Rémi Cavagna, einde contract bij Lefevere, boekt met straffe solo in Coppi e Bartali eerste zege sinds 2021
Rémi Cavagna rondde een knappe solo af. — © Getty
Rémi Cavagna (27, Soudal-Quick-Step) heeft in Riccione na een solo van zo’n 25 kilometer de eerste etappe gewonnen in de Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, een vijfdaagse etappewedstrijd in de Italiaanse regio Emilia-Romagna. De Fransman is een van de vele renners die eind dit seizoen einde contract is bij Patrick Lefevere. Uitgerekend in dit belangrijke jaar voor zijn toekomst boekte hij zijn eerste zege sinds juni 2021. Cavagna is ook de eerste leider.
De eerste etappe van de Settimana di Coppi e Bartali vond plaats op een lokaal circuit rond Riccione waarbij de Mondaino (3,4 km aan 7,6, procent) en Montescudo (6,6 km aan 3,7 procent) twee keer moesten worden beklommen.
Toen de voorsprong van een groepje vluchters in de laatste 40 kilometer begon te slinken, waagde Rémi Cavagna de sprong uit het peloton. Hij raakte voorop met onze landgenoot Lennert Teugels, een overgebleven vluchter, en liet hem op de Montescudo achter. Cavagna had nog zo’n 25 kilometer alleen te gaan, maar dat was een kolfje naar de hand van de TGV van Clermont-Ferrand. Met zijn tijdrijderscapaciteiten verschalkte hij het peloton, aangevoerd door de Jumbo-Visma’s.
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
Het was Cavagna’s eerste individuele zege sinds het Frans kampioenschap op 20 juni 2021, één jaar en negen maanden geleden. Ook toen kwam hij alleen over de finish. Midden augustus van dat jaar won Cavagna met de ploeg de ploegentijdrit in de Ronde van Polen.
Cavagna had zich voorgenomen om dit seizoen zuiniger te koersen in de beginfase van wedstrijden om zijn grote motor vooral in finales te benutten. Bovendien wil hij mikken op klassementen in korte rittenwedstrijden. Als eerste leider in de Coppi e Bartali krijgt hij de komende vier dagen die kans. Op de slotdag is er een tijdrit van negentien kilometer.
Cavagna rijdt al sinds 2017 voor Quick-Step, maar zijn huidige contract loopt eind december af.
HOOFDPUNTEN
Wat na de titel? Antwerp mikt hoog op de transfermarkt
VIDEO: Alderweireld geëmotioneerd in stadhuis, ook woorden Bart De Wever raken hem, burgemeester geeft Pritt cadeau
Paul Gheysens richt zich “met kwaad oog” naar burgemeester De Wever en familie Mintjens: “Het stadionprobleem móét worden opgelost”
Natuurlijk is kampioenschap goed nieuws voor Antwerp, maar de club is niet de enige die profiteert van het succes
Beste van Plus
Lees meer
Waarom Shari Bossuyt en Toon Aerts hopen op nog meer positieve tests op Letrozole: “Hoe meer gevallen, hoe sterker onze hypothese”
Mathieu van der Poel investeert in langere trainingsperiodes: “Ik ben nog gretiger om weer te koersen, maar er is ook een risico”
Deugddoende zege voor Julian Alaphilippe in de Dauphiné: “Dit is een opluchting, de laatste maanden duurden lang”
Het gaat steeds beter met Bingoal WB-renner Julian Mertens na coma: “Zijn medicatie is verminderd en hij doet oefeningen in bed”