 14-26 na het eerste schuifje.
Antwerp Giants bleef in het tweede kwart aanvankelijk domineren (26-37) maar via Luka Kotrulja en Wen Mukubu kwamen de Maneblussers opzetten: 31-39 en 39-43 halfweg. Met ook Myles Stephens en Shizz Alston gingen de Maneblussers over de Sinjoren: 45-43. Shizz Alston, Luka Kotrulja en Myles Stephens (21 punten, 11 rebounds) loodsten Kangoeroes naar 60-51. In het slotschuifje ging het via Cameron Krutwig en Markel Brown alsnog naar een 68-70 Antwerpse voorsprong. Een technische fout van Brown stopte het momentum van de Giants en Stephens stuwde Kangoeroes naar nipte winst. (cpm)
Oppermachtig Oostende
Zonder het zieke kwartet Brimah-Bratanovic-Conger-Randolph toonde Oostende toch een duidelijk meesterschap. In Bergen werd het een makkelijke 70-88-zege.

© BELGA
Onder de korf heerste Buysschaert met 12 punten subliem tijdens de vijf openingsminuten. Waleson volgde keurig dat voorbeeld. Na negen minuten overschreed Van der Vuurst de grens van tien punten: 15-26. Oostende haalde 71 % aan offensieve vuurkracht in dat initiële kwart.
Met bommen van Jantunen en Van der Vuurst klom het verschil snel van 17-30 naar 21-40. De thuisploeg naderde echter tot 38-48. Oostende plukte voor de rust ruim dubbel zoveel rebounds (7-19) als Bergen. Defensief hadden de Borains geen vat op het spel van Oostende. In het derde bedrijf sprintte Oostende opnieuw richting een twintiger (40-58) maar Bergen milderde tot 62-70 iets voorbij het halfuur. Dichter lieten de ongeslagen leiders hun opponent niet komen. (rpo)
Kelderkraker
Brussels won het staartduel en telt nu ook twee zeges zoals Luik. In een spannende eerste helft ging het van 15-16 naar 37-36 en trok Luik via Depuydt en Kohadja toch de kleedkamer in met een 48-39 voorsprong. Onder aanvoering van Hazard en de met een double-double uitpakkende Badji was het derde schuifje voor Brussels: 58-66. De ploeg uit de hoofdstad ging op zijn elan verder en met ook Llorente en Vucica ging het naar verdiende Brusselse winst. De eerste voor coach Jean-Marc Jaumin en de tweede voor Brussels.
Dominante BearsOkapi Aalst was een maatje te klein voor Leuven Bears, dat een bonus van maar liefst 15 punten vergaarde voordat de Ajuinen via een driepunter voor het eerst het net deed trillen. Via doelgericht spel van Valinskas won Aalst moedig het tweede kwart, maar dat bleek slechts een voetnoot in de wedstrijd die Leuven van dit door corona vertimmerd Aalst met voor zich sprekende eindcijfers won. (cpm)
Meer sportnieuws
Junya Ito op weg naar Reims? Franse eersteklasser wil doorduwen voor Genkse flankaanvaller
Club Brugge en Milan opnieuw rond tafel over Charles De Ketelaere, maar nog geen beslissend bod
Opgepast Belgische topclubs, Paul Gheysens is nog maar pas begonnen: “We hebben nog niet veel geld uitgegeven, maar Dries Mertens staat niet op onze radar”
Gekocht voor 5 miljoen, 0 minuten gespeeld, verkocht voor 2,5 miljoen: het bizarre verhaal achter de recordaankoop van KV Oostende
Fans en bestuur KV Kortrijk al na speeldag 1 in de clinch, maar CEO Leterme voelt geen druk: “De supporters zijn ongeduldig, maar ik lig hier niet wakker van”
TRANSFERLIVE. Volg hier alle activiteit op de binnen- en buitenlandse transfermarkt op de voet
Meer over betFirst BNXT League
Hoofdpunten
Nog meer sociale onregelmatigheden op bouwwerf Borealis? Begin mei ging er al bezwarende info rond
Geen prinsessenkamp, wel bittere ernst: nieuwe foto’s van kroonprinses Elisabeth (20) tijdens militair zomerkamp gedeeld
Burgemeester La Roche vraagt 250 scouts uit Wilrijk terrein te verlaten wegens geluidsoverlast en hygiëneproblemen: “Nooit eerder geziene maatregel”
Nog nooit waren onze Belgische politieke partijen zo rijk: dit zijn de koplopers
Ook F.C. De Kampioenen-aflevering van vrijdag is geschrapt, omdat Xavier erin verkleed gaat als Zwarte Piet
“Middeleeuwse” polderbesturen vechten voor hun voortbestaan: minister Demir wil af van polderbelasting én hun besturen, maar griffiers verzetten zich






























