Bonobo Zamba ontsnapte met “krachtige sprong”, hele familie krijgt huisarrest in Zoo Planckendael
© rr
De hele bonobofamilie in Zoo Planckendael blijft tot maandag in de binnenverblijven. Dat meldt het dierenpark zaterdag op Facebook. Vrijdag kon een bonobo ontsnappen uit zijn verblijf. Het dier klom in een boom en het park moest een tijdje worden ontruimd.
Bonobo Zamba had blijkbaar een conflict met de groep. Hij kon met een krachtige sprong de gracht van zeven meter overbruggen. Alle bezoekers werden in veiligheid gebracht buiten het dierenpark of in gebouwen van de zoo. De politie kwam ter plaatse en de verzorgers probeerden de bonobo terug in het gebouw te lokken. Om 14 uur kon het dierenpark weer openen.
Om iedereen de nodige rust te gunnen, blijft de hele bonobofamilie wel tot maandag binnen. Daar kunnen ze worden bewonderd door bezoekers.
bekijk ook
Schoolkinderen uur lang in binnenverblijf van olifanten ondergebracht na ontsnapping bonobo in Planckendael
Hoofdpunten
Autoriteiten bekennen na kritiek op bloedbad Texas: “Het was een verkeerde beslissing om klaslokaal niet meteen binnen te vallen”
Hoe sterk zijn de ‘superwapens’ die VS wil leveren aan Oekraïne? En waarom reageert Kremlin zo fel op die aankondiging?
Karista (14) wint ‘The Voice Kids’: “Het podium is mijn tweede thuis”
Britse regering komt met miljardenpakket om inflatie tegen te gaan, maar volgens sommigen zit er meer achter
Is Depp een geweldenaar of is Heard een fantaste? Jury trekt zich terug om te beraadslagen na slotpleidooien
‘Les Pires’ met Johan Heldenbergh valt in de prijzen op Filmfestival van Cannes
Meer over Planckendael
ZOO Planckendael verwelkomt eerste drie kleine monniksgieren
Monniksgieren in Planckendael verwelkomen drie kuikentjes
Een week na ontsnapping van bonobo Zamba is alles weer normaal in Planckendael: “Hij leek zelf geschrokken van zijn sprong”
Rangers aan het werk in Planckendael: “Een deel van de job is mensen opvoeden”
Meer nieuws
Melkveeboer Robbe (21) verliest strijd tegen hersentumor: “Dat een jongen die zo graag leefde, zo vroeg moest vertrekken, vind ik het moeilijkst”
De clubs zijn eruit: Wouter Vrancken verlaat KV Mechelen voor KRC Genk
Vermiste jongen (7) uit Boom veilig en wel teruggevonden
Acht maanden na scheiding is Ruben Van Gucht weer getrouwd: “Tussen het officiële en emotionele einde van een relatie zit een groot verschil”
Onze reporter komt aan bij Texaanse basisschool waar dodelijke raid plaatsvond: “Het verdriet hier is immens”
Republikeins politicus moet verkeerde uitspraken terugnemen: “Schutter Texas werd vier jaar geleden niet opgepakt voor plannen aanslag”