Hoogspanning op de Australian Open: tegenstander Nadal noemt umpire “corrupt”, gevolgd door een confrontatie aan het net

 

 ©  AP

Rafael Nadal (ATP 5) heeft zich dinsdag geplaatst voor de halve finales op de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar in Melbourne. Nadal, het zesde reekshoofd in Melbourne, versloeg in de kwartfinales de Canadees Denis Shapovalov (ATP 14), die de Duitser Alexander Zverev (ATP 3) in de achtste finales wipte, in vijf sets: 6-3, 6-4, 4-6, 3-6 en 6-3. De partij duurde 4 uur en 10 minuten.

Vincent Van Genechten

LEES OOK. AUSTRALIAN OPEN. “Volledig kapotte” Rafael Nadal na slijtageslag naar halve finales, Madison Keys vermorzelt vierde reekshoofd bij de vrouwen

Opvallend: Shapovalov kon zich vroeg in de wedstrijd vocaal even niet bedwingen. Toen Nadal tussen de eerste en tweede set nogal veel tijd nodig had, vond de Canadees dat de umpire had moeten ingrijpen. Dat gebeurde niet, tot onbegrip van Shapovalov, die zich even liet gaan. “Jullie zijn allemaal corrupt”, sneerde hij referee Carlos Bernardes onder meer toe.

Nadal en Shapovalov bespraken de kwestie even later kort aan het net en legden het bij.

Aangeboden door onze partners

Meer sportnieuws

Meer over Australian Open

Video

Keuze van de redactie