Bart Bennema, ex-coach van Dafne Schippers, is nieuwe Vlaamse hoofdcoach meerkamp
© AP
De Nederlander Bart Bennema, ex-coach van onder meer Dafne Schippers, wordt vanaf 1 maart hoofdcoach meerkamp bij de Vlaamse Atletiekliga (VAL). Dat liet de VAL donderdag weten in een mededeling.
Bennema boekte zowel op de meerkamp als op de spurt mondiale successen als coach. De 45-jarige Nederlander begeleidde onder meer Dafne Schippers, Nadine Broersen, Pieter Braun en Nadine Visser naar de wereldtop. In 2015 - het jaar waarin Schippers zich tot wereldkampioene 200m kroonde - werd Bennema uitgeroepen tot Coach van het Jaar op het Nederlandse Sportgala. In september vorig jaar verloor Bennema zijn job als sprint- en hordecoach bij de Nederlandse Atletiekunie (KNAU). De ex-meerkamper (hij heeft een persoonlijk record van 7995 punten) opteert er nu voor om een nieuwe uitdaging aan te gaan in België.
Bij de VAL gaat Bennema in tandem werken met Fernando Oliva, de coach van onder meer Noor Vidts, die zijn job als meerkamptrainer combineert met die van program manager.
De aanstelling van Bennema verliep via Rutger Smith, de Nederlandse topsportcoördinator van de VAL. “Hij heeft me gecontacteerd. Ik heb met hem altijd een goed contact onderhouden en ik was ook beschikbaar”, zegt Bennema in de mededeling. “Bij de Nederlandse atletiekbond had men andere ideeën en daar paste ik niet in. Het voorbije half jaar heb ik veel nagedacht over wat ik nog wil doen. Ik wilde dolgraag doorgaan als coach. Na gesprekken met Rutger en Fernando ben ik snel tot een positieve conclusie gekomen. Belangrijk voor mij is dat het meerkamp is. Dat is en blijft mijn eerste liefde. Ik miste als spurt- en hordecoach de laatste jaren de multidisciplinariteit van de meerkamp.”
HOOFDPUNTEN
Het grote titeldebat met Franky Van der Elst, Jan Ceulemans en René Vandereycken: “Antwerp heeft nog altijd de beste papieren”
PORTRET. Nog geen titel, maar Karel Geraerts is wel de kampioen van de kattenkwaad: “Binnen de kortste keren voelde het alsof heel Rome van ons was, geweldig”
LIVE TITELSTRIJD. Vrancken gelooft nog volop in de titel, Van der Heyden (Union) out, Van Bommel: “Janssen kan gewoon spelen”
Onze chef voetbal blikt vooruit op de spannendste ontknoping ooit: “Wat wordt het? Dit? Dit? Of toch nog dit?”
Beste van Plus
Lees meer
Supersonische mama Faith Kipyegon verbetert wereldrecord op 1.500 meter en is eerste vrouw onder 3’50”
World Athletics Continental Tour: vierde plaats voor Anne Zagré in Montreuil
Amaury Paquet wint voor de derde maal de Brusselse massaloop, Ward Van Der Kelen wordt twaalfde: “Het was blijkbaar mijn dagje niet”
Fenomeen Anna Hall komt mondiale top vijf binnen na topprestatie in Götzis, maar bijt tanden stuk op meetingrecord van Nafi Thiam