Sarreau veegt de nul van tafel voor AG2R-Citroën in Cholet-Pays de la Loire

Marc Sarreau heeft zijn team AG2R-Citroën de eerste overwinning van het seizoen bezorgd. De Fransman toonde zich in de Cholet-Pays de la Loire (Fra/1.1) de snelste in de sprint voor zijn landgenoot Emmanuel Morin en de Belg Piet Allegaert.
De Franse eendagskoers werd gekleurd door een vroege vlucht met vijf renners: onze landgenoot Yentl Vandevelde, Romain Cardis, Axel Huens, Louis Barré en Ruben Eggenberg. Zij reden een voorsprong van maximaal vijf minuten bij elkaar op het peloton waar de Franse ploegen controleerden.
Nadat de koplopers werden opgeraapt, ontspon zich een spannende finale met verschillende aanvallen. In de slotfase moesten de renners vijf keer over een lokaal parcours van zo’n acht kilometer, telkens ging het over een kleine helling, de Jean Jaurès (0,6 km aan 6,2%) die het kaf van het koren moest scheiden. Uiteindelijk zouden op die helling in de voorlaatste ronde twee renners weten te ontsnappen: Lewis Askey en Paul Lapeira. Zij sloegen een klein kloofje, wat restte van het peloton had het niet gemakkelijk om hen bij te benen. De twee vluchters leken het te gaan halen, maar in de laatste honderden meters werden ze alsnog overvleugeld. In de chaotisch sprint die daarop volgde toonde Sarreau zich vervolgens de beste met een lange inspanning.
In 2019 mocht Sarreau ook al eens juichen in Cholet, het is zijn eerste zege van het seizoen, z’n eerste voor z’n ploeg waar hij sinds 2021 voor koerst en de eerste voor AG2R dit seizoen.
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
Meer sportnieuws
Club Brugge zoekt (volwaardige) vervanger voor Hans Vanaken, die naar West Ham wil: “Dit is mijn laatste kans om de stap te zetten”
Goed nieuws voor de Club-fans: “Noa Lang wil gerust in Brugge blijven”
Club Brugge klopte ook aan voor OHL-aanvoerder Mathieu Maertens
“Met Dedryck Boyata kan Club Brugge beter in een 4-3-3 spelen”
Bijna 32 jaar en nu pas in België: wie is Rode Duivel Dedryck Boyata, de nieuwste aanwinst van Club Brugge?
Tim Merlier ziet twee gouden sprintkansen in rook opgaan tijdens Vuelta: “Twee dagen mijn ding niet kunnen doen. Héél vervelend”
Meer over Koersnieuws
Nederlandse Ellen Van Dijk blijft met oog op Olympische Spelen in Parijs bij Trek-Segafredo: “Trek heeft een nieuwe standaard gezet”
Eerste opgever Steff Cras komt ploegmaats hart onder de riem steken: “Het was gewoon een stom ongeluk”
Steff Cras verdwijnt uit Vuelta na zware crash: breuk van rechterelleboog en linkerpink
Casper van Uden wint tweede etappe Ronde van de Toekomst, Sören Waerenskjold blijft leider
Hoofdpunten
Man zwaargewond bij schietpartij in Lokeren, schutter verschanst zich nog in woning
Man (58) sterft na insectenbeet tijdens fietstocht
Wilde geruchten over moord op dochter van Poetins vertrouweling, ondanks opeising
Jarenlang bleef de moord op de notaris een mysterie, totdat iemand zijn mond voorbijpraatte
Temperatuur gaat opnieuw de hoogte in: krijgen we een late hittegolf? En wat met de droogte?
Guy D’haeseleer stort zich op onze data: “Ik heb zo direct hun gsm-nummer, adres en geboortedatum”




























