Moeder vraagt boosterprik voor haar kinderen om te gaan skiën, en krijgt die ook: “Spijtige vergissing”

Themabeeld — © AFP
In het Valida-ziekenhuis in de Brusselse deelgemeente Sint-Agatha-Berchem hebben twee kinderen van 12 en 15 jaar een boosterprik gekregen. Hun moeder had daarom gevraagd, zo getuigt die bij VRT Nieuws. Terwijl dat helemaal nog niet mag volgens de wet. Het verhaal wordt bevestigd door Inge Neven, het hoofd van de Brusselse Gezondheidsinspectie.
De vrouw, die anoniem haar verhaal doet bij VRT Nieuws, trok met haar dochter van 15 en zoon van 12 naar het ziekenhuis omdat die een boosterprik nodig hadden om tijdens de krokusvakantie te gaan skiën. “Ik had eerst contact opgenomen met het vaccinatiecentrum, maar daar lieten ze me weten dat ze geen boosterprikken zetten bij jongeren onder de 18. Maar mijn dochter had via een klasgenoot vernomen dat het wel gebeurt in een Brussels ziekenhuis. We zijn dan naar het Valida-ziekenhuis gegaan in Sint-Agatha-Berchem en daar zijn mijn kinderen, net als enkele van hun klasgenoten, zonder problemen geprikt. Er werden zelfs geen vragen gesteld.”
Opmerkelijk, want er is nog geen goedkeuring van de bevoegde ministers om minderjarigen een boosterprik te geven. Inge Neven, het hoofd van de Brusselse Gezondheidsinspectie, bevestigt het nieuws. “Het gaat hier om een spijtige vergissing”, zegt ze. “We hebben het meteen opgenomen met het ziekenhuis. Daaruit bleek dat er wat personeel uitgevallen was, waardoor de mensen die dat toegestaan hebben mensen waren die niet goed op de hoogte waren van de regels. Wellicht is het zo kunnen gebeuren. Maar we hebben het besproken en het zal niet meer gebeuren.”
Hoofdpunten
Poetin bemoeit zich steeds dichter met de oorlog: “Dit verwacht je niet van een staatshoofd”
Donkere wolken boven Belgische economie: “Dit is de zoveelste wake-upcall”
Hilde Crevits neemt Welzijn over van Wouter Beke, Jo Brouns wordt nieuwe minister
Om voor haar ouders te zorgen, zet politica haar carrière op pauze: “Ik ben mijn vrijheid kwijt, maar heb geen spijt”
Het was bijna anderhalf jaar stil rond Melania Trump, maar nu laat ze weer van zich horen
Ginny moest op tv horen dat boer Kim voor haar rivale koos in ‘Boer zkt vrouw’: “Hij heeft nooit iets laten horen”
Meer over Coronavirus
Bezetting op intensieve zorg nadert de honderd coronapatiënten
Plots zijn meer dan 1,2 miljoen Noord-Koreanen getroffen door “koorts”: welke wapens heeft het land tegen corona?
Shanghai kondigt einde van lockdown aan: in juni terugkeer naar het normale leven
Europese waakhond waarschuwt voor nieuwe coronagolf deze zomer: wat verwachten onze virologen ervan?
Meer nieuws
Deze kandidaten stopten al met hun ‘droomjob’ na ‘Blind gesprongen’: “Ik snap niet waarom ze me dit werk gaven”
Adriaan Van den Hoof wordt vervangen in ‘Switch’
Topman van Britse centrale bank waarschuwt voor “apocalyptische” prijzen voor levensmiddelen
“Ik zag de vrouw van een van de slachtoffers door haar benen zakken”: ‘spookbusje’ van PostNL richt drama aan
Ruim 260 soldaten geëvacueerd uit Azovstalfabriek in Marioepol
LIVE. Oorlog in Oekraïne: volg hier alle nieuws over de Russische invasie