Tom Dumoulin: “De keuze tussen de Giro en de Tour was niet al te moeilijk”

© BELGAIMAGE
Tom Dumoulin bevestigde dinsdagmiddag op de teampresentatie van Jumbo-Visma dat hij dit jaar zal deelnemen aan de Giro. “Ik heb heel mooie herinneringen aan de Giro”, zegt hij. “Het is mijn hoofddoel dit jaar en het wordt heel bijzonder om die koers weer te rijden.”
Dumoulin was niet aanwezig in Alicante op de trainingsstage. Hij had onlangs contact met iemand die positief testte op corona en sukkelde ook met de naweeën van z’n boosterprik. “Ik voel me momenteel wat grieperig”, zei hij vanuit z’n thuisbasis. “Het ergste is achter de rug, maar helemaal in orde ben ik nog niet.”
Dumoulin start zijn seizoen in de UAE Tour. “Daarna rijd ik de Strade Bianche, de Ronde van Catalonië en de Amstel Gold Race. Het is fijn dat ik die wedstrijd nog eens kan rijden. De voorbije jaren kon dat niet omdat het niet paste in functie van mijn hoogtestage richting de Giro, maar door de andere datum (de Amstel valt nu op de datum van Parijs-Roubaix) lukt het wel om deze wedstrijd in te passen. Daarna trek ik op hoogtestage voor drie weken.”
De Giro wordt het grote doel voor de Nederlander die de wedstrijd al eens won. “De keuze tussen de Giro en de Tour was niet al te moeilijk”, vertelt hij, “we hebben al een heel goede Tour-ploeg met Primoz (Roglic), Jonas (Vingegaard) en Steven (Kruijswijk) als vooruitgeschoven mannen. Dus de keuze was snel gemaakt. Ik heb er ook goede herinneringen aan en kijk er naar uit om me nog eens voluit te gooien voor een klassement. Stress? Nou nee, de verwachtingen zullen altijd hoog zijn, in eender welke koers waar ik van start ga. Dat verwachtingspatroon heb ik opgebouwd door de mooie wedstrijden die ik al gewonnen heb. Ik deel er ook het kopmanschap met Tobias Foss. We komen goed overeen. Ik kijk ernaar uit om samen met hem finales te rijden.”
Meer sportnieuws
Julian Alaphilippe snelt naar eerste zege van het seizoen in Ronde van het Baskenland, ‘helper’ Remco Evenepoel is dolblij
Helemaal niets aan te doen: Mads Pedersen sprint tegenstand uit het wiel in Frankrijk
Quick Step Alpha Vinyl op jacht naar derde zege voor Fabio Jakobsen in Scheldeprijs, Arnaud De Lie speerpunt bij Lotto Soudal
DEELNEMERSLIJST SCHELDEPRIJS 2022: Snelle mannen bij de vleet in ‘WK voor sprinters’
En toen werd de aangever plots afwerker: kan Kevin De Bruyne nu ook scoren in de Champions League?
Cultheld zkt. speelminuten: Liverpool-spits Divock Origi (26) na dit seizoen op weg naar AC Milan
Meer over Tom Dumoulin
Arnaud De Lie sprint iedereen uit het wiel op de kasseien van de Volta Limburg Classic: “Altijd leuk om zelf de koers te maken”
Domper voor Team Jumbo-Visma: Tom Dumoulin geeft op in Ronde van Catalonië
Domper voor de Strade Bianche: Tom Pidcock en Tom Dumoulin zijn niet fit en komen niet aan de start
Jonge Colombiaan op oude fiets rijdt plots in groepje met Tom Dumoulin: “Toekomstige Tourwinnaar gespot”
Hoofdpunten
Van “vermoedelijk Tsjetsjenen” tot “de slachter van Boetsja”: eerste aanwijzingen van daders achter gruwel komen naar buiten
LIVE. Oorlog in Oekraïne: volg hier alles over de invasie van de Russische troepen
Voormalig Russisch president Medvedev: “Poetin wil open Eurazië van Lissabon tot Vladivostok”
“Dronken trapten ze de deuren open en sleurden de vrouwen buiten”: na de beelden van Russisch geweld komen de verhalen
Satellietbeelden spreken Russen tegen: slagveld Boetsja werd niet in scène gezet
Boetsja is geen uitzondering: “In Charkov liggen de lichaamsdelen gewoon op straat”




























