Fleur Vermeiren ziet droom op WK Zwemmen uiteenspatten in halve finales, Katie Ledecky pakt haar 19e (!) wereldtitel

© BELGA
Fleur Vermeiren (20) heeft zich vrijdag niet kunnen plaatsen voor de finale van de 50 meter schoolslag over het WK zwemmen in Boedapest (groot bad).
Vermeiren werd zevende in de eerste halve finale in een tijd van 30.98. Ze bleef daarmee bijna drie tienden van haar prestatie eerder op de dag in de reeksen. Met 30.70 zette ze toen haar persoonlijk record scherper en tekende ze voor de negende tijd van alle deelneemsters.
De Italiaanse Benedetta Pilato (29.83) won de eerste halve finale voor de Litouwse Ruta Meilutyte (29.97). De Zuid-Afrikaanse Lara Van Niekerk (29.99) was de beste in de tweede halve finale.
Florine Gaspard slaagde er eerder op de dag niet in zich te plaatsen voor de halve finales. Met 31.10 klokte ze de zeventiende tijd en was ze eerste reserve. Gaspard, die er zondag ook al in de reeksen van de 100 meter schoolslag uitging, heeft het Belgisch record op de 50 meter schoolslag met 30.56.

© AP
Katie Ledecky pakt op 800 meter vrije slag haar negentiende wereldtitel
Katie Ledecky heeft een negentiende wereldtitel op haar palmares bijgeschreven. De 25-jarige Amerikaanse won op het WK zwemmen in Boedapest de 800 meter vrije slag. Het is voor Ledecky haar vijfde opeenvolgende wereldtitel op deze afstand.
In Hongarije zit ze aan drie individuele wereldtitels na eerdere triomfen op de 400 meter vrije slag en de 1500 meter vrije slag. Ze behoorde ook tot het winnende team van de Verenigde Staten op de 4x200 meter vrije slag.
Ledecky finishte vrijdag in 8:08.04, voor de Australische Kiah Melverton (8:18.70) en de Italiaanse Simona Quadarella (8:19.00).
De Verenigde Staten zitten in Boedapest intussen aan vijftien wereldtitels en 36 medailles.

© EPA-EFE
Nieuw wereldrecord voor Australië op 4x100 meter gemengde estafette
Het Australische gemengde aflossingsteam zorgde dan weer voor een nieuw wereldrecord op de 4x100 meter wisselslag. Jack Cartwright, Kyle Chalmers, Madison Wilson en Mollie O’Callaghan veroverden in Boedapest het goud in 3:19.38. Ze deden met hun tijd twee honderdsten beter dan het Amerikaanse team dat het wereldrecord sinds het WK van 2019 in het Zuid-Koreaanse Gwangju op haar naam had staan.
Het zilver vrijdag was voor Canada (3:20.61). De Verenigde Staten (3:21.09) pakten brons.
Het is het zesde goud voor Australië op dit WK.
Meer sportnieuws
Remco Evenepoel verschijnt na offday weer vol vertrouwen aan de start: “Gisteren was ik moe, de benen voelen vandaag frisser aan”
Valpartijen bij de vleet in openingsfase koninginnenrit Vuelta: Wilco Kelderman komt ervan af met schaafwonden, Pozzovivo moet opgeven
Waarom Remco Evenepoel zich (geen) zorgen moet maken voor de koninginnenrit naar Sierra Nevada
VOORBESCHOUWING VUELTA 2022. RIT 15 (Martos – Sierra Nevada). Houdt Remco Evenepoel in koninginnenrit stand op voor hem onbekende hoogte?
Alberto Contador ziet Vuelta-kansen van Remco Evenepoel slinken: “Hij heeft niet alleen tijd verloren...”
Remco Evenepoel panikeert niet na kleine minuut tijdverlies in Vuelta: “Ik hoop dat dit mijn slechte dag was”
Hoofdpunten
Ook Steven Van Gucht twijfelde: haal je nog je herfstbooster als je gezond en jonger dan 65 jaar bent?
Jens Dendoncker en Lauren Versnick uit elkaar
Nog maar net begonnen en nu al de liefste flik van het land: “40 kilo aan liefde om te geven”
“Geen nieuws, geen show, wat was het eigenlijk?”: 25 jaar geleden begon het programma dat Vlaanderen veroverde door het een spiegel voor te houden
Premier De Croo: “Staan voor 5 à 10 moeilijke winters, maar kunnen ook sprong van 20 jaar maken”
Voortvluchtige die enkelband doorknipte en minuten voor veroordeling tot 9 jaar verdween, is na drie maanden opgepakt


























