Giniel De Villiers wint negende etappe Dakar-rally, Al-Attiyah blijft leider

De Villiers kende al veel tegenslag in deze Dakarrally. — © ISOPIX
Giniel De Villiers (Toyota) heeft de 287 km lange, negende etappe van de Dakarrally bij de wagens gewonnen. De Zuid-Afrikaan ging zijn teamgenoten Lategan (Toyota) en Al-Attiyah (Toyota) vooraf. Het volledige podium werd ingenomen door de rijders van Toyota Gazoo Racing. Mattias Ekström (Audi) eindigde als vierde voor Sébastien Loeb (BRX). In de stand wijzigt er niets.
Na veel tegenslagen is er ook eindelijk eens goed nieuws voor De Villiers in deze Dakar. De Zuid-Afrikaan won zijn eerste etappe in deze Dakar, zijn achttiende in zijn carrière. De winnaar van de allereerste Dakar georganiseerd in Zuid-Amerika in 2009 had bij aankomst slechts negen seconden voorsprong op zijn land- en teamgenoot Henk Lategan. Nadat hij zich enkele dagen opvallend rustig had gehouden, eindigde Nasser Al-Attiyah als derde op 1’09”.
Sébastien Loeb eindigde als vijfde op 2’11” van de etappewinnaar en op 1:02 van leider Al-Attiyah. In de stand volgt de Fransman op 39’05” van de Qatarees. Loeb werd maandagavond beboet omdat hij zijn reservewiel onderweg verloor. Het bleef bij een fikse geldboete. Er volgde geen tijdstraf.
LEES OOK. Matthias Walkner neemt in Dakar-rally de leiding bij de motoren
(belga)
Meer sportnieuws
Remco Evenepoel tankt vertrouwen met tweede plaats in openingstijdrit: “Laat ons hopen dat ik deze keer geen mindere dag ken”
IJzersterke Primoz Roglic klopt Remco Evenepoel in openingstijdrit Ronde van het Baskenland
Wat mogen we verwachten van Remco Evenepoel in de Ronde van het Baskenland? “Ik zie dit eerder als derde week van mijn trainingskamp”
Wie is nu de beste eendagsrenner van het moment volgens Eddy Merckx? “Tadej Pogacar heeft mijn hart gestolen”
Tadej Pogacar verkent daags na Ronde van Vlaanderen kasseien voor belangrijke Tourrit: “Hier kan je de Tour niet winnen, maar wel verliezen”
De straffe cijfers van Van der Poel in de Ronde van Vlaanderen: sprinten aan 57 km/u en ‘King of the Mountain’ van Koppenberg tot de Taaienberg
Hoofdpunten
Rusland roept zelf Veiligheidsraad bijeen na gruwelijke beelden uit Boetsja: “Hoopte vooral op bijval van andere staten”
Dit weten we over het bloedbad van Boetsja: verkrachtingen, lijken op straat en vredesonderhandelingen in het gedrang
Ontvoerde Oekraïense burgemeester en haar gezin dood teruggevonden
Waarom Oekraïense vluchtelingen bij ons sneller gevaccineerd moeten worden tegen mazelen dan tegen corona
LIVE. Oorlog in Oekraïne: volg hier alles over de invasie van de Russische troepen
Na de gruwel van Boetsja: is dit een genocide? Moet Poetin zich ooit verantwoorden? En wat met de moordende soldaten?


























