Alle parameters in het rood: weer bijna 3.000 mensen met corona in ziekenhuis
© Het Nieuwsblad
De coronacijfers in ons land blijven rood kleuren. Het aantal mensen dat met een coronabesmetting in het ziekenhuis opgenomen is, komt opnieuw dicht bij de grens van 3.000, zo blijkt uit cijfers van gezondheidsinstituut Sciensano. Ook het aantal besmettingen en sterfgevallen blijft stijgen.
Tussen 22 en 28 maart steeg het aantal besmettingen met 6 procent in vergelijking met een week eerder, tot gemiddeld 11.183 per dag. Het reproductiegetal ligt momenteel op 1,11. Zolang die waarde boven de 1 ligt, wint de pandemie aan kracht.
Het aantal ziekenhuisopnames steeg tussen 25 en 31 maart met 17 procent, tot dagelijks gemiddeld 220,4. Er liggen nu 2.979 mensen met een coronabesmetting in het ziekenhuis. Dat is een stijging van 14 procent tegenover een week geleden. Daarvan liggen er 172 op intensieve zorgen (+3 procent).
In dezelfde periode overleden dagelijks gemiddeld 22,6 mensen met het virus, een stijging met 14 procent tegenover een week eerder.
Hoofdpunten
Michelle Martin volledig vrij zonder voorwaarden, vader van vermoorde An: “Allemaal nog zoveel moeilijker”
Jongeman ontsnapt door ventilatieraam tijdens verhoor: “Hij moet bijzonder lenig zijn”
Ook kind onder de 3 jaar besmet met apenpokkenvirus in ons land: “Heel uitzonderlijk”
Man (76) sterft van verdriet om terminaal zieke echtgenote (73), drie dagen voor ze overlijdt: “Ik ga je missen mama, zorg goed voor papa”
Speelser en jonger, met een nieuwe rol voor Aster Nzeyimana: dit is het najaar van de VRT
Harde beelden: Belg wordt bewusteloos geslagen tijden ruzie op muziekfestival in Boedapest
Meer over Coronavirus
Coronacijfers nog steeds goede kant op: aantal ziekenhuisopnames blijft dalen
“Hoeveel covid-doden er zijn gevallen in de zorgsector? We weten het niet”
Corona-adviseur Anthony Fauci stopt eind dit jaar na meer dan 50 jaar in dienst van Amerikaanse overheid
Uitnodigingen voor ‘herfstprik’ komen eraan: vaccinatiecentrum in Wetteren start binnenkort
Meer nieuws
Witte herenbroek is aan een revival bezig: “Maar pas op, je kunt er ook fout mee gaan”
Peter Van de Veire krijgt ochtendshow bij Radio 2
Influencers mogen adres voorlopig geheim houden
“Leg nu zonnepanelen en je verdient ze binnen 1,5 jaar terug.” Klopt die opvallende uitspraak?
Familiebezoek in Maleisië eindigt in nachtmerrie: “Bij de gate kwamen ze erachter dat ik gay was, daarvoor kan je 20 jaar cel krijgen”
Het was al drie kilometer filerijden aan de Kennedytunnel, en ook hier riskeer je dit najaar te moeten aanschuiven



























