Belgisch wielervoorzitter Tom Van Damme rekent op voorjaarsklassiekers met publiek: “Zoals op de Meir mag iedereen nog de straat op”

© BELGA
Tom Van Damme, voorzitter van Belgian Cycling, was aanwezig bij de kick-off van de campagne naar aanleiding van het Belgisch kampioenschap veldrijden dat op zaterdag 14 en zondag 15 januari 2023 plaatsvindt in Lokeren. De laatste twee edities van het BK (Meulebeke en Middelkerke) dienden afgewerkt te worden zonder publiek. Van Damme hoopt dat we in 2023 een BK krijgen ‘à l’ancienne’, dus met publiek en sfeer van duizenden toeschouwers en wielerfans
“Wij kijken alvast uit naar een Belgisch kampioenschap mét publiek nadat we al twee jaar zonder toeschouwers moesten organiseren. Is dat het geval dan verwacht ik hier in Lokeren, begin 2023, toch minstens zo’n 20.000 crossfans. Er is hier de mogelijkheid om een mooi parcours uit de grond te stampen en de mensen die dat zullen doen hebben voldoende kennis om er een prachtig iets van te maken”, stelde Van Damme.
Tot de start van het Belgisch wielerseizoen resten nog 46 dagen. Vele organisatoren vrezen echter opnieuw zonder VIP-arrangementen te moeten organiseren. In de Omloop Het Nieuwsblad en Kuurne-Brussel-Kuurne, traditioneel het tweeluik van het openingsweekend, nemen ze al de vlucht vooruit en schrapten ze die VIP-tenten aan de finish al een tijdje.
“De wegwedstrijden worden op de openbare weg georganiseerd. Zoals op de Meir mag iedereen nog de straat op. De wielerfans hebben ondertussen reeds de discipline aangeleerd om een mondmasker op te zetten als ze naar een koers gaan kijken. Ik denk dus dat wielerwedstrijden mét publiek aan de orde zijn. Wel zal het afwachten worden hoe het loopt voor de start- en aankomstzones van de verschillende koersen. Hoeveel volk mag daar samentroepen en zo meer. Ik denk dat ik vertrouwen mag hebben in de flexibiliteit van onze organisatoren. Wij als Belgian Cycling komen hen tegemoet in de licentiekosten als ze moeten organiseren zonder publiek. Dat was vorig jaar al het geval en die lijn trekken wij ook nu weer door. Wij bekijken die tussenkomst van geval tot geval en eveneens afhankelijk van de categorie wedstrijden”, meldt Tom Van Damme.
Meer sportnieuws
Helemaal niets aan te doen: Mads Pedersen sprint tegenstand uit het wiel in Frankrijk
Quick Step Alpha Vinyl op jacht naar derde zege voor Fabio Jakobsen in Scheldeprijs, Arnaud De Lie speerpunt bij Lotto Soudal
DEELNEMERSLIJST SCHELDEPRIJS 2022: Snelle mannen bij de vleet in ‘WK voor sprinters’
En toen werd de aangever plots afwerker: kan Kevin De Bruyne nu ook scoren in de Champions League?
Cultheld zkt. speelminuten: Liverpool-spits Divock Origi (26) na dit seizoen op weg naar AC Milan
Madrileense krant AS heeft goed nieuws voor Rode Duivels met oog op WK: “Real wil Eden Hazard uitlenen”
Meer over Omloop Het Nieuwsblad
Viptickets tijdens wielerwedstrijden zijn populairder dan ooit, en dat blijkt een typisch Vlaams fenomeen
LEVE DE LAATSTE. Cyril Lemoine was dit jaar de hekkensluiter in de Omloop: “Het is geen schande om laatste te worden in een wedstrijd die door Wout van Aert gewonnen wordt”
En hij zal alleen maar beter worden: drie redenen waarom Wout van Aert pas in april zijn top zal bereiken
Vlaams voorjaar van Lawrence Naesen mogelijk om zeep na … 6 kilometer: “Gevloekt dat ze het tot in de Ardennen konden horen”
Hoofdpunten
LIVE. Oorlog in Oekraïne: volg hier alles over de invasie van de Russische troepen
Voormalig Russisch president Medvedev: “Poetin wil open Eurazië van Lissabon tot Vladivostok”
“Dronken trapten ze de deuren open en sleurden de vrouwen buiten”: na de beelden van Russisch geweld komen de verhalen
“De bandietenelite moet worden geliquideerd, heropvoeding is onmogelijk”: Poetin geeft zijn plan vrij
Satellietbeelden spreken Russen tegen: slagveld Boetsja werd niet in scène gezet
Boetsja is geen uitzondering: “In Charkov liggen de lichaamsdelen gewoon op straat”




























