‘Lacune in de wet’ laat elektrische auto’s gratis parkeren in Gent: “We kunnen dat niet aanpassen”

© MARC HERREMANS - MEDIAHUIS
Als je een elektrische auto parkeert op een voorbehouden plaats aan een publieke laadpaal, mag je dat gratis doen in Gent, zolang je wil. Is dat ‘eliteparkeren’ of moet dat net beter bekendgemaakt worden? De meningen verschillen.
Wie een elektrische auto parkeert op een voorbehouden plaats aan een publieke laadpaal in Gent, moet geen parkeergeld betalen. Dat is al langer zo, maar werd deze week aangestipt door Open VLD in de gemeenteraad.
De liberalen willen namelijk dat de regel beter bekendgemaakt wordt, bijvoorbeeld met een sticker op de parkeerautomaten. “Heel wat eigenaars van elektrische voertuigen weten dit niet en betalen alsnog om te parkeren”, merkte Christiaan Van Bignoot op.
Lacune
Open VLD wil ook dat Gent boetes geeft aan auto’s die op een laadplaats staan maar niet verbonden zijn met een laadpaal. Elektrische voertuigen kunnen nu gratis parkeren aan een laadpaal in Gent, zolang ze willen. “Ook zonder te laden”, erkent schepen van Mobiliteit Filip Watteeuw (Groen).
Watteeuw zou graag komaf maken met de regel, maar wijst naar een “lacune in de wetgeving”. Als de lokale overheid zones vrijhoudt voor bijvoorbeeld mindervaliden, bewoners of elektrische wagens, mag ze er geen geld voor vragen.
Eliteparkeren
In Antwerpen en Leuven staat nochtans wél in het lokale reglement dat ook een elektrische auto parkeergeld moet betalen. “Maar is een wijziging in de federale wegcode noodzakelijk”, klinkt het bij Watteeuw. “Zodra die er is, zullen wij die in Gent implementeren.”
Vlaams Belang reageerde meteen boos dat het over “eliteparkeren” gaat. “Wie zich vandaag een dure elektrische wagen kan aanschaffen heeft helemaal geen nood aan een gratis parkeerplek”, zegt Johan Deckmyn.
Hoofdpunten
Familie van neergeschoten lerares krijgt tweede klap: echtgenoot sterft twee dagen na schietpartij in Texas aan “gebroken hart”
Colruyt past na 50 jaar systeem van rode en zwarte prijzen aan: “Dit is toch bijna een revolutie te noemen”
Vier scholen in lockdown door gewapende man in Toronto
Boegbeeld van holebivereniging Wim (40) in zijn tuin uitgescholden en met de dood bedreigd: “Ik moest me in mijn eigen huis opsluiten, dit gaat te ver”
Sportanker Ruben Van Gucht in alle stilte getrouwd met hoogspringster Blanka Vlašić, én koppel kondigt meteen zwangerschap aan
Remco Evenepoel kan eindzege al ruiken na overwinning in koninginnenrit Ronde van Noorwegen: “Wou met een grote voorsprong winnen”
Meer over Mobiliteit
Nieuwste golf fietsrekken is voor Mariakerke en Wondelgem: in welke straten komen ze?
Test met verkeerslichten draait in de soep: extra files, meer sluipverkeer en langer aanschuiven
Dit jaar al meer dan 100 ongevallen onder invloed van alcohol of drugs in Gent
Trams betrokken bij 336 ongevallen in Gent: chauffeurs krijgen opfrissingscursus
Meer nieuws
Voor Nina (15) eindigde tienerfestival We R Young op spoed: “Ik was duizelig en mijn spieren verstijfden”
Union reageert op geruchten rond Mazzu: “We hopen dat Felice blijft, maar...”
Marc Van Ranst: “Komende dagen zijn cruciaal voor verspreiding van apenpokken in ons land”
Ruim een maand leefde moeder van gesneuvelde Azovstal-verdediger in onzekerheid: “Er was geen uitweg meer”
Brandweerman vertelt over chaos tijdens schietpartij in Texas: “Ik hoorde dat vaders ruiten kapotsloegen om hun kind te redden”
Jongen die dodelijke schietpartij in Texas overleefde vertelt hoe schutter zijn klas binnenstormde: “Hij zei: het is tijd om te sterven”