Pfizer belooft vaccins en medicijnen aan kostprijs te verkopen aan armste landen

Themabeeld — © AFP
Farmabedrijf Pfizer heeft zich woensdag geëngageerd om bepaalde geneesmiddelen en vaccins voortaan aan de kostprijs te verkopen aan 45 armste landen. Dan zal Pfizer enkel de productie- en transportkosten aanrekenen, zo meldde het bedrijf in het kader van een initiatief op het Wereld Economisch Forum in Davos.
Op dit ogenblik hebben al vijf landen - Senegal, Rwanda, Ghana, Malawi en Oeganda - zich achter het initiatief geschaard. Het engagement heeft betrekking op vijf therapeutische domeinen: infectieziekten, oncologie, zeldzame ziekten, ontstekingsziekten en vrouwelijke gezondheid.
“Door dit engagement gaat de toegang tot gepatenteerde medicijnen en vaccins van Pfizer die beschikbaar zijn in de VS en de EU toenemen voor bijna 1,2 miljard mensen”, zegt Angela Hwang van Pfizer.
Het bedrijf telt nu 23 gepatenteerde vaccins en medicijnen in de vijf betrokken domeinen. Het gaat onder meer om kankerbehandelingen, maar ook het antivirale middel Paxlovid en het covid-vaccin. Als er in het kader van de strijd tegen corona een gunstigere prijs onderhandeld is, zal die gelden, verduidelijkt Pfizer nog. Als er in de verschillende domeinen nieuwe middelen ontwikkeld worden, vallen die automatisch onder het akkoord.
Hoofdpunten
Kersvers CD&V-voorzitter Sammy Mahdi geeft andere partijen meteen veeg uit pan: “egoïstisch” en “betuttelend”
Gijzeling loopt fataal af: Jarne (19) overleden na messteken, zijn 22-jarige zus raakt zwaargewond
Stad Antwerpen wordt steeds vaker geconfronteerd met ‘tunnelrammers’: “We herkennen het geluid al”
Buurt geschokt door fatale gijzeling in Merksplas: “Buurmeisje liep volledig onder het bloed in paniek naar buiten”
Kroonprinses Elisabeth doopt Belgica tijdens eerste koninklijke soloactiviteit en komt voor uitdaging te staan
Russen nemen Azot-fabriek in en hebben Severodonetsk nu helemaal in handen
Meer over Pfizer
Meer nieuws
Strijd in het oosten woedt voort, maar Rusland aast al op herfstoffensief in het zuiden: “Zo kunnen ze Oekraïne economisch wurgen”
Abortusarrest Amerikaanse Hooggerechtshof slaat in als een bom: massale protesten barsten los in de Verenigde Staten
Dronken chauffeur die Marthe (23) heeft doodgereden vrijgelaten onder voorwaarden
Binnenkijken in het Californische huis van Kristien en Wim: “Middenin een groene zone, maar vlak bij uitvalswegen”
“Als ze bij Jumbo-Visma hun kopmannen voor de Tour liever weghouden van nationale kampioenschappen, zeg dat dan”
Wout niet, wie dan wel? W ordt het wel zeker een massasprint? En kan Remco stunten? Vijf heikele vragen voor het BK op de weg in Middelkerke